Nike pegasus vs downshifer jakie buty wybrac

naczelnik5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2020, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam , zastanawiam sie nad kupnem nowych butow. Do tej pory biegam w butach z decathlonu za ok 150zl i narazie do treningow wystarczaly. Szukam butow w cenie 250-300zl do biegania po twardej nawierzchni na dystansie 10-15km ok 3-4 razy w tygodniu. Obecnie waga 90kg przy 183cm wzrostu. Docelowo przygotowuje sie do polmaratonu w pazdzierniku. Ktory model bedzie lepszy? Biore pod uwage pegasus 34,35,36 lub downshifer. Co mozecie polecic?? A moze jakis inny model w podanym budzecie??
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaszczur
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:31
Życiówka na 10k: 40:31
Życiówka w maratonie: 3:28:05

Nieprzeczytany post

Mi osobiście bardziej leżą Pagasusy, które zastąpiły w mojej szafce Lunarglide jakis parę lat temu. Downshiftery wydają mi się trochę węższe, ale może to już problem mojej szerokiej stopy. Przymierz obydwa i zobacz, które bardziej Ci leżą. Wiem, nie pomogłem :(
"Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna".
naczelnik5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2020, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jaszczur pisze:Mi osobiście bardziej leżą Pagasusy, które zastąpiły w mojej szafce Lunarglide jakis parę lat temu. Downshiftery wydają mi się trochę węższe, ale może to już problem mojej szerokiej stopy. Przymierz obydwa i zobacz, które bardziej Ci leżą. Wiem, nie pomogłem :(
Pomogłes i to bardzo tez mam dosc szeroka stope i w butach mocno profilowanych nie czuje sie zbyt komfortowo. No to w takim razie pozostaje pegasus tylko ktory model lepszy? gdzies czytalem ze pegasus 34 jest twardszy i sztywniejszy niz 35 i 36 . Z kolei znajomy mial 34 i zmienil na 36 i mowi ze nie czuje zadnej roznicy. Jakie sa faktycznie roznice miedzy tymi modelami? Dopytuje bo do sklepu gdzie moglbym przymierzyc buty mam kawalek drogi, a prace koncze dosc pozno takze mocno biore pod uwage zakup online
Awatar użytkownika
Jaszczur
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:31
Życiówka na 10k: 40:31
Życiówka w maratonie: 3:28:05

Nieprzeczytany post

Co do "twardości" to ciężko mi ocenić, bo przesiadałem się ze zużytej 34 na nową 35, więc nie mogę się wypowiedzieć. Jest różnica w sposobie wszycia języka, w 35 język jest bardziej zintegrowany z resztą cholewki, czy wpływa to pozytywnie na komfort/dopasowanie? Może trochę. Jeśli miałbym wybierać (a różnica w cenie nie byłaby duża), wziąłbym 35 bo po prostu wyglądają wg mnie lepiej.
"Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna".
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1581
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja miałem downshiftery i teraz mam Pegasusy 36. Downshiftery są rzeczywiście wąskie. Biegało mi się w nich szybko i przyjemnie, ale niestety w nich zrobilem sobie 2 komkretne kontuzje. Od marca mam te Pegasusy i biega mi się w nich świetnie, ale nie mam doświadczenia z innymi butami, więc nie mogę porównać.
ODPOWIEDZ