Dobry zegarek do biegania - prośba o pomoc w wyborze

koperek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:10
Życiówka na 10k: 42:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To może ja coś podpowiem opisując swoje wrażenia.

Od grudnia latam z Garminem Vivoactive 4. Przesiadłem się na niego z Polara M400, oprócz funkcjonalności chciałem coś ładniejszego, bo zegarek noszę praktycznie 24/365 i próba założenia Polara na swój własny ślub o mało nie skończyła się odwołaniem całej imprezy :bum: Do tego oprócz biegania wchodzą inne sporty, siłownia, czasem rower, piłka itp.

Podstawowe funkcje: GPS jest ok, tętno z nadgarstka nie jest idealne, ale jest wygodniejsze niż bieganie z pasem, mam wrażenie, że trochę nie doszacowuje moje tętno.

Monitoring aktywności jest fajny: Body Battery, pomiar tętna, rejestrowanie snu. Rejstrowanie snu nie zadziałało mi dobrze z raz czy dwa, poza tym rejestruje z dokładnością +- kilku minut. Body Battery fajna sprawa, na ogół wskazania regeneracji podczas snu dobrze się pokrywają z moimi odczuciami. Pomiar stresu czasem wariuje, gdy źle odczyta tętno z nadgarstka i wyskakują mi monity o stresie gdy np. robię coś w kuchni.

Bajery, których używam oprócz podstawowych opcji: płatność zbliżeniowa i muzyka. Zwłaszcza ta pierwsza ujęła moje serce, jednak to wygodne iść na wybieganie/trening i mieć możliwość wstąpić do sklepu kupić jakieś pierdoły, bułki rano itp. Druga też jest fajna, natomiast jeśli już używam, to na nudniejsze aktywności typu ergometr wioślarski.

Bajery, których nie używam: pomiar SpO2, wpisywanie treningu siłowego do Garmin Connect, synchronizacja powiadomień z telefonu (paruję się z telefonem tylko na przesyłanie treningów, 99% czasu zegarek nie łączy się z telefonem).

Bateria w takim trybie użytkowania trzyma mi 5-6 dni pomiędzy ładowaniami, zależy jak dużo treningów z GPS i muzyką.

Ogólnie jestem zadowolony, spełnia moje potrzeby, ładnie wygląda.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaszczur
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:31
Życiówka na 10k: 40:31
Życiówka w maratonie: 3:28:05

Nieprzeczytany post

arol1983 pisze: Co Cię skłoniło do kupna tego zegarka ?
Tak jak pisałem, przede wszystkim chodziło o czas pracy baterii i funkcje nawigacji, wgranie tras. Dodatkowym bonusem dla mnie, jako osoby, która lubi spędzać czas w górach jest barometr. Na pewno wpływ na moją decyzję miała cena (https://www.eazymut.pl/zegarki-coros/14 ... -blk2.html). Abstrahując od specyfikacji technicznej, zegarek mi się po prostu podoba, wg mnie pasuje do koszuli/garniaka, wygląda solidnie (tytanowy bezel i szafirowe szkło na froncie), a rozwiązanie z pokrętłem bardziej mi odpowiada niż dotykowy wyświetlacz.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2020, 10:21 przez Jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna".
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

"wgranie map" - przecież to w Coros nie jest możliwe. Wgrać można tylko traka i po nim nawigować.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Jaszczur
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:31
Życiówka na 10k: 40:31
Życiówka w maratonie: 3:28:05

Nieprzeczytany post

Masz rację, wyraziłem się niepoprawnie i mogłem kogoś wprowadzić w błąd. Już poprawiam poprzedni post, chodziło mi oczywiście o możliwość wgrania wcześniej przygotowanych tras np w formacie gpx. Mea culpa.
"Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna".
arol1983
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2019, 17:22
Życiówka na 10k: 55:40,9
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Hehe, to ciekawie. Czyli jeśli nie chcesz odwołać ślubu, to z tego wynika, iż lepiej nie zakładać polara ;)
Dzięki za rady. Myślę, że monitorowanie snu raczej nie będzie mi potrzebne. Może od czasu do czasu bym załączył, tak z ciekawości.
Szkoda, że Coros nie ma możliwości wgrania map. Jeszcze się nad tym zastanowię. Liczę, że za niedługo być może będą jakieś promocje,
obniżki cen między innymi na smartwatche, co czasami się zdarza.
Kto kalorie pali,
ten nie ma robali ;)
Awatar użytkownika
Jaszczur
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:31
Życiówka na 10k: 40:31
Życiówka w maratonie: 3:28:05

Nieprzeczytany post

Ceny elektroniki cały czas spadają, więc jeśli nie spieszysz się to warto poczekać na jakąś promke. Co prawda pojawienie się serii Solar od Garmina nie przyniesie wg. mnie gwałtownego spadku cen, ale widzę, że np 935 w ciągu ostatnich 2 miesięcy potaniał o jakieś 200PLN.
"Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna".
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jaszczur pisze:Ceny elektroniki cały czas spadają, więc jeśli nie spieszysz się to warto poczekać na jakąś promke. Co prawda pojawienie się serii Solar od Garmina nie przyniesie wg. mnie gwałtownego spadku cen, ale widzę, że np 935 w ciągu ostatnich 2 miesięcy potaniał o jakieś 200PLN.
Taka ogólna refleksja: ten spadek cen to mit jednakowoż :)
Wprawdzie ceny modeli spadają, ale wtedy, kiedy na horyzoncie jest ich następca co wróży "śmierć techniczną" danego modelu - brak rozwoju, upgradów itp. A ceny wchodzących modeli są jednak wyższe niż ich poprzedników w chwili debiutu.
arol1983
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2019, 17:22
Życiówka na 10k: 55:40,9
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

To prawda, ceny elektroniki z tego co widzę, to spadają co jakiś czas. Na przykład zegarek Garmin Fenix 6x pro kosztował w każdym sklepie co najmniej 3099 zł, a teraz np. w sklepie sferis można go kupić od kilku dni trochę taniej za cenę 2950 zł, więc jakaś zniżka jest. Jak na razie nie spieszy mi się.
Poczekam, zobaczę jak ceny będą się kształtowały za jakiś czas.
Kto kalorie pali,
ten nie ma robali ;)
Awatar użytkownika
rafon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2020, 15:53

Nieprzeczytany post

Ja korzystam od jakiegoś czasu z zegarka Garmin Quatix 6 Titanium i jestem z niego bardzo zadowolony. Ogólnie jest on dedykowany dla żeglarzy, lecz posiada także wbudowane aplikacje do różnych aktywności sportowych, w tym oczywiście do biegania. Dzięki informacjom, które dostarcza podczas ćwiczeń można na bieżąco monitorować organizm i dopasować tym samym tempo treningu. Warto dodać, że produkt ten wyróżnia się solidną konstrukcją i jest bardzo elegancki - ja chodzę w nim na co dzień.
arol1983
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2019, 17:22
Życiówka na 10k: 55:40,9
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Ładnie wygląda zegarek Garmin Quantix 6 Titanium, ale zapewne jest drogi. Nie wiem dokładnie, ale chyba nie wykorzystałbym w pełni możliwości tego zegarka. Idzie kupić ten zegarek w jakimś sklepie stacjonarnym ? Jak długo trzyma bateria w tym zegarku ? Czym różni się np. od zegarków Garmin serii Fenix ? Dzięki za rekomendację zegarka.
Kto kalorie pali,
ten nie ma robali ;)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Warszawski Azymut na Corazziego. Wcześniej to był raczej sklep militarny (a przynajmniej taki miał wystrój) z dodatkiem zegarków/nawigacji, teraz, sądząc po zdjęciach, dużo mocniej przesunęli się w stronę zegarków. Cena takiego Quatixa to ok. 4,5 tys. zł.

Może jeszcze sklepy Trigara? Fenixy mieli w salonach, może i Quatixy, ale to pewnie musiałbyś sprawdzić w konkretnym sklepie.
arol1983
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2019, 17:22
Życiówka na 10k: 55:40,9
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

To wydaje się drogi. Ja mam mały uraz do zegarków od kiedy kolega w pracy zapytał się dlaczego nie idę do domu, a okazało się, że mój zegarek spóźnia się o równą godzinę i musiałem w pracy siedzieć o godzinę dłużej. Koledzy mieli kupę śmiechu, ale od tamtej chwili nie noszę na co dzień zegarka.
Myślałem o używaniu zegarka głównie do biegów. Dzięki za rekomendację zegarka, ale 4500 zł za zegarek, który używałbym głównie do biegów, to wydaje mi się jeszcze trochę drogo. Poczekam, zobaczę, może coś przecenią do tego czasu.
Kto kalorie pali,
ten nie ma robali ;)
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przecież nie ja Ci ten zegarek zarekomendowałem. Sam napisałeś, że podoba ci się Quatix 6 Titanum i zastanawiasz się, gdzie go możesz zobaczyć na żywo, więc wskazałem możliwe adresy.

Do sportu/outdooru są Fenixy, ale to też raczej > 2500 zł i więcej. W lżejszej formie masz FR 945, poprzedniej generacji topowy zegarek biegowy/triathlonowy to FR 935. Są i niższe modele, nowsze i trochę starsze. Jest konkurencja w postaci Polara i Suunto. Jak szukasz do biegania, to rzuć okiem na FR 245, może Polary Vantage M i Vantage V. Ewentualnie nawet coś starszych generacji, będzie na pewno w niższej cenie. Ktoś na forum chwalił też zegarek Corosa. Podasz wymagania i budżet, prawie na pewno odezwie się kilka osób, które coś podpowiedzą.
arol1983
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 09 cze 2019, 17:22
Życiówka na 10k: 55:40,9
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Dzięki za pomoc. To prawda - sam tak pisałem, że mi się podoba Quatix 6. Jeśli chodzi o Fenixy, to zastanawiam się, czy nie są trochę za ciężkie dla biegacza. Dużo jest ciekawych modeli, dlatego trudno wybrać jeden, konkretny. Dziękuję bardzo za pomoc. Zobaczę jeszcze zegarki o których ostatnio pisałeś.
Kto kalorie pali,
ten nie ma robali ;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zupełnie szkoda wydawać kasy na taki "wynalazek".
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ