Kiedy wyjdą Hoka Blondi 9?

Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pół roku temu kupiłem Hoka Blondi 8, buty super ale się potargały i podeszwa zaczęła odchodzić też. W sklepie uznali reklamacje i zwrócili pieniadze. Nie będę kupował drugich takich samych ponieważ ja każde buty tak załatwiam😛. Kupię Blondi 9 tylko nie wiem kiedy wyjdą??? Przynajmniej mi na pewno sprzedadzą bo głupio tak kupować te same i za pół roku znowu dam do reklamacji...

Ktoś się orientuje kiedy wychodzą kolejne wersje Blondi i co ile, co rok czy dłużej? Wiem że w sklepach już jest mało rozmiarów i wersji kolorystycznych Blondi 8 więc podejrzewam że powinny się pojawić Bodndi 9 ale nie wiem dokładnie za ile???
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Ktoś cię oszukał, bo te Blondi i Bodndi to podróbki. Następnym razem kup jakieś oryginalne, z zaufanego kanału dystrybucji.

Pytaj w firmie Raven z Krakowa-oni są importerem butów Hoka w Polsce.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 27 maja 2023, 21:54 Ktoś cię oszukał, bo te Blondi i Bodndi to podróbki. Następnym razem kup jakieś oryginalne, z zaufanego kanału dystrybucji.

Pytaj w firmie Raven z Krakowa-oni są importerem butów Hoka w Polsce.
Nikt mnie nie oszukał, kupiłem Hoka Blondi 8 w sklepie biegacza... Buty są spoko ale ja każde buty potargam niestety...
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

To nie kupuj butów. Przez dziesiątki tysięcy lat ludzie biegali bez butów i było OK.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 28 maja 2023, 07:27 To nie kupuj butów. Przez dziesiątki tysięcy lat ludzie biegali bez butów i było OK.
Cóż... Dziękuję za poczucie humoru... :/
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To nie jest seria jak Pegasus, gdzie update idzie rok w rok, strzelam że do kolejnego modelu minie jeszcze sporo czasu (między 7 a 8 były ponad 2 lata zdaje się?), po drodze są popularne serie (Arahi, Rincon, Speedgoat, Zinal) które dłużej nie miały odświeżenia.

Generalnie nie miałem "Blondi" 8 na nogach ale prasa i światek youtubowy dość mocno zjechał ten model, zastanowiłbym się nad alternatywą.

No i na Twoim miejscu zastanowiłbym się dlaczego tak masakrujesz buty, ja rozprułem 1 parę (+ boston 11 pękły same przez wadę materiałową) przez 10000km+, masz jakąś kosmiczną technikę biegu? No chyba że biegasz przez jakieś cierniowe krzaki, wtedy to zrozumiałe.
Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Normalnie chodziłem w tych butach po mieście codziennie i biegałem po łące czasami. Była to zwykła łąka na której była trawa i nierówności oraz troszkę błota więc nie wiem czy to od tego??? Buty się potargały w środku, po bokach na zewnątrz i podeszwy w obydwu butach zaczęły się odrywać.

Czyli uważasz że Bondi 8 nie są takie dobre jak piszą w testach o nich na stronie sklepbiegacza.pl? Jakie wg Cb mógłbym kupić lepsze buty ale z maksymalną amortyzacja??? Ważę 86 kg i mam problem ze stawami...

Oczywiście buty chce na asfalt ponieważ docelowo będę po asfalcie biegał.

Aha i dlaczego nie ma ich już w sklepach skoro premiera następnych będzie dopiero pozniej?
Amadeusz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 239
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właściwie to jak miałeś je na nogach i byłeś zadowolony to może nie ma sensu kombinować, wiem tylko że zostały przyjęte "średniawo" (odsyłam do komentarzy recek na youtube) bo akurat sam wyczekiwałem tego modelu, a konkurencja jest spora.

Ja bym raczej kupił Nike ZoomX invincible (jakbym chciał super miękkości), NB Fresh Foam More V4 (jakbym chciał trochę mniej miękko a zarazem z rockerem), Prime X Strung (jakbym chciał coś z max amortyzacją a zarazem do zap..lania), albo Asics Nimbus 25/Saucony Triumph jakbym chciał coś co chroni ale nie jest jak poduszka.

Czemu zniknęły ze sklepów nie wiem, ale na pewno nie ma to związku z niesamowitym popytem (nie widziałem ich na żywo u innego biegacza ani razu, a biegam czasem po "popularnych" miejscówach jak np. Park Śląski) ani z nadciągającym modelem.

Ale ponownie podkreślam, jak miałeś i byłeś zadowolony, to nie słuchaj randomów z internetu.
Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Amadeusz pisze: 28 maja 2023, 12:42 Właściwie to jak miałeś je na nogach i byłeś zadowolony to może nie ma sensu kombinować, wiem tylko że zostały przyjęte "średniawo" (odsyłam do komentarzy recek na youtube) bo akurat sam wyczekiwałem tego modelu, a konkurencja jest spora.

Ja bym raczej kupił Nike ZoomX invincible (jakbym chciał super miękkości), NB Fresh Foam More V4 (jakbym chciał trochę mniej miękko a zarazem z rockerem), Prime X Strung (jakbym chciał coś z max amortyzacją a zarazem do zap..lania), albo Asics Nimbus 25/Saucony Triumph jakbym chciał coś co chroni ale nie jest jak poduszka.

Czemu zniknęły ze sklepów nie wiem, ale na pewno nie ma to związku z niesamowitym popytem (nie widziałem ich na żywo u innego biegacza ani razu, a biegam czasem po "popularnych" miejscówach jak np. Park Śląski) ani z nadciągającym modelem.

Ale ponownie podkreślam, jak miałeś i byłeś zadowolony, to nie słuchaj randomów z internetu.
A czy myślisz że buty, które wymieniłeś albo jakieś inne mają większą amortyzację niż Bodndi 8 i lepiej chronią nie tylko stopy ale i nogi oraz są wygodne i odpowiednie do długich dystansów?
Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Te Prime X Struny to są za drogie dla mnie ale NB Fresh Foam V4 to bym kupił za 600 zł ;) Mają grubsza podeszwę niż Hoka Blondi 8 czyli lepiej amortyzują i 5mm drop więc dla płynnego biegania akurat ;)

Asics kiepsko z amortyzacja i to samo wydaje mi się Nike...
W sumie chyba się opłaca wsiąść te NB co o tym myślicie???
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Z tą amortyzacją to jest dyskusyjna sprawa (zwłaszcza na łące). Jest szkoła, która twierdzi, że stawy tym bardziej dostają w odwłok, im większa jest amortyzacja. No i bardziej miękki od Bondi jest Clifton, a w obecnej wersji to już niemożebny kapeć (wybicie się z niego kosztuje tonę energii).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Pawel_7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 03 sie 2022, 16:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupiłem NB Fresh Foam Morę V4. Problem w tym że są one baaardzo miękkie... Bondi 8 były dużo twardsze i lepiej mi się w nich chodziło a w NB jak przejdę kawalek to czuje że nogi są zmęczone i to porządnie, tak jakby mięśnie nie naturalnie były obciążane i czuje w nich duże zmęczenie :/ Czy to dobrze czy źle, może to taki skutek dobrej amortyzacji???

Zauważyłem że NB są najbardziej miękkie pod pięta a śródstopie jest dużo twardsze. Nie sądzę aby Nike Zoom X były bardziej od nich miękkie bardziej to NB są miększe ponieważ mają grubsza podeszwę.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Taka jest natura miękkich, ale niesprężystych butów-przy każdym wybiciu płacisz dodatkową porcją energii, którą trzeba na to wybicie zużyć.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pawel_7 pisze: 03 cze 2023, 23:09 Bondi 8 były dużo twardsze i lepiej mi się w nich chodziło a w NB jak przejdę kawalek to czuje że nogi są zmęczone i to porządnie, tak jakby mięśnie nie naturalnie były obciążane i czuje w nich duże zmęczenie :/
Nie wiem, czy to dlatego, ale mnie sie zle chodzi w prawie kazdych butach do biegania. Przynajmniej w tych wspolczesnych.
Jeszcze 10 lat temu buty do biegania tak bardzo od tych do chodzenia sie nie roznily. Teraz to przepasc w wiekszosci przypadkow.
OnTheRunShoesSF
Wyga
Wyga
Posty: 82
Rejestracja: 28 lip 2023, 12:01
Życiówka na 10k: 10-15km chodu/dzien
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: San Francisco
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jesli mnie pamięć nie myli (jestem na urlopie i nie mam dostepu do info z pracy) to 8mki wyszly w sierpniu 22, tak wiec mysle ze za rok latem 2024.
Handluje m.in. Hoka od "jedynki" i pamietam jak 2014 nikt nie chcial ich zalozyc na stopy bo wielkie i brzydkie.

Nowy Clifton 9 lezy podobnie do Bondi 7 jest szerszy w srodstopiu a wiec bardziej stabilny.

Nowy Kayano30 oraz nowy Nimbus rowniez lepiej sie czuje niz Bondi 8 dla wielu moich klientow.
ODPOWIEDZ