Buty na 115kgwitam

krzysiekv2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2023, 15:24
Życiówka na 10k: 55:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przede wszystkim witam wszystkich. To moj debiut na forum.
Szukam możliwe dobrych pod względem amortyzacji butów.
Mam 195cm wzrostu, 115kg i r.49.
Mniej ważył nie będę, trzymam dietę, tyle zbudowałem na siłce i tyle mam zamiar utrzymać.
Biegam od 2 lat dosyć regularnie. Biegać nie przestane ponieważ jest to dla mnie fajna forma cardio. Biegam 5-10km, 4 razy w tygodniu. Po starej kontuzji czasem lekko odzywa się lewe kolano i chciałbym kupić buty które zapewnią optymalna amortyzację. Do tej pory używałem asics gel contend 7 bo takie miałem pod ręką.

Z góry dzięki za pomoc.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Coś na grubej, niemiękkiej podeszwie. Może Ride 14, 15, Endorphin Shift* (2), Bondi 6, 7 albo Olympus Via. Z uwagi na to kolano, lepszy byłby but z niższym dropem (ułożyłem je tak: 8-4-4-0), a Asics był z wysokim (10).

*Shift jest ogólnie beznadziejny jako but do biegania (kompletnie bez charakteru), ale ma bardzo grubą podeszwę ze zbitej pianki, która może akurat podołać tej wadze. No i będzie najtańszy z tej listy. Gorszy niż ten ascics nie będzie. ;-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
krzysiekv2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2023, 15:24
Życiówka na 10k: 55:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki weuek za odpowiedz
zamówiłem :
Ride 15
Shift
Bondi 7
Zobaczę jak już przyjdą, które najbardziej będą pasowały i wybrane sprawdzę w boju :) dam znać jakie efekty.
Pozdro
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Asics Kayano
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Logadin pisze: 02 lut 2023, 15:10 Asics Kayano
Nic nie pisał, że chce ze wsparciem, no i Kayano to cienka podeszwa.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Nie pisał też nic, że mają być bez wsparcia. Amortyzacja jest w Kayano bardzo spoko. Czy podeszwa ma być gruba też nie było napisane. Dalej utrzymuję, że warto tutaj przetestować ten model.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

To jest taki model typu "Poproszę jakieś buty do biegania". Zresztą, to pewnie po to jest tyle kolorów do wyboru. ;-)
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Akurat do takiego biegania jakie uprawia autor tematu oraz masy Kayano pasują idealnie właśnie :)
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Właściwe to Kayano nie będzie się niczym istotnym różnić od tego buta, który teraz ma. OK, może ten Blast+ jest jakąś zaletą.

Kayano nigdy nie miałem, ale Nimbus 25 (tak samo 25/15/10) był dla mnie całkiem nieodpowiedni (właśnie taki idealnie nijaki, tzw. dziadkowy) - co prawda, przy celowym biciu pietą nieco ożywał.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Bzyk
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 23 gru 2017, 16:31
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od dłuższego czasu ważę okolice 100 kg przy 190 cm. Trzymam się Saucony Guide, ewentualnie Brooks Adrenaline, zależy co trafię w lepszej cenie. Mi lepiej się sprawują Saucony niż Asics.
Licz się z tym, że przy takiej wadze częściej trzeba zmieniać buty, szybciej się "ugniatają"
krzysiekv2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2023, 15:24
Życiówka na 10k: 55:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, mogę zamówić jeszcze jakieś to pooglądam na żywo, właśnie z tym szybszym zużywaniem jestem pogodzony, zastanawiam się czy wziąć jedne i jak będą się kończyły to kupić drugie, czy od razu dwie pary sobie zostawić i używać naprzemiennie.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Byłbym za tą drugą opcją. Tak używam kilkunastu par.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
krzysiekv2
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2023, 15:24
Życiówka na 10k: 55:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przymierzałem kilka różnych modeli, ostatecznie na początek zostawiłem sobie saucony endorphine shift 2 i saucony axon2, między innymi dlatego, że trafiłem je w dobrej promocji na zalando lounge, po około 200 za parę. Obie pary bardzo wygodne, faktycznie amortyzacja w porównaniu do starych asics to przepaść. Znikł ból kolana zupełnie. Poprawiło się tępo biegów. Na razie w jednych i drugich zrobiłem po około 40km. Mam wrażenie, że axon są „szybsze” 😅. Zobaczymy ile wytrzymają, idąc za radą weuek dokupię jeszcze jakieś na spokojnie trochę polując na wyprzedażach, 49 i 50 rozmiar dosyć łatwo dorwać ;)
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1529
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

No i to jest dowód na to, że bardzo zły but dla jednego (65 kg) może okazać się tym właściwym dla innego (115 kg).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ