Dobrze amortyzowane buty do BS z niskim dropem

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

62-64 kg, dokładnie teraz nie wiem. :bum:
Powiem tak - w sobotę w nich biegałem i umyślnie zacząłem lądować na piętę. Tak, są miękkie. Ale że raczej ląduję na śródstopie - to mi są "twarde". Ok, nie są jak deski, ale porównując je do Freedom to niebo i ziemia.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:62-64 kg, dokładnie teraz nie wiem. :bum:
Powiem tak - w sobotę w nich biegałem i umyślnie zacząłem lądować na piętę. Tak, są miękkie. Ale że raczej ląduję na śródstopie - to mi są "twarde". Ok, nie są jak deski, ale porównując je do Freedom to niebo i ziemia.
No to jestes bardzo lekki. Nie dziwota, ze ich nie jestes w stanie "docisnac".
Pode mna uginaja sie mocniej :hej:
BTW tez laduje na srodstopiu.

Co do ostatniego porownania to pelna zgoda. Z tym, ze Freedomy pod tym wzgledem sa dosc wyjatkowe.
Mysle, ze niektorzy odbieraliby je wrecz jako "niestabilne" tudziez "plywajace".
Mi to nie przeszkadza, wrecz przeciwnie, bardzo to lubie :taktak:
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie do osób, które biegały zarówno w Kinvarach jak i Freedom ISO: jak się ma do siebie rozmiarówka tych butów? Jeśli korzystam z Kinvary rozmiar 46 to mogę brać w ciemno Freedom ISO? Szukałem i nie znalazłem nigdzie w okolicy miejsca gdzie byłyby do przymierzenia.
Są też dostępne Freedom ISO 2 - ma ktoś może porównanie wobec wcześniejszej edycji?

Natomiast te buty Altra PARADIGM 4.0 zalinkowane przez Keiw wyglądają bardzo interesująco, w zbliżonej cenie do Freedomów, ale nie mam możliwości ich przymierzyć, w Poznaniu nie bywam i nie wybieram się w najbliższym czasie, ale nie powiem, kusi żeby zaryzykować i wziąć w ciemno :hejhej:
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

napad pisze:Jeśli korzystam z Kinvary rozmiar 46 to mogę brać w ciemno Freedom ISO
Ja tak zrobiłem i zaliczyłem wpadkę, Kinvara w rozmiarze 45 jest dla mnie ok, natomiast freedom ISO w tym rozmiarze okazały się ciasne, płytkie i niewygodne, więc lepiej mierzyć żeby nie bawić się w odsyłanie.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za ciasne? W takim samie rozmiarze jak Kinvara? Pytanie czy ISO czy ISO2. Jestem w szoku, u mnie zupełnie odwrotna sytuacja z tym, że ISO2.
Mam Kinvara 9 i Freedom ISO 2. Kinvary w US 9,5 są w porządku, takie w sam raz. ISO2 - też ok, chociaż może minimalnie przyduże. Musiałbym przymierzyć US 9, żeby jednoznacznie stwierdzić czy byłyby lepsze, ale zamawiałem przez internet i nie chciało mi się wymieniać. Ogólnie - nie spadają, nie chlapią, nie załamują się dziwnie ale mam w palcach sporo luzu. Raczej bym powiedział - są ok.

ISO1 - zawyżona rozmiarówka, US 9,5 wypadały jak US 9 - info od znajomego sprzedawcy (sklep pędziwiatr w Białymstoku, lokalny fachowiec w sprawie butów m.in. Saucony)
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

U mnie to były ISO bez 2 :jatylko:
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Były dwie serie/kolekcje - wiosenna i jesienna (podobnie i dwójek), myślałem, że różniły się tylko kolorystyką, ale może i rozmiarówką? Wydaje mi się, że pierwsze jedynki miałem w rozmiarze 45 (11 US), ale głowy nie dam uciąć i może było to jednak 44,5? Kolejne pary to już na bank 45. Generalnie nie pamiętam, żebym po włożeniu kolejnych par poczuł, że jest coś inaczej z ilością miejsca względem wcześniejszych par. Jednak warto przymierzyć i wybrać rozmiar najlepiej pasujący.
ODPOWIEDZ