New Balance Zante Pursuit - test i krótka historia modelu.

Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1521
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Dużo chodzę w butach płaskich z niewielką podeszwą ale to pewnie nie to samo. Zresztą takie 4-6 chciałem kupić właśnie, żeby sie powoli przyzwyczajać, jedno, gora dwa rozbiegania w tygodniu. Często widzę że polecacie Kinvarę, ale właśnie chyba wcześniejsze wersje były słabiej amortyzowane, nie? Co prawda ja jestem dosyć lekki (73kg przy 183cm), ale nie mam jeszcze jakiejś wybitnej techniki biegu więc musialbym i tak podejśc do tego asekuracyjnie.

BTW ja biegam głównie pod 5km, więc może warto rozważyć Kinvary.
New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Na pewno warto rozważyć kinvarę. Poprzednie wersje miały moim zdaniem amortyzację zupełnie wystarczającą, a najnowszej 11 jeszcze nie mam, obecnie docieram 10, w której na dzień dobry zrobiłem maraton, potem kilka połówek, ale też krótsze rzeczy i było ok bo but jest całkiem uniwersalny. Natomiast zauważyłem w specyfikacjach że nowsza edycja ma o kilka mm grubszą piankę niż poprzednie więc to chyba takie podążanie za trendami wyznaczonymi przez najka. Niższy drop oczywiście nie oznacza że zrobisz sobie jakąkolwiek krzywdę, po prostu chciałem tylko nadmienić że w takich butach mocniej pracują łydy i achillesy. Jeśli będziesz się do nich wdrażał z wyczuciem to nie powinno być żadnego problemu.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1525
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

mihumor pisze: 07 gru 2019, 13:56 Przypadłość z traceniem paznokci nie tyczy każdego. Ja tego nie mam ale dla mojej żony to jest duży problem. Ona przed każdym startem w M czy HM mocno okleja palce plastrem. Na krótszych dystansach, treningach i przy wolniejszym bieganiu problem nie występuje. Wtedy dobór mocno spasowanych butów może być problematyczny bardziej ale to też zależy od modelu bo u niej np NB m890 mocniej kasowały paznokcie niż Adidas Boston.
I tu jest smutny paradoks, bo dalej się kupuje źle zaprojektowane buty moi dalej okleja te palce. A wystarczy porzucić tradycyjnie zwężane przody na rzecz anatomicznych.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ