Teraz jest Pn, 17 czerwca 2019, 14:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Siedlak vs. 3:10
Nowy postNapisane: Wt, 11 czerwca 2019, 22:04 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Jacek , nie wiem. Jest mi to obojętne :usmiech:
Sebastan, wiem i rozumiem ale nawet osobiście nie mam przekonania do startów kontronych. Zamiast rąbnąć w trupa 21km kilka tygodni przed startem a potem walczyć z tegeneracją wolę iść do końca w treningu.
Jakoś tak się złożylo że gość który mnie prowadzi od 1.5 roku myśli podobnie. Nie twierdzę że to jest lepsze bo tego nie wiem. Tym bardziej że 99% na forum trenuje inaczej. Dałem gościowi moje warunki progowe (raczej zapytałem :usmiech: ) czyli trening tylko 3 x w tygodniu z pytaniem czy jest możliwość złamania po kilku latach 3h.
Uslyszałem że chuj wie(przepraszam) ale teoretycznie tak ale mam wprowadzić trening siłowy i trenujemy dokładnie pod maraton. Bez rozdrabniania. Kazał mi zrobić test do odmowy na AWF w Katowicach to zrobiłem. Stąd to moje bieganie na 125, 133,145 itd. Na forum nie zauważyłem żeby ktoś trenował podobnie
Było trochę krytycznych głosów ale ja na razie jestem zadowolony :hej:
Ale się rozpisałem!!

HM 1:32:38 V 2018
M 3:19:16 X 2018

Nowy postNapisane: Śr, 12 czerwca 2019, 16:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Siedlak1975 napisał(a):
osobiście nie mam przekonania do startów kontronych. Zamiast rąbnąć w trupa 21km kilka tygodni przed startem a potem walczyć z tegeneracją wolę iść do końca w treningu.
Jakoś tak się złożylo że gość który mnie prowadzi od 1.5 roku myśli podobnie. Nie twierdzę że to jest lepsze bo tego nie wiem. Tym bardziej że 99% na forum trenuje inaczej.

Wiesz poza tym, że obaj planujemy złamać 3:10 w maratonie to łączy nas to, że obaj należymy do tego 1%...

Też się zastanawiam jak pobiec półmaraton na 4 tygodnie przed docelowym maratonem. O ile rok i dwa lata temu wiedziałem (+/-) na jakie tempo mnie stać o tyle teraz szczerze mówiąc nie bardzo. Poza tym pytanie jak zareaguje głowa podczas takiego biegu mając świadomość, że start docelowy jest dopiero za 4 tygodnie.

Żeby nie było ten półmaraton i tak pobiegnę bez znaczenia czy na luzie czy na maksa bo to mój "domowy" półmaraton. Chodzi mi tylko o sam fakt startu kontrolnego przed maratonem.

5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:27:56; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Endomondo
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."

Nowy postNapisane: Pn, 17 czerwca 2019, 10:23 
Wyga
Wyga

Siedlak a może powinieneś spróbować pobiegać na różnych tętnach? Widzę ciągle klepiesz ok 135 nie mówię że jest źle ale ja w zeszłym roku klepałem ciągle 150 i doszedłem do pewnego poziomu a jak spróbowałem na niższym było cieniutko, teraz próbuje na różnych - 145,135 nawet 125 i prędkość na tych niższych też mi weszła do przodu ;-) chodzi mi o dłuższe bieganie a nie tylko kilka km, drugi zakres przy 145 ? bardzo nisko

Mi osobiście wydaje się słabym pomysłem ten półmaraton przed maratonem, nie biegam takich dystansów ale ostatnio po dyszce regenerowałem się przynajmniej 10 dni

Nowy postNapisane: Pn, 17 czerwca 2019, 11:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Teraz biegam głównie na 133 i od czasu do czasu drugi zakres bo do zawodów jest jeszcze 18 tygodni więc nie ma co się spieszyć z podbijaniem wytrzymałości tempowej. Jest 133, 140, 145. Zresztą biegam co mi kierownik każe. Dobrze się czuję, pomału wytrzymałość idzie w górę więc jest ok. Na szlifowanie wytrzymałości na tempie docelowym przyjdzie czas.
145 drugi zakres nisko? Zobacz na jakich pulsach i prędkościach biega kkkrzysiek. :spoczko:

Z półmaratonem przed startem, to chyba uwaga do Adama bo ja na pewno do 20 X nic nie biegnę.

HM 1:32:38 V 2018
M 3:19:16 X 2018

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]