Dobrze amortyzowane buty do BS z niskim dropem

napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Doszedłem do wniosku, że moje Saucony Kinvara 9 są już zajechane i czas na zmianę: dziury nad dużym palcem, pękająca cholewka na łączeniu z podeszwą po stronie wewnętrznej i zewnętrznej, zapiętek nie wytarty bo obklejam taśmą ale bieżnik z przodu już taki dosyć iluzoryczny, można śmiało stwierdzić, że drop uległ zwiększeniu z tych bazowych 4mm :hahaha:
W 2019 roku biegałem w nich wszystko, BS, longi, akcenty, parkruny, wszystko poza zawodami, razem wyszło tego 2200km (na zawody mam drugą parę Kinvara 9 :hejhej:) No i zmiana nastąpiła, udało mi się znaleźć jeszcze jedną parę dziewiątek w fajnej cenie, w interesującym mnie rozmiarze 46. Zrobiłem sobie dzisiaj w tych nówkach BS. Biegło się bardzo miękko i przyjemnie. No i tak patrząc w przyszłość dochodzę do wniosku, że szkoda tych butów na BSy i długie wybiegania. Możecie coś polecić, z niedużym dropem a dobrze amortyzowanego? Może być ciężkie. Zwłaszcza chętnie poznam opinie osób którym Kinvara 9 podpasowała tak jak i mnie, a mają porównanie wobec innych kapci dedykowanych powolnemu truchtaniu.
Mam 188 cm wzrostu i ważę 72 kg. Stopa neutralna ze skłonnościami do supinacji, bo jednak tę podeszwy mam bardziej starte po zewnętrznej.
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Freedom Iso. Ja biegałem w Kinvarach 7, bardzo lubiłem te buty, ale FI to miłość od pierwszego nałożenia. Drop to wciąż 4 mm, trochę ciężej (ale na nogach wcale tej większej masy nie czuć za bardzo), więcej pianki, bardziej miękko. Cholewka lepiej trzyma stopę niż w Kinvarach, choć wcale nie jest ciaśniej, po prostu jest dobrze dopasowana. U mnie był to przez pewien czas także but startowy, teraz główny treningowy (na zmianę z Saucony Ride - te mają już 8 mm dropu, ale też bardzo dobry but, choć jeszcze cięższy niż FI).
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Spróbuj kinvara 10, na SB też były w niezłej cenie. Ja powoli dobijam moje dziesiątki, mam je gdzieś od kwietnia czyli już ponad pół roku i moim zdaniem są nieco lepsze od 9. Zrobiłem w nich maraton, kilka połówek i sporo treningów. Nie mam pojęcia jaki mogą mieć przebieg bo biegam w kilku różnych parach butów i tego w żaden sposób nie liczę ale mam wrażenie że są tez nieco wytrzymalsze od wersji 9, podeszwa już z lekka zużyta ale cholewka trzyma się w całości. Dziewiątki również miło wspominam (dla mnie sporo lepsze od 7, w 8 nie biegałem bo przy zakupie nie trafiłem z numerem i musiałem odesłać), wyrzuciłem je do śmieci po niecałym roku używania, głównie ze względu na duże rozdarcie z boku cholewki, pianka też była już mocno ubita choć pewnie dałoby się w nich na upartego jeszcze biegać. Co do freedom iso które poleca kkkrzysiek to warto jednak przed zakupem przymierzyć. Ja wziąłem je w ciemno, rozmiar taki jak kinvara i niestety pudło. Dla mnie były za wąskie, za płytkie i ogólnie niewygodne. No i freedom iso raczej będą trzymały wyższą cenę niż kinvara.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:Freedom Iso. Ja biegałem w Kinvarach 7, bardzo lubiłem te buty, ale FI to miłość od pierwszego nałożenia. Drop to wciąż 4 mm, trochę ciężej (ale na nogach wcale tej większej masy nie czuć za bardzo), więcej pianki, bardziej miękko. Cholewka lepiej trzyma stopę niż w Kinvarach, choć wcale nie jest ciaśniej, po prostu jest dobrze dopasowana.
+1
To byla tez pierwsza propozycja, ktora przyszla mi sie na mysl, po przeczytaniu pytania.
Z tym, ze IMO we Freedomach jest duzo bardziej miekko i "plywajaco", ale nie w zlym tego slowa znaczeniu.
Przynajmniej dla mnie. Mnie sie w nich biega znakomicie.
Za to sa duzo trwalsze jesli chodzi o podeszwe niz Kinvary 9.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hah, ja nie wyobrażam sobie klepać kilometry w Kinvarach 9. Dla mnie one są twardziochy - jeszcze jakiś BC2 spoko, interwały spoko, ale długie BSy to chyba nie.
Freedom - podobnie jak koledzy twierdzę, że to super but poza jednym aspektem. Weź je znajdź w dobrych pieniądzach... Trzymają cenę jak złe.
Ja sam mam teraz mindfuck, bo chcę coś typowo do klepania - jak Ty - i nie wiem czy czekać na promo na Pegasusy, czy na Adidasie coś teraz kupić bo jest promo (ale z kolei ta seria Solar jest gorzej oceniana niż dawne Glide, do tego już nie chcę zakładać 320g na stopę) czy polować znowu na Freedom albo Ride czy może zaryzykować coś z NB (z którego to Zante było najgorszym butem jaki założyłem na stopę - po prostu nie zgrała się moja stopa z tym modelem).
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:czy na Adidasie coś teraz kupić bo jest promo (ale z kolei ta seria Solar jest gorzej oceniana niż dawne Glide, do tego już nie chcę zakładać 320g na stopę)
Gdzie jest promocja na adidasy? Może bym kupił drugie solarboost, jeżeli byłyby w fajnej cenie, bo biega mi się w nich dobrze. Na stronie adidas są po 679, a to nie jest dobra cena...
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do freedom iso które poleca kkkrzysiek to warto jednak przed zakupem przymierzyć. Ja wziąłem je w ciemno, rozmiar taki jak kinvara i niestety pudło. Dla mnie były za wąskie, za płytkie i ogólnie niewygodne. No i freedom iso raczej będą trzymały wyższą cenę niż kinvara.
To jest oczywistość. Bez przymierzenia mogę kupić drugą, trzecią parę tego samego modelu (i generacji), którą znam. W ciemno bym nie brał, bo każdy but może być nieco inny.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Shadow1 pisze:
b@rto pisze:czy na Adidasie coś teraz kupić bo jest promo (ale z kolei ta seria Solar jest gorzej oceniana niż dawne Glide, do tego już nie chcę zakładać 320g na stopę)
Gdzie jest promocja na adidasy? Może bym kupił drugie solarboost, jeżeli byłyby w fajnej cenie, bo biega mi się w nich dobrze. Na stronie adidas są po 679, a to nie jest dobra cena...
Ściągasz aplikację adidasa, masz "wcześniejszy dostęp" do black friday. Dalej wchodzisz na https://www.pepper.pl/promocje/kod-raba ... das-202459 i masz dodatkowe -25%. Solar boost wychodzą po około 350 zł, Solar Glide po 315, ale np. bardzo tanio można kupić Solar Drive (235 zł)
kkkrzysiek pisze:
Co do freedom iso które poleca kkkrzysiek to warto jednak przed zakupem przymierzyć. Ja wziąłem je w ciemno, rozmiar taki jak kinvara i niestety pudło. Dla mnie były za wąskie, za płytkie i ogólnie niewygodne. No i freedom iso raczej będą trzymały wyższą cenę niż kinvara.
To jest oczywistość. Bez przymierzenia mogę kupić drugą, trzecią parę tego samego modelu (i generacji), którą znam. W ciemno bym nie brał, bo każdy but może być nieco inny.
A tam, gadanie. Są na szczęście bezproblemowe zwroty i cacy. Jak jestem niepewny rozmiaru to zamawiam 2 albo 3 pary i zwracam niepasujące.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Hah, ja nie wyobrażam sobie klepać kilometry w Kinvarach 9. Dla mnie one są twardziochy - jeszcze jakiś BC2 spoko, interwały spoko, ale długie BSy to chyba nie.
Kinvary twarde? No jest to dla mnie dość kontrowersyjna opinia:) przecież tam jest sama pianka w zasadzie bez jakichkolwiek usztywnień. Mam jakieś adidasy solar drive które wziąłem na zapchajdziurę i w porównaniu do kinvary to one są jak deski. Jak miałem freedom iso przez moment to też wydawały mi się twardsze. Ale to tylko pokazuje jak różne mogą być opinie dotyczące tych samych butów.
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No a te solar drive to dobre do klepania bs-ów? Biegam w solar boost i w sumie to nie są złe, bo i na szybszych interwałach dają radę, to w sumie na klepanie kilometrów mógłbym kupić coś innego.
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3427
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Shadow1 pisze:No a te solar drive to dobre do klepania bs-ów? Biegam w solar boost i w sumie to nie są złe, bo i na szybszych interwałach dają radę, to w sumie na klepanie kilometrów mógłbym kupić coś innego.
Posiadam adidas Solar Glide ST M 178 i obecnie biegam w nich od 12 do 15 km bsow i jest fajnie. But miękki, podeszwa Continental daje rade, dobrze sie trzyma na nodze przy długości wkladki 27,5 (dodatkowo posiadam dosyć szeroką stope). Zlapalem je za 3 stowki na teamsports

Obrazek
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
Shadow1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 385
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 54'30"
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki. To, że glidy dają radę, to się domyślam. Ja też biegam w solar boost i są ok. Bardziej chodziło mi o drive, bo są do wzięcia w sumie w fajnej cenie.
blog: viewtopic.php?f=27&t=55155
komentarze: viewtopic.php?f=28&t=55156
5km: 22.01 (09.2019)
10km: 46.07 (11.2019)
15km: 1.14.09 (01.2020)
HM: 1.51.41 (08.2018)
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Jeśli jesteś przyzwyczajony do biegania w adidasach to solar drive raczej nie powinny cię rozczarować. Jak są w dobrej cenie to warto wziąć chociażby do klepania kilometrów, buty wydają się całkiem trwałe. W ostateczności mogą być do zwykłego chodzenia. Ja je nabyłem przypadkiem, kończył mi się termin karty podarunkowej do SB i po prostu wziąłem te kapcie żeby w ogole coś kupić, były wtedy poniżej 300 pln. Nie biegałem wcześniej w żadnych adidasach i dla mnie te buty są troche twarde, amortyzacja też w sumie dupy nie urywa. Najdłuższy bieg jaki w nich zrobiłem to jakieś 22km łupania po kostce brukowej i nie było najgorzej. Fajnie też bieegało mi się w nich po lesie po miękkich scieżkach wysypanych igliwiem. Nie nazwę ich moimi ulubionymi ale conajmniej raz w tygodniu zakładam je na trening.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W temacie wątku podrzucam buty, które ostatnio sam nabyłem:
https://tricentre.pl/product-pol-2419-A ... eskie.html

Drop niski :taktak: są bardzo dobrze amortyzowane. But w rozmiarze 46 waży 347g. Świetni mi się w nich biega.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Hah, ja nie wyobrażam sobie klepać kilometry w Kinvarach 9. Dla mnie one są twardziochy - jeszcze jakiś BC2 spoko, interwały spoko, ale długie BSy to chyba nie.
Ile wazysz? Nie jestem piorko (waga startowa 74-77kg) i w Kinvarach 9 wybiegalem 3 maratony + dlugie rozbiegania do 30km.
To bardzo wygodne buty moim zdaniem. Nie sa "pluszowe", ale twardymi bym ich na pewno nie nazwal :niewiem:
Jedyna wada w odniesieniu do dlugich biegow, to juz wspomniana wczesniej ich niezbyt wysoka trwalosc (malo gumy w podeszwie).
ODPOWIEDZ