Buty do zimowego biegania.

Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

W czym bieganie w zimie. Nie mam na myśli biegów w terenie, po śniegu, lodzie, itd. Chodzi mi o bieganie miejskie. Niby jest podobnie jak jesienią ale czasem mokro, roztopy, trochę śniegu, trochę oblodzenia. Przez kilka lat biegałem w butach Saucony, model Xodus. Po kilku latach, czas by je zmienić. Nie mam faworyta. W górach używam Salomona na mocnym oblodzeniu Inove z kolcami.
Macie jakieś sugestie do zimowego, miejskiego biegania. Od wiosny do jesieni biegam w NB oraz NIKE.
New Balance but biegowy
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

Ja biegam w tym samym co latem.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Obecnie również, ale był minus i trochę mi w nich było zimno,...
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Na chlape i zimno używam czegoś z goretexem, teraz mam Adi supernowa gore, kiedyś Pegasusy gtx. W butach z gore stopy mniej marzą a i but nie przemaka szybko. Na śnieg i ślisko jakieś terenowe biorę z piwnicy. A jak jest tak jak dziś to zwykle buty. Żonie nabyłem Saucony Peregrine Ice, mają taki specjalny patent od vibrama na lód i śnieg, ma ponoć trzymać lepiej. Fajne kapcie na zimową zimę.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Obecnie również, ale był minus i trochę mi w nich było zimno,...
dodatkowa para skarpetek. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak bieganie zimą to tylko Adidas z podeszwą Continental :oczko:
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1526
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

O właśnie, coś stosunkowo budżetowego, do lasu, na błoto i śnieg. Najlepiej drop taki koło 6-8mm bo nie przepadam za dwunastkami. Pytam bo aktualnie mogę biegać tylko z psem po lesie (syn się urodził i mało czasu mam) i dzisiaj się już trochę ślizgałem w moich Kalenji.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Mossar pisze:O właśnie, coś stosunkowo budżetowego, do lasu, na błoto i śnieg. Najlepiej drop taki koło 6-8mm bo nie przepadam za dwunastkami. Pytam bo aktualnie mogę biegać tylko z psem po lesie (syn się urodził i mało czasu mam) i dzisiaj się już trochę ślizgałem w moich Kalenji.
Kalenji ma przecież wybór butów trailowych, niestety wszystkie wąskie. Bo sam bym kupił, ale mam szeroką stopę.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1526
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

No są są, ale butów trailowych jest masa. Dla mnie w sumie są istotne głównie na zimę, więc fajnie jakby nie moczyły za bardzo nóg. Asfalt może przez 10%, reszta las, pagórki, kamienie, śnieg, moze lód (choc pewnie nie będę psa ciorał jak będzie lód).
exorcist83
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 238
Rejestracja: 28 mar 2018, 15:25
Życiówka na 10k: 0:40:38s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Reebok All Craze Terrain może podpasuja na szerszą stopę, bo Kalenji trailowe to fakt na wąską stopę. Na szczęście moja się mieści w XT7.
5K - 18.57.3, 10K - 39.34 , 15K - 1.03.50, HM - 1.30.53, M - 3.28.47.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

exorcist83 pisze:Reebok All Craze Terrain może podpasuja na szerszą stopę, bo Kalenji trailowe to fakt na wąską stopę. Na szczęście moja się mieści w XT7.
Pytanie tylko gdzie można je przymierzyć? W Warszawie lub Piasecznie.
Ech, gdyby nie te szerokie stopy tobym wszystko do biegania miał tanio z decathlonu, który mam blisko domu. Az wnerwiające, że nie maja choć 1 modelu na szersza stopę, sprzedawczynie tez się dziwią, bo ludzie często o to pytają w sklepie i idą dalej.
exorcist83
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 238
Rejestracja: 28 mar 2018, 15:25
Życiówka na 10k: 0:40:38s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Swojego czasu widziałem je w Martes sport. Dostępne też były na e-obuwie. Widzę, że na e-obuwie już ich nie ma ale za to w zakładce obuwie sportowe - bieganie - teren jest szeroka oferta innych modeli różnych marek.
5K - 18.57.3, 10K - 39.34 , 15K - 1.03.50, HM - 1.30.53, M - 3.28.47.
Thorgal
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 29 paź 2018, 14:17
Życiówka na 10k: 1 h, 00 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wracam niedlugo z emigracji w UK do Polski i chcialbym sie jeszcze zaopatrzec w jakies buty zimowe, bo pewnie w UK bedzie wiekszy wybor i tansze. Nigdy nie biegalem po sniegu ani nawet w niskich temperaturach. Dlatego zupelnie nie wiem za czym mam sie rozgladac. Domyslam sie, ze maja to byc buty trailowe. Zawsze biegalem w Asics, a obecnie w Gel Kayano 24, poniewaz mam plaskostopie. Jak ten model znioslby polska zime? Poradzicie?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8734
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Moje oczy tej zimy na oczy śniegu nie widziały. Cały czas biegałem w butach, w których i teraz biegam.
Może sprecyzuj w jaki rejon Polski wracasz, bo jak w góry to inna bajka :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Thorgal
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 29 paź 2018, 14:17
Życiówka na 10k: 1 h, 00 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Moje oczy tej zimy na oczy śniegu nie widziały. Cały czas biegałem w butach, w których i teraz biegam.
Może sprecyzuj w jaki rejon Polski wracasz, bo jak w góry to inna bajka :oczko:
Wracam do Krakowa.
ODPOWIEDZ