Buty do biegania w górach w lecie

Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bylo identiko, ale te nowe modele (trail 6, enroute 3, trail hydro) mam wrazenie są o pół numeru mniejsze. czyli jak kiedys adidas 42 2/3 to bylo tyle samo, to teraz mysle ze to w salmingu jest 43 1/3.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Jka z numeracją Salming w porównaniu do Adidasa? Ten sam nr. można brać w ciemno? Bo cholera korci Salming Trail 6 :)
Buty, nieznanych marek o niesprawdzonej numeracji, warto dobierać na podstawie numeru wg. US, możliwość niedopasowania jest wtedy minimalna.
Mam albo miałem buty prawie wszystkich marek i numeracja wg EU jest różna, od 45 do 46 (45, 45 1/3, 45,5, 45 2/3, 46), a numeracja US zawsze 11,5 i było ok.
Tak samo kupuję buty "do chodzenia", zupełnie innych producentów, i też jest dobrze. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze: Mam albo miałem buty prawie wszystkich marek i numeracja wg EU jest różna, od 45 do 46 (45, 45 1/3, 45,5, 45 2/3, 46), a numeracja US zawsze 11,5 i było ok.
9/10 przypadków będzie ok. Wczoraj odesłałem Nike Odyssey React 2 w moim (US) rozmiarze - za małe. Mam nadzieję, że wymienią na większe a nie zwrot kasy zrobią, bo tak to fajne, ale...
Jan123

Nieprzeczytany post

fajne buty podaliscie - troche drogie.

co sadzicie o najtanszych :
ROCKADIA TRAIL 3.0 SHOES - 115zl
https://www.adidas.pl/rockadia-trail-3. ... G2521.html

TERREX TWO TRAIL RUNNING SHOES- 240zl
https://www.adidas.pl/terrex-two-trail- ... H1839.html

TERREX TWO GORE-TEX TRAIL RUNNING SHOES-250zl
https://www.adidas.pl/terrex-two-gore-t ... H1834.html

TERREX AGRAVIC TRAIL RUNNING SHOES 250zl
https://www.adidas.pl/terrex-agravic-tr ... F2120.html

Ma ktoś doswiadczenie z tymi tanszymi ?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raz kupiłem Kanadie - coś podobnego do tego co wrzuciłeś. Drugich takich sztywnych i niewygodnych butów nie miałem na nogach. Dzięki Bogu zaczęły się pruć po 50 km i udało się odzyskać kasę.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

owszem, kanadia nie jest dobrym butem, ale generalnie wytrzymuje na luzie 800km.
ja obecnie uzywam 2 par stosunkowo niedrogich trailmakerów - fajny but, dosc szybki, fajny bieznik, ale generalnie raczej na skale niz na las. choc tu sie sprawdzi spokojnie. wydaje sie byc sztywny - ale jw - raczej skała, ale o dziwo ma niezlą amortyzacje.
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:no tez ;) to but z dużą amortyzacją, czesto szeroki, zeby nie kręcić kostek. sensy maxy takie są - nie jest to speedgoat, ale to nie ma byc speedgoat, ale ta sama "liga" ;)
Sorry, że odświeżam, ale całkiem niedawno miałem możliwość wyrwania sense pro maxów w jednym outlecie, w całkiem dobrej cenie (ok. 2 stówki) i teraz trochę żałuję, że ich jednak nie kupiłem, tym bardziej, że całkiem fajnie leżały. Chyba się tam przejadę ponownie, może jeszcze będą ;-) Możesz napisać coś więcej o różnicach względem Speedgoatów? Hoki szybsze, bardziej dynamiczne? Próbowałem trochę biegać w Speedgoatach (w zasadzie to ciągle próbuję :bum: ), ale jedną z ich wad jest IMHO stabilizacja. Mam wrażenie, że w żadnych innych butach kostki nie schodzą mi tak na boki podczas zbiegów, w ogóle raczej nigdy nie miałem większych tendencji do skręceń kostek, a w Speedgoatach zdarzyło mi się już tak "przekręcić", że zastanawiałem się, czy będę mógł kontynuować trening.

No ew. jest jeszcze teraz sense max 2, ale nie wiem czy to jest formalny "następca" czy w ogóle całkiem inny but (no i raczej teraz ciężko gdzieś dostać w cenie innej niż regularna).

A w ogóle to trochę się zdziwiłem, że na bogatej "obuwniczej" liście nie ma żadnego modelu firmy Hoka ;-)
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

nie odpowiem ci jesli pytasz o hoki - mimo ze mialem chyba ze 3 pary sg wszystkie sprzedalem bez biegania ;) w kazdym razie MYSLE ze to maxy sa dynamiczniejsze, no i nie gna kostek - to jest jedna z ich duzych zalet. ten dynamizm natomiast jest na miare tej kategorii wagowej. mam kilka par butow tego typu i jesli chodzi o dynamike to salomon wygrywa. i generalnie w kamienistym (ale nie skalistym) terenie to moj ulubiony but.
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź, może jeszcze gdzieś wyrwę te pro maxy ;-)
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raz jeszcze odświeżam, kupiłem ostatecznie sense max 2 - pro maxów już nigdzie znaleźć nie mogłem, a maxy 2 wydawały mi się logicznym następcą tego modelu.

Dzięki LoveBeer za poradę, naprawdę bardzo fajny but!

Gdyby ktoś był zainteresowany, to tutaj są do kupienia w dobrej cenie (250 zł): https://www.sport-shop.pl/buty-sense-ma ... gKYXPD_BwE
ODPOWIEDZ