Kupno butów oraz zegarka.

Salas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam jako nowy użytkownik forum.

Z rok mi minie jak zacząłem biegać... (wcześniej przeważnie tylko za piłką + rower) W zależności od czasu - czasami jest to 5/6 razy w tygodniu, innym razem 2/3. Robię przeważnie 10 km, ale i 13,17 do 20 - w zależności od dostępności czasu, a więc trasy i pogody. 10 km robię średnio w 45 minut i tamte kilometry podobnie, czyli 5 minut na km mi wychodzi średnio - czasami sobie tylko dychę pobiegnę szybciej. Biegam w zajechanych starych pegasusach 31 co już dawno powinny wylądować na śmietniku, bo nie mają żadnych właściwości amortyzujących i zrobiły już kilometraż dużo ponad stan używalności. (klejona była podeszwa i jest cała zjechana już) Po bieganiu odczuwam coraz mocniejsze bóle z powodu braku amortyzacji.

Biegam różnie asfalt, żużel, drogi leśne utwardzone jak i mniej - bardziej piaskowe, więc szukam uniwersalnych butów co poniosą mnie z przyjemnością na kolejne kilometry. Myślałem o kolejnych Pegasus acha, ale chcę Was prosić o pomoc w wyborze.

Mam 185 cm i ważę obecnie 82/83 kg.

Do tego chciałbym kupić sobie również zegarek - bo nie chce zabierać z sobą telefonu - z samym zegarkiem będzie dużo wygodniej. Myślałem nad Huawei GT2 Pro. Można przez niego poprzez bluetooth odtwarzać muzykę na słuchawkach, jest dobrze wykonany i ma dużo sportowych opcji. Jednak chciałbym się Was również poradzić i w tym aspekcie. Fajnie jakby po sparowaniu z telefonem przychodziły powiadomienia i byłby odbiór połączeń. (ten Huawei to ma) Oczywiście w normalnym użytkowaniu, bo na bieganie nie chcę zabiera telefonu.

Z góry dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G930F .
New Balance but biegowy
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Biegając każdy trening na wysokiej intensywności i do tego 5/6 razy w tygodniu (a wydaje mi się, że dla każdego amatora 10 km w czasie 45 min to jednak wysoka intensywność) zajedziesz się.

Buty - Pegasusy są spoko, uniwersalny, popularny but. Możesz sprawdzić też New Balance 880, podobna półka cenowa.

Zegarek - tu raczej nie znajdziesz fanów Huawei. Garmin, Polar, Sunto - to są zegarki typowo pod sport.

Ja mam (tak zaraz ktoś powie, że do znudzenia to powtarzam ;-) ) Garmin Vivoactive 3 Music - około 1000 zł. Muzyka z zegarka (nie ma potrzeby brać telefonu), NFC, powiadomienia, wysyłanie SMSów, odbieranie połączeń i całe dobrodziejstwo platformy Garmina. Szukając w necie pewnie przeczytasz, że są problemy ze Spotify czy Deezerem, ale już dawno zostały rozwiązane.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Salas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli będę szukał Pegazów. Może ktoś wie gdzie dostanę je w dobrej cenie teraz? Na Nike często widziałem promocję, ale nigdy nie zdążyłem kupić w promocji rozmiaru 44...

Te są ze mną od czasu kiedy na wadze było 99 kg (mój maks) - ale nie byłem gruby nigdy tylko zbity z wielkimi nogami od piłki.

Szczerze mówiąc to jak robiłem te 5/6 dni biegowych (czasami w tym były również sprinty pod górkę) + siłownia to odczuwałem to coraz bardziej w kościach z tygodnia na tydzień coraz bardziej... Wtedy oczywiście robiłem przeważnie 10km. Od lutego chcę robić 3x12/13 km. Poniedziałek, środa i piątek lub sobota. Włączyć chcę w wolne dni rower/siłownię. Siłownie jak wyzdrowieje mi bark - czyli jeszcze trochę czasu. Przeważnie po bieganiu szedłem jeszcze na siłownię i tak niestety załatwiłem sobie bark/okolice łopatki. Za dużo wszystkiego było, a za mało odpoczynku. Teraz to wiem - po szkodzie. Otworzą basen to zawsze jakaś dodatkowa regeneracja będzie.

Tak myślałem, że Huaweia tutaj nikt nie poleci tylko jakiegoś właśnie Garmina. Poczytam sobie później na jego temat trochę więcej. Dobra półka cenowa tak maksymalnie do 1400 złotych czegoś szukam.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F .
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Salas pisze: Tak myślałem, że Huaweia tutaj nikt nie poleci tylko jakiegoś właśnie Garmina. Poczytam sobie później na jego temat trochę więcej. Dobra półka cenowa tak maksymalnie do 1400 złotych czegoś szukam.
Tu masz naprawdę uczciwą recenzję Vivoactive 3 Music https://spidersweb.pl/2018/10/garmin-vi ... enzja.html - weź tylko pod uwagę, że Spotify i Deezer już działają bez problemów od dawna, a cena spadła do 1000 zł. Możesz też uderzyć w Vivoactive 4 - to byłby twój górny budżet.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Salas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:
Salas pisze: Tak myślałem, że Huaweia tutaj nikt nie poleci tylko jakiegoś właśnie Garmina. Poczytam sobie później na jego temat trochę więcej. Dobra półka cenowa tak maksymalnie do 1400 złotych czegoś szukam.
Tu masz naprawdę uczciwą recenzję Vivoactive 3 Music https://spidersweb.pl/2018/10/garmin-vi ... enzja.html - weź tylko pod uwagę, że Spotify i Deezer już działają bez problemów od dawna, a cena spadła do 1000 zł. Możesz też uderzyć w Vivoactive 4 - to byłby twój górny budżet.
Dzięki. Bardziej mi zależy na mojej muzyce... Ale właśnie zgram na niego mp3? ;)

Wysłane z mojego SM-G930F .
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Salas pisze: Dzięki. Bardziej mi zależy na mojej muzyce... Ale właśnie zgram na niego mp3? ;)
Powinno dać radę. W najgorszym przypadku przez Spotify, gdzie też możesz dodawać swoje mp3, ale to już sam musisz sobie obadać.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
ODPOWIEDZ