Koniec Brooks Pure - w czym biegać dalej?

Liberty
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:06
Życiówka na 10k: 42:12
Życiówka w maratonie: 3:29:26

Nieprzeczytany post

Przez lata biegałem w różnych wcieleniach Brooks Pure Cadence, inne buty mi nie były potrzebne, te były idealne. Jednak Brooks przestał produkować buty z tej serii, a ja stanąłem przed wyborem nowych. I mam problem. Przez te lata zmienił się trend, nie ma już prawie butów minimalistycznych. Brooksy Cadence miały 4 mm dropu i małą amortyzację. Doradzilibyście coś? Byłem w sklepie, ale tam same grubasy z wielką amortyzacją. Były też Altry Escalante, ale stopa się dziwnie czuła, poza tym brak mi było usztywnienia pięty.
Biegam od listopada 2011. PB: Półmaraton Warszawski 2014 - 1:34:46. Toruń Maraton 2016 - 3:25:11.
New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Może warto przestać bać się tej amortyzacji i otworzyć na nowe doznania. Pewnie zauważyłeś że na topie są teraz najki na grubaśnej pianie i z węglową płytką. Mają jakieś 8 mm dropu ale to w sumie rzecz wtórna bo biega się w nich fajnie i można doświadczyć czegoś nowego o ile uda się przełamać bariery mentalne :hejhej:
Miałem kiedyś terenowe pure grit od brooksa i w sumie dobrze wspominam, ale to był mój jedyny kontakt z tym producentem. Natomiast może spróbuj coś od saucony, sporo ich modeli ma 4mm dropu i nienachalną amortyzację. Kinvara, freedom lub nomen omen liberty iso, a jeśli za dużo pianki to może fastwitch lub type A. Dziwne że nie polubiłeś altry bo to taki minimal który się roztył i chyba powinien być naturalnym następcą w myśl nowych trendów.
Liberty
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:06
Życiówka na 10k: 42:12
Życiówka w maratonie: 3:29:26

Nieprzeczytany post

Ta Altra była spoko, tylko zapiętek miękki mnie nie przekonał. Spróbuję Saucony, dzięki za polecenie.

W tych butach z dużą amortyzacją biega się jak na dywanie z żelków:) Zastanawiam się skąd się ten trend wziął i dlaczego. W 2-3 lata taka diametralna zmiana.
Biegam od listopada 2011. PB: Półmaraton Warszawski 2014 - 1:34:46. Toruń Maraton 2016 - 3:25:11.
Awatar użytkownika
mungo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 576
Rejestracja: 12 lip 2012, 22:21
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 3:23:50
Lokalizacja: Jastarnia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sprawdź jeszcze Adidas Boston. Mierzyłem ostatnio i wydaje mi się, że mogłyby się wpasować w Twoje upodobania
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja zawsze polecam biegać w różnych butach od minimali do super amortyzujących.
Mam 7 aktywnych par butów od Vibram Five Fingers, Puma FAAS 100R, Adidas Adizero, Skechers Go Meb, Skechers Go Ride, Nike Free 4.0 do Hoka One Clifton. Niektóre z przebiegiem powyżej 1000km i nadal super się biega.
I każdy bieg robię w innych. W szafie czekają Saucony Typ A8 i Nike Epic React Flyknit 2.
Po co ja biegam?
Liberty
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 16 sty 2012, 14:06
Życiówka na 10k: 42:12
Życiówka w maratonie: 3:29:26

Nieprzeczytany post

pma pisze:Może warto przestać bać się tej amortyzacji i otworzyć na nowe doznania. Pewnie zauważyłeś że na topie są teraz najki na grubaśnej pianie i z węglową płytką. Mają jakieś 8 mm dropu ale to w sumie rzecz wtórna bo biega się w nich fajnie i można doświadczyć czegoś nowego o ile uda się przełamać bariery mentalne :hejhej:
Miałem kiedyś terenowe pure grit od brooksa i w sumie dobrze wspominam, ale to był mój jedyny kontakt z tym producentem. Natomiast może spróbuj coś od saucony, sporo ich modeli ma 4mm dropu i nienachalną amortyzację. Kinvara, freedom lub nomen omen liberty iso, a jeśli za dużo pianki to może fastwitch lub type A. Dziwne że nie polubiłeś altry bo to taki minimal który się roztył i chyba powinien być naturalnym następcą w myśl nowych trendów.

Kupiłem Liberty iso, po kilku miesiącach mogę powiedzieć, że to świetne buty. Dzięki!
Biegam od listopada 2011. PB: Półmaraton Warszawski 2014 - 1:34:46. Toruń Maraton 2016 - 3:25:11.
ODPOWIEDZ