Galloway po mojemu - LW - tu się znęcamy :)

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wątek komentarzy do dziennika https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=62454

Tutaj się znęcajcie :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Pierwsza sprawa to "CEL" biegania! :taktak:

Jeżeli tutaj popełnisz podstawowy błąd,
to będziesz rozczarowany i doraźnie i długoterminowo.

Oczywiście zawsze istnieje "kilka aspektów,
(jeżeli rozpatrujemy składniki "CELU")
jednak koniecznie musisz "zbudować" hierarchie wartości! :usmiech:

Możesz iść w "biegowe discopolo",
albo podejść poważnie i w sposób wyrafinowany! :taktak:
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:Pierwsza sprawa to "CEL" biegania! :taktak:

Jeżeli tutaj popełnisz podstawowy błąd,
to będziesz rozczarowany i doraźnie i długoterminowo.

Oczywiście zawsze istnieje "kilka aspektów,
(jeżeli rozpatrujemy składniki "CELU")
jednak koniecznie musisz "zbudować" hierarchie wartości! :usmiech:

Możesz iść w "biegowe discopolo",
albo podejść poważnie i w sposób wyrafinowany! :taktak:
Biegam dla siebie :) Głównym celem mojego biegania jest zrzucenie wagi, cel mierzalny - zrealizowanie czasu i kilometrażu z planu który założyłem (10 tygodni). Gdy to się uda będę pracował nad przejściem z Gallowayskich wybiegań na normalne.
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

LucioWisla pisze: Biegam dla siebie :) Głównym celem mojego biegania jest zrzucenie wagi, cel mierzalny - zrealizowanie czasu i kilometrażu z planu który założyłem (10 tygodni). Gdy to się uda będę pracował nad przejściem z Gallowayskich wybiegań na normalne.
Lucio, znakomity cel!

Zachęcam do zafiksowania się na "Zdrowie",
staraj się aby to był najwyższy priorytet.

Jeżeli koniecznie chcesz również "gonić za czasami",
niech to nie zdominuje całego konceptu.
Będziesz wtedy na najlepszej drodze! :usmiech:

BTW
Rozpoczynasz bardzo sensownie i to znakomity początek sukcesu!
Właściwie to już wygrałeś, skoro dostrzegasz problem wagi! :taktak:
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 651
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Powodzenie życzę w realizacji planów, może tym razem się uda :)

Wydaje mi się, że Twoim przypadku kluczowe by było na początku zejść z wagi. Dieta to oczywiste, chociaż pewnie trudne (wiem po sobie) :)

Ale zastanawiam się nad treningiem.

W sumie strasznie mało tego sportu. Nawet nie w sensie kilometrów ale czasowo. 2 x 20 min i 1 godzine w weekend. Rozumiem, że to początki i lepiej zacząć za wolno/mało niż od razu sobie zrobić krzywdę ale będziesz to zwiększał czy tak zostanie?

Wydaje mi się, że jak to zostanie na dłużej to w sumie to chyba nic Ci nie da (w sensie odchudzania). Jak pamiętam spalanie tłuszczy to od 20 min zaczyna w ogóle się zaczynać.

Pisałeś, też ze działasz Galloweyem a w sumie wszystko przebiegłeś od razu :)

Ja bym zrobił krok w tył i jednocześnie w przód :) Krok w tył: zacząłbym od marszów (może nordicwalking bo to w sumie fajne i też daje w kość). Krok w przód - przynajmniej godzina takiego treningu, te 3 razy w tygodniu.
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

RMC pisze:W sumie strasznie mało tego sportu. Nawet nie w sensie kilometrów ale czasowo. 2 x 20 min i 1 godzine w weekend. Rozumiem, że to początki i lepiej zacząć za wolno/mało niż od razu sobie zrobić krzywdę ale będziesz to zwiększał czy tak zostanie?

Wydaje mi się, że jak to zostanie na dłużej to w sumie to chyba nic Ci nie da (w sensie odchudzania). Jak pamiętam spalanie tłuszczy to od 20 min zaczyna w ogóle się zaczynać.
1. Te 20 min to mit stary jak swiat juz chyba.
Tluszcze spalamy caly czas. Jak siedzimy czy lezymy tez.
2. Wliczanie treningu w zrzucanie wagi jest droga donikad.
Jezeli ktos ma duza nadwage, to owszem na poczatku zauwazy spadek wagi, ale on sie pojawil, bo w ogole zaczelismy cos robic.
Potem nadchodzi stabilizacja wagi i pytania na forum tym czy innym "dlaczego dalej waga nie spada".
A nie spada, bo wage robi sie w kuchni, to jest 80-90% efektu (szacunek raczej ostrozny).
Kazdy trening w zasadzie mozna zajesc.


Powodzenia! :taktak:
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 651
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Zawsze można się dowiedzieć coś nowego :)

Niemniej, nie wchodząc w szczegóły jak koledze ta dieta wyjdzie, to upierałbym się i tak, że więcej korzyści by uzyskał wydłużywszy treningi nawet kosztem początkowego zejścia z biegania w szybsze marsze.
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

RMC pisze:Powodzenie życzę w realizacji planów, może tym razem się uda :)

Wydaje mi się, że Twoim przypadku kluczowe by było na początku zejść z wagi. Dieta to oczywiste, chociaż pewnie trudne (wiem po sobie) :)

Ale zastanawiam się nad treningiem.

W sumie strasznie mało tego sportu. Nawet nie w sensie kilometrów ale czasowo. 2 x 20 min i 1 godzine w weekend. Rozumiem, że to początki i lepiej zacząć za wolno/mało niż od razu sobie zrobić krzywdę ale będziesz to zwiększał czy tak zostanie?

Wydaje mi się, że jak to zostanie na dłużej to w sumie to chyba nic Ci nie da (w sensie odchudzania). Jak pamiętam spalanie tłuszczy to od 20 min zaczyna w ogóle się zaczynać.

Pisałeś, też ze działasz Galloweyem a w sumie wszystko przebiegłeś od razu :)

Ja bym zrobił krok w tył i jednocześnie w przód :) Krok w tył: zacząłbym od marszów (może nordicwalking bo to w sumie fajne i też daje w kość). Krok w przód - przynajmniej godzina takiego treningu, te 3 razy w tygodniu.
Już sie tłumaczę :hej: nazywam to Gallowayem, ale nieco zmodyfikowanym bo właśnie te krótkie biegi chcę od początku robić ciągłe - zawsze zaczynałem marszobiegiem i gdzieś głowa blokowała postęp. Wolę więc biegać bardzo, bardzo wolno, ale robić to ciągiem jesli chodzi o krótkie biegi. Czas/kilometraż będę zwiększał zgodnie z tabelką, która jest w książce Gallowaya - kilometraż będzie regularnie zwiększany z wkomponowanymi tygodniami o mniejszej objętości. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, za około 10 tygodni plan zakłada 23 km marszobiegu :bum:

Poza bieganiem mam też zaplanowane inne aktywności - raz w tygodniu siatkówka plus wreszcie ruszają siłownie, więc też tam będę się pojawiał :bum:

Najtrudniejsze będzie jak zawsze trzymanie michy i mobilizacja :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8789
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Trzymanie michy już zaczynasz w sklepie ;)
Kibicuję jak zawsze.

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Patrząc na twoje 4 treningi, to chyba powinieneś zmienić nazwę bloga, bo Gallowayem nic na razie nie biegłeś. Gość jedynie kojarzy się z metodą marszobiegów, którą sprytnie wykorzystał marketingowo. Jak już na początku przebiegłeś ciągiem ponad godzinę, to później tym bardziej nie będzie raczej sensu przechodzenia w marszobieg.
Tytuł bloga może to troszkę wprowadzać w błąd czytelników. Ja z ciekawości wszedłem na twój blog, bo akurat w niedzielę spontanicznie na zakończenie sezonu pobiegłem sobie 21.1 km właśnie klasycznym Gallowayem, a na tym forum chyba nie ma nikogo kto trenuje tą metodą.
Ale ogólnie to życzę powodzenia, przede wszystkim wytrwałości w postanowieniach sportowo-kuchennych. :usmiech:
RMC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 651
Rejestracja: 14 lis 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 44:49
Życiówka w maratonie: 04:09:02
Lokalizacja: Oleśnica

Nieprzeczytany post

Wbrew pozorom taki prawdziwy Galloway to trudna sprawa Trzeba mieć silną psychikę :)

Mi zawsze lepiej wychodził "oszukany". Na początku zawodów było mi wstyd tak szybko przechodzić do marszów więc leciałem póki mogłem. Później zaś w czasie rzeczywistym był przeliczany stosunek długości biegu do marszu. Myślę, że nie trzeba opowiadać, że im dalej tym tym czas marszu był duuużo dłuższy niż biegu :)

A poważnie. Fajnie, że masz wybrany plan (nawet jak robisz w nim jakieś zmiany). Jest to jakaś rama, która może wzmacniać wytrwałość w dłuższym czasie.
Skoro treningów będzie więcej, dłużej to może uda się osiągnąć sukces.
Komentarze do bloga biegowego: [url]http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38345[/url]
Strona WWW: [url]http://www.pstryk-pstryk.com[/url]
Blog Biegowy: [url]https://rmc-biega.pl[/url]
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Patrząc na twoje 4 treningi, to chyba powinieneś zmienić nazwę bloga, bo Gallowayem nic na razie nie biegłeś. Gość jedynie kojarzy się z metodą marszobiegów, którą sprytnie wykorzystał marketingowo. Jak już na początku przebiegłeś ciągiem ponad godzinę, to później tym bardziej nie będzie raczej sensu przechodzenia w marszobieg.
Tytuł bloga może to troszkę wprowadzać w błąd czytelników. Ja z ciekawości wszedłem na twój blog, bo akurat w niedzielę spontanicznie na zakończenie sezonu pobiegłem sobie 21.1 km właśnie klasycznym Gallowayem, a na tym forum chyba nie ma nikogo kto trenuje tą metodą.
Ale ogólnie to życzę powodzenia, przede wszystkim wytrwałości w postanowieniach sportowo-kuchennych. :usmiech:
Już się poprawiłem - wszystkie wybiegania będą Gallowayem, na początek 2 minuty biegu na 30 sekund marszu, potem będę edytował :hej:
RMC pisze:Wbrew pozorom taki prawdziwy Galloway to trudna sprawa Trzeba mieć silną psychikę :)

Mi zawsze lepiej wychodził "oszukany". Na początku zawodów było mi wstyd tak szybko przechodzić do marszów więc leciałem póki mogłem. Później zaś w czasie rzeczywistym był przeliczany stosunek długości biegu do marszu. Myślę, że nie trzeba opowiadać, że im dalej tym tym czas marszu był duuużo dłuższy niż biegu :)

A poważnie. Fajnie, że masz wybrany plan (nawet jak robisz w nim jakieś zmiany). Jest to jakaś rama, która może wzmacniać wytrwałość w dłuższym czasie.
Skoro treningów będzie więcej, dłużej to może uda się osiągnąć sukces.
Dzięki za dobre słowo, moje postanowienie o robieniu biegów ciągłych wynika z kilku kwestii:
1. Galloway stawia tutaj na dowolność (tak było w książce)
2. Moja aktualna zapuszczona forma pozwala na to, nawet kosztem tempa biegu na które często byłem zafiksowany a potem siadałem fizycznie i psychicznie
3. Jest to jakieś urozmaicenie :hahaha:

Nawet trudno nazwać to modyfikacją planu (no może na dalszym etapie, Galloway zakłada 2 biegi po 30 minut, ja raczej będę starał się to wydłużyć do powiedzmy 40 minut)
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

LucioWisla pisze: Już się poprawiłem - wszystkie wybiegania będą Gallowayem, na początek 2 minuty biegu na 30 sekund marszu, potem będę edytował :hej:
Ej, jak biegłeś to biegłeś, pisz jak było i trenuj jak ci wygodnie. Komentarzami się nie przejmuj.
Awatar użytkownika
roberturbanski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1311
Rejestracja: 17 gru 2011, 08:10
Życiówka na 10k: 47:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Nieprzeczytany post

Witaj ponownie :usmiech: , z tym entym podejściem nie jesteś sam. Trzymam kciuki aby ten powrót przyniósł Ci zrealizowanie Twoich celów. Będę zaglądał, pozdrawiam :usmiech:
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

50latek pisze:
LucioWisla pisze: Już się poprawiłem - wszystkie wybiegania będą Gallowayem, na początek 2 minuty biegu na 30 sekund marszu, potem będę edytował :hej:
Ej, jak biegłeś to biegłeś, pisz jak było i trenuj jak ci wygodnie. Komentarzami się nie przejmuj.
I pozamiatane! I tak "trza" trzymać! :hahaha:
ODPOWIEDZ