Teraz jest Cz, 13 sierpnia 2020, 13:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Buty do biegania w górach w lecie
Nowy postNapisane: Wt, 9 czerwca 2020, 14:30 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

bylo identiko, ale te nowe modele (trail 6, enroute 3, trail hydro) mam wrazenie są o pół numeru mniejsze. czyli jak kiedys adidas 42 2/3 to bylo tyle samo, to teraz mysle ze to w salmingu jest 43 1/3.

Nowy postNapisane: Wt, 9 czerwca 2020, 17:33 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Logadin napisał(a):
Jka z numeracją Salming w porównaniu do Adidasa? Ten sam nr. można brać w ciemno? Bo cholera korci Salming Trail 6 :)

Buty, nieznanych marek o niesprawdzonej numeracji, warto dobierać na podstawie numeru wg. US, możliwość niedopasowania jest wtedy minimalna.
Mam albo miałem buty prawie wszystkich marek i numeracja wg EU jest różna, od 45 do 46 (45, 45 1/3, 45,5, 45 2/3, 46), a numeracja US zawsze 11,5 i było ok.
Tak samo kupuję buty "do chodzenia", zupełnie innych producentów, i też jest dobrze. ;)

pozdrawiam
Jarosław

Nowy postNapisane: Wt, 9 czerwca 2020, 20:51 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

jarjan napisał(a):
Mam albo miałem buty prawie wszystkich marek i numeracja wg EU jest różna, od 45 do 46 (45, 45 1/3, 45,5, 45 2/3, 46), a numeracja US zawsze 11,5 i było ok.

9/10 przypadków będzie ok. Wczoraj odesłałem Nike Odyssey React 2 w moim (US) rozmiarze - za małe. Mam nadzieję, że wymienią na większe a nie zwrot kasy zrobią, bo tak to fajne, ale...

Nowy postNapisane: Pt, 12 czerwca 2020, 10:18 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

fajne buty podaliscie - troche drogie.

co sadzicie o najtanszych :
ROCKADIA TRAIL 3.0 SHOES - 115zl
https://www.adidas.pl/rockadia-trail-3.0-shoes/EG2521.html

TERREX TWO TRAIL RUNNING SHOES- 240zl
https://www.adidas.pl/terrex-two-trail-running-shoes/EH1839.html

TERREX TWO GORE-TEX TRAIL RUNNING SHOES-250zl
https://www.adidas.pl/terrex-two-gore-tex-trail-running-shoes/EH1834.html

TERREX AGRAVIC TRAIL RUNNING SHOES 250zl
https://www.adidas.pl/terrex-agravic-trail-running-shoes/EF2120.html

Ma ktoś doswiadczenie z tymi tanszymi ?

Nowy postNapisane: Pt, 12 czerwca 2020, 18:17 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Raz kupiłem Kanadie - coś podobnego do tego co wrzuciłeś. Drugich takich sztywnych i niewygodnych butów nie miałem na nogach. Dzięki Bogu zaczęły się pruć po 50 km i udało się odzyskać kasę.

Nowy postNapisane: Pt, 12 czerwca 2020, 19:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

owszem, kanadia nie jest dobrym butem, ale generalnie wytrzymuje na luzie 800km.
ja obecnie uzywam 2 par stosunkowo niedrogich trailmakerów - fajny but, dosc szybki, fajny bieznik, ale generalnie raczej na skale niz na las. choc tu sie sprawdzi spokojnie. wydaje sie byc sztywny - ale jw - raczej skała, ale o dziwo ma niezlą amortyzacje.

Nowy postNapisane: Pt, 3 lipca 2020, 12:32 
Wyga
Wyga

LoveBeer napisał(a):
no tez ;) to but z dużą amortyzacją, czesto szeroki, zeby nie kręcić kostek. sensy maxy takie są - nie jest to speedgoat, ale to nie ma byc speedgoat, ale ta sama "liga" ;)

Sorry, że odświeżam, ale całkiem niedawno miałem możliwość wyrwania sense pro maxów w jednym outlecie, w całkiem dobrej cenie (ok. 2 stówki) i teraz trochę żałuję, że ich jednak nie kupiłem, tym bardziej, że całkiem fajnie leżały. Chyba się tam przejadę ponownie, może jeszcze będą ;-) Możesz napisać coś więcej o różnicach względem Speedgoatów? Hoki szybsze, bardziej dynamiczne? Próbowałem trochę biegać w Speedgoatach (w zasadzie to ciągle próbuję :bum: ), ale jedną z ich wad jest IMHO stabilizacja. Mam wrażenie, że w żadnych innych butach kostki nie schodzą mi tak na boki podczas zbiegów, w ogóle raczej nigdy nie miałem większych tendencji do skręceń kostek, a w Speedgoatach zdarzyło mi się już tak "przekręcić", że zastanawiałem się, czy będę mógł kontynuować trening.

No ew. jest jeszcze teraz sense max 2, ale nie wiem czy to jest formalny "następca" czy w ogóle całkiem inny but (no i raczej teraz ciężko gdzieś dostać w cenie innej niż regularna).

A w ogóle to trochę się zdziwiłem, że na bogatej "obuwniczej" liście nie ma żadnego modelu firmy Hoka ;-)

Nowy postNapisane: So, 4 lipca 2020, 07:48 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

nie odpowiem ci jesli pytasz o hoki - mimo ze mialem chyba ze 3 pary sg wszystkie sprzedalem bez biegania ;) w kazdym razie MYSLE ze to maxy sa dynamiczniejsze, no i nie gna kostek - to jest jedna z ich duzych zalet. ten dynamizm natomiast jest na miare tej kategorii wagowej. mam kilka par butow tego typu i jesli chodzi o dynamike to salomon wygrywa. i generalnie w kamienistym (ale nie skalistym) terenie to moj ulubiony but.

Nowy postNapisane: So, 4 lipca 2020, 08:06 
Wyga
Wyga

Dzięki za odpowiedź, może jeszcze gdzieś wyrwę te pro maxy ;-)

Nowy postNapisane: So, 1 sierpnia 2020, 10:10 
Wyga
Wyga

Raz jeszcze odświeżam, kupiłem ostatecznie sense max 2 - pro maxów już nigdzie znaleźć nie mogłem, a maxy 2 wydawały mi się logicznym następcą tego modelu.

Dzięki LoveBeer za poradę, naprawdę bardzo fajny but!

Gdyby ktoś był zainteresowany, to tutaj są do kupienia w dobrej cenie (250 zł): https://www.sport-shop.pl/buty-sense-max-2-salomon-black-flame-orange-p-84818.html?gclid=EAIaIQobChMIsPzp9cX56gIVrYBQBh296wO7EAYYAyABEgKYXPD_BwE

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]