Nike Zoom Fly 3

Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Te silniki w rurze podsiodłowej to nie kilka, ale kilkadziesiąt watów, a to już zmienia reguły gry.
Mysle, ze Michal porownywal zysk z tej plytki do kilkuwatowego silniczka w rowerze, z ktorego zysk bylby jednak minimalny.

Swoja droga takie ukryte silniczki to wiecej niz kilkadziesiat watow,
np. u kolesia, ktorego jakis czas temu przylapali jego silnik byl w stanie generowac 110W przez 90min :szok:
https://www.outsideonline.com/2100786/h ... -road-bike
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jest coś w tej analogii do rowerów. Jak ktoś chce się ścigać w xc to na początek odradza mu się profesjonalną geometrię, bo zwyczajnie amatorowi pękają plecy. Proponuje mu się wtedy mniej agresywną geometrię, żeby dojechał do mety. Podział butów na pro i amator, byłby krokiem właśnie w tę stronę.
----------------
edit:
Testy porównawcze
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Czyli na początek ogólne odczucie jest takie że but ma w zasadzie marginalne znaczenie dla sprawnego biegacza dysponującego dobrym ruchem. Oczywiście poprzez swoją konstrukcję but może bardziej lub mniej sprzyjać konkretnemu rodzajowi ruchu ale jak powiedziano na filmie to kosmetyka. Ciekawe co będzie się działo przy większych prędkościach i czy któryś z butów zdobędzie wyraźniejszą przewagę. Wydaje się altra ze swoją wagą i mniejszą responsywnością może najmniej sprawdzić się przy tempach bo jednak te węglowe płytki dają jakiś ekstra zwrot, który umiejętnie ukierunkowany może zaprocentować. Swoją drogą czy w takich np ekidenach z Deca Seba pobiegłby zauważalnie gorzej w biegu niepodległości? No i śmiały koncept z zabraniem zoom fly na city traila.W moim mieście są takie wertepy że raczej bym się na to nie odważył, choć może to kwestia odpowiedniego nastawienia się.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ta słaba stabilność w mojej ocenie zależy od płytki karbonowej. Grubasy z Altry rozpływają się na boki pod wpływem nacisku. W najkach nie ma tego. Natomiast po doświadczeniach w vaporach Seba nie chce już biegać w kolcach, ani startówkach. To bardzo radykalna zmiana nastawienia do butów startowych.
pma pisze:poprzez swoją konstrukcję but może bardziej lub mniej sprzyjać konkretnemu rodzajowi ruchu
Tu głównie chodzi o sprzyjanie pronowaniu kostki (dla biegu ze śródstopia), co w zf3 i vaporach jest wyczuwalne, ale na przykład w zf2 tego nie ma.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Te stare najki to chyba po prostu pierwsze zoom fly bo jeśli chodzi o zf 2 to znalazłem recenzję ze wzmianką: "Nadal mamy w podeszwie system Dynamic Duomax odpowiadający za zabezpieczenie stóp przed nadmierną pronacją", więc to chyba nie te.

Natomiast co do pronacji kostki to z wideo odniosłem wrażenie, że przy altrach jest ona akcentowana jakby w najmniejszym stopniu spośród tych trzech porównywanych kapci. Może po prostu trudno jest w ten sposób wygiąć szeroką i grubą podeszwę. Mam gdzieś nagranie w torinach i z ciekawości sprawdzę czy u mnie w ogóle zachodzą jakieś akcje podczas biegu.
Morcin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 225
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:48
Życiówka na 10k: 36:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trzeba pamiętać, że ZF3 są bezpośrednim kontynuatorem ZF Flyknit (mają płytkę). Porównując oba modele, to ZF3 jest bardziej stabilny (mniej ślizgam się na kostce brukowej) a także vaporweave jest o wiele lepszym rozwiązaniem od flyknit.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A wlasnie, jak wyglada sprawa z oddychalnoscia Vaporweave?
"Namacalnie" sprawia to wrazenie dosc gestego, nieprzepuszczalnego materialu :niewiem:
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

W testach różnych widziałem, ze oddychalność jest bardzo ok mimo tego, ze wygląda jak cerata
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzieki, mam wielka nadzieje, ze to prawda, bo mam zamiar w nich pobiec w raczej upalnej imprezie :hej:
fpierowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:A wlasnie, jak wyglada sprawa z oddychalnoscia Vaporweave?
"Namacalnie" sprawia to wrazenie dosc gestego, nieprzepuszczalnego materialu :niewiem:
Nie biegałem w nich w upale, więc trudno mi to oceniać, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Mogę porównać do Saucony Freedom 2 i jakiejś większej różnicy nie ma. Jedyny minus to dla mnie ten kiepsko oddychający neoprenowy język, chociaż w trakcie biegu mi nie przeszkadzał.

A co do samych butów, to dziewczyna ostatnio się przyglądała, jak w nich biegam w porównaniu do Freedom 2. Miałem wrażenie, że w najkach mniej ląduję na piętę i najbardziej zgniatam but pod dużym palcem - dziewczyna potwierdziła. Szybsze tempa zdecydowanie luźniej mi się w nich biega, chociaż mam wrażenie, że ciążą mi przy wolniejszych. Najdłuższy bieg, jaki w nich zrobiłem, to 23 km, w tym 12 km po 4:15 i było super zarówno w trakcie, jak i po biegu. Zrobiłem też raz 10x400 po 3:15 - z różnych powodów byłem niezadowolony, ale na pewno nie z powodu butów;)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

fpierowski pisze:Nie biegałem w nich w upale, więc trudno mi to oceniać, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Mogę porównać do Saucony Freedom 2 i jakiejś większej różnicy nie ma. Jedyny minus to dla mnie ten kiepsko oddychający neoprenowy język, chociaż w trakcie biegu mi nie przeszkadzał.
Hm, mam Freedomy i jak dla mnie to jesli chodzi o oddychalnosc raczej srednia polka, wiec mnie nie uspokoiles niestety.
Musze sie chyba pogodzic z tym, ze tak oddychajacych butow jak Zante v1 to juz nie robia :oczko:
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
fpierowski pisze:Nie biegałem w nich w upale, więc trudno mi to oceniać, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Mogę porównać do Saucony Freedom 2 i jakiejś większej różnicy nie ma. Jedyny minus to dla mnie ten kiepsko oddychający neoprenowy język, chociaż w trakcie biegu mi nie przeszkadzał.
Hm, mam Freedomy i jak dla mnie to jesli chodzi o oddychalnosc raczej srednia polka, wiec mnie nie uspokoiles niestety.
Musze sie chyba pogodzic z tym, ze tak oddychajacych butow jak Zante v1 to juz nie robia :oczko:
Bo one oddychały skrzelami
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3419
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Jestem po pierwszym treningu i nie mogę potwierdzić uciekania pięty na ostrych zakrętach. Musiałem w trakcie interwału kilkukrotnie nagle zmienić kierunek i nie odczułem dyskomfortu z tyłu buta
viewtopic.php?f=27&t=60705 BLOG
viewtopic.php?f=28&t=60706 KOMENTSY

800m: 2:11.97 - 06.2022
1000m: 2:49.94 - 06.2022
1609m: 5:03.80 - 06.2022
3000m: 10:23.18 - 12.2020
5km: 17:39 - 09.2022
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

To chyba dobrze że ona nie ucieka, ta pięta. Ja niestety na nierównym asfalcie (koleiny) ostatnio podczas wyscigu na piątkę czułem lekką niestabilność tyle że raczej całego buta.
ODPOWIEDZ