Jakie buty dla ciężkiego na asfalt

mario_79
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Cześć.

Doradźcie proszę co będzie optymalne dla ciężkiego 100kg+++ amatora.
Biegam 3 razy w tygodniu po 5 km. Docelowo 3-4 x tydzień po 10 km.

Niestety w większości przypadków asfalt / chodnik - wieczorne bieganie po osiedlu.
Stopa neutralna.
Interesuje mnie duuuża amortyzacja i stabliziacja a co za tym idzie komfort.
Nie musi to być szybki but. Tylko typowy treningowiec.

Patrzyłem na NB 1080 V10 i Hoka One One Bondi7 już.

Co jeszcze godne polecenia?
New Balance but biegowy
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nike Vomero, Asics ma też w swojej ofercie duże poduszkowce

A godne polecenia jest zbicie wagi niebiegowo (marsze, dynamiczne marsze itp.), a dopiero później zabranie się za bieganie
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

Cześć, biegam od roku w Altra Duo 1.5, jakie są ? amortyzacja bardzo dobra, stabilizacja wystraczająca, komfort dla stopy idealny. Jest to but na spokojne wybieganie. https://tricentre.pl/product-pol-2680-A ... elone.html
Awatar użytkownika
dirtybutclean
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2010, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam 95 Kg. Biegam w Brooks Glycerine na zmianę z Nimbus 21. Robię jakieś 40 km tygodniowo. Biegam od lutego 2020. Na razie zero urazów. Biegałem w Hoka One Clifton super buty tylko ze mnie bolały łydki i Achilles. Tam jest 5mm drop. Na Altry bym uważał. Zerowy drop przy takiej wadze to według mnie szybki uraz. Chyba żeby bardzo wolno je wprowadzać do treningu. Dla mnie bez sensu.
mario_79
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

Obecnie biegam w Asics Cumulus, ale już amortyzacja chyba tam już dogorywa i czas powoli rozglądać się za nowymi.
Na spokojnie spróbuję w sklepach poprzymierzać: Nimbusa, 1080 od NB, Vomero no i Glicerynkę.

No właśnie mam największy problem z łydkami. Roluję je, myślę że większa amortyzacja pomoże.
Dziękuję Wam serdecznie za podpowiedzi.
NYSEtrader
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2020, 01:43
Życiówka na 10k: 47:30
Życiówka w maratonie: 3:47:57

Nieprzeczytany post

Ja mam Hoke Stinson ATR 6 wydaje mi sie że maja wieksza amortyzacje od bondi i do tego wiecej stabilizacji, biegam w 90% po asfalcie 10% sciezki, jak je kupowałem też ważyłem ponad 90kg i najważniejsza była amortyzacja. Rozmiar 45 1/3 waży 364g ale mi to nie przeszkadza bo tez nie biegam szybko moj max przy interwałach to 4:30 zwykle robie od 10km do HM. Duzo amortyzacji mają tez saucony endorphin shift i asics glideride.
DarekJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2016, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jak to jest w kwestii markowe VS nonamy
Kiedyś w jakimś decathlonie kupiłem coś bardzo niedrogiego i przebiegały trochę (dość sporo). Czy to jest tak, że one faktycznie leżą z tymi wszystkimi stabilizacjami itd? Czy często jest to napompowane?
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja poszedlem nieco inna droga. Zanim zabralem sie za bieganie, to najpierw zszedlem <90kg (wzrost 182cm).
Jesli chodzi o ruch, to bezpieczniejsze od biegania jest rowerowanie, szybkie spacery i intensywne plywanie.
Szczegolnie 2 pierwsze pozwola najpierw wzmocnic miesnie i sciegna, co pozwoli przygotowac sie pod bieganie.

To moje 2 grosze w temacie...
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

DarekJ pisze:A jak to jest w kwestii markowe VS nonamy
Kiedyś w jakimś decathlonie kupiłem coś bardzo niedrogiego i przebiegały trochę (dość sporo). Czy to jest tak, że one faktycznie leżą z tymi wszystkimi stabilizacjami itd? Czy często jest to napompowane?
Zaczynałem w butach z Lidla za 50 zł - biegałem w nich ponad rok, zaliczyłem półmaraton. Da się biegać budżetowo. Teraz biegam w NB 880, czyli średnia półka i różnica jest wyraźnie odczuwalna.

Kwestia portfela i dystansów. Jak biegasz ok. 40 min 2-3 razy w tygodniu to każe buty do biegania będą ok.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
mario_79
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dzięki wszystkim za podpowiedzi dotychczasowe.
Na razie jestem na etapie uskuteczniania marszobiegów.
Zrzucam też wagę od początku listopada.
Trucht - marz przeplatany z biegiem idealnie mi pasuje na wieczorne treningi.
jestem świadomy, że puszczenie się na zbyt głęboką wodę teraz to będzie zabójstwo dla moich stawów i spowoduje to tylko spore problemy. Dlatego wszystko wiele miesięcy będzie trwało. Trenuję na zewnątrz 3 razy w tygodniu. + 2 razy w domu np. rolowanie.
Na tą chwilę budźet już jest przygotowany i jeszcze chwilę czekam na jakąś okazję.
mario_79
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Po analizie, wizycie w sklepie biegowym zakupiłem New Balance 1080.
Jestem po pierwszym treningu. Muszę przyznać, że rewelacja. Poleciałem ostrożnie na początku ale i tak najszybszą w tym roku 5ke wykręciłem. Pieta się nie obijała, krok automatycznie wydłużył. Rewelka ta poducha.

Szok ile zmiana butów daje ;)
NYSEtrader
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2020, 01:43
Życiówka na 10k: 47:30
Życiówka w maratonie: 3:47:57

Nieprzeczytany post

mario_79 pisze:Po analizie, wizycie w sklepie biegowym zakupiłem New Balance 1080.
Jestem po pierwszym treningu. Muszę przyznać, że rewelacja. Poleciałem ostrożnie na początku ale i tak najszybszą w tym roku 5ke wykręciłem. Pieta się nie obijała, krok automatycznie wydłużył. Rewelka ta poducha.

Szok ile zmiana butów daje ;)
Heh mialem dokladnie tak samo po zmienie butów juz na 1 treningu zrobiłem swoją pierwszą dyche w dodatku w lepszym czasie na 1km jak wczesniejszy max czyli 8km, zupełnie inne bieganie nic mnie nie bolało, skonczyły się kontuzje, wtedy tak mi odbiło na punkcie biegania że miesiąc pozniej ukonczyłem pierwsze zawody czyli od razu maraton w dodatku w połowie stawki a nie na koncu wczesniej przez 15 lat zadnego sportu nawet 400m do sklepu jechałem samochodem do tego codzienne piwkowanie.
Co do wybranego przez Ciebie modelu nawet też go brałem go pod uwage ale wtedy chyba miał 8mm drop a chciałem 4 żeby biegac nie z pięty bo ponoć wtedy szybciej. Fajnie że jesteś zadowolony zycze powodzenia w realizacji Twoich celów.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2021, 00:31 przez NYSEtrader, łącznie zmieniany 1 raz.
mario_79
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 06 gru 2015, 22:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dzięki. Te buty mają 8 mm drop.
No chciałem wczoraj więcej, ale się ograniczałem, żeby nie przedobrzyć.
Najfajniejsze uczucie było gdy biegłem dół, a czułem się jakbym miał się przewalić na twarz, bo pięta bardziej podniesiona ;)
Dają moc i naprawdę świetny komfort. Jutro / pojutrze zobaczę czy uda mi się dłuższe wybieganie zaliczyć.
jac3978
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2020, 10:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dirtybutclean pisze:Ja mam 95 Kg. Biegam w Brooks Glycerine na zmianę z Nimbus 21. Robię jakieś 40 km tygodniowo. Biegam od lutego 2020. Na razie zero urazów. Biegałem w Hoka One Clifton super buty tylko ze mnie bolały łydki i Achilles. Tam jest 5mm drop. Na Altry bym uważał. Zerowy drop przy takiej wadze to według mnie szybki uraz. Chyba żeby bardzo wolno je wprowadzać do treningu. Dla mnie bez sensu.
A czemu uważasz że altry to szybki uraz ? Przesiadłem się na Altra Olympus z nimbusów i ta amortyzacja w altrach jest mega. Teraz właśnie pod wpływem wątku zamówiłem te Nb z fresh Foam - mówisz że takie są bezpieczniejsze przy większej wadze ? W sensie że oprócz amortyzacji sam drop też ma znaczenie ? Początkujący jestem, dopiero testuję co mi bardziej podchodzi, dlatego pytam
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Dla początkującego buty z większym dropem są lepsze.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
ODPOWIEDZ