Adaptacyjny Biegacz - Komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegłem " ścieżką rekreacyjną" przy dąbrowskich jeziorkach. W miarę płasko i bez niespodziewanych przeszkód, na co zwraca uwagę Friel. Bieg ma być ciągły, bez przeszkód, hamowania ...
PKO
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4356
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

widzę, że sztuczniak sprawdza się całkie fajnie,
teraz jak zawsze najgorsze czyli wytrwać w postanowieniu
bycia grzecznym słuchaczem i wykonawcą.
dobrze idzie.aby tak dalej.
mgrzeg
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:00
Życiówka na 10k: 41:09
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aż sprawdziłem - ostatni Bieg Konstytucji pobiegłem ze średnią kadencją 181, a rekordowy Parkrun sprzed 3 tygodni - 178. 185, czy 189 to były moje maksy w tych biegach. Z ciekawości - ile masz wzrostu (ja 185cm)? Jaki Ci wyszła średnia długość kroku?
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wzrost 178 cm. :oczko:
W tym konkretnym przypadku, wszystkie odcinki 3-2-1 km miały jednakową długość kroku 1,38m - zmieniała się kadencja.
Na przestrzeni 7 lat trochę się zmieniło, w 2019r, 5 km biegałem z kadencją 163spm, krok 1.50m przy tempie 4:06/km.
mgrzeg
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:00
Życiówka na 10k: 41:09
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O, to to to :) Dobrze, że wspominasz swoją historię, bo ciekaw jestem jak to u Ciebie było. We wstępie piszesz:
RysK0 pisze: 21 lis 2025, 12:45 Coś mi tam wtedy pykło w ambicji i postanowiłem, że muszę tą trasę pokonać poniżej 90 minut, cel osiągnąłem za trzecim razem na „18 Silesia Polmaraton” , czas 1:29:26.
I teraz pytanie zasadnicze: jak z poziomu 1:44 zszedłeś na 1:29? :)
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znalazłem swój szkic planu na 23r, 🫣 teraz sam nie wiem czy bym go rozszyfrował :O ale wnioskuję, że już w 21-22r biegałem, w oparciu o strefy wyznaczone metodą Friela i to by był u mnie jakiś fundament progresu. W sumie biegam na tym do dzisiaj, niedawno testowałem prawidłowość ustawień Obrazek
Silesia HM:
20r. - 1:44:38
21r. - 1:38:58
22r. - 1:31:18
23r. - 1:29:26
Plan z 2023r nie wypalił optymalnie, problemy zdrowotne na początku roku, od marca do maja się rozgrzewałem ale od czerwca było lepiej..
Średnie tempa, wg Runalyze, wszystkich biegów rosły:
Czerwiec - 5:30/km
Lipiec - 5:16/km
Sierpień - 5:05/km
Wrzesień - 5:00/km
Październik - 4:49/km


FB_IMG_1778575283784.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mgrzeg
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:00
Życiówka na 10k: 41:09
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Największy progres zrobiłeś 21/22. Tym samym treningiem?
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@mgrzeg na 100% nie potwierdzę, zakładam, że trzymałem się stref Friela.
Nawet nie pamiętałem, że miałem w 2022r miesiące z ponad 200km.
W załączniku miesiące 22 roku i fragment Sierpnia dla przykładu jak się bieganie układało.
IMG_20260514_135128.jpg
IMG_20260514_141125.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mgrzeg
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:00
Życiówka na 10k: 41:09
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wychodzi na to, że tak od maja do września w miarę równo 4-5 razy w tygodniu wychodziłeś pobiegać. W sierpniu pobiegłeś 19:53/5k - czy to było pierwsze sub20, czy wcześniej też już biegałeś szybsze piątki?
Pytanie też o to, co się stało w lutym, kwietniu, czy w drugiej połowie - październiku i grudniu - wygląda jakby były przerwy. Pewnie już nie pamiętasz co wtedy się działo, więc zostawiamy to domysłom, ale u mnie takie dziury to w zasadzie kończyły się kolejnymi 2. miesiącami 'wprowadzenia' i tak w koło Macieju. Co już do czegoś się doczłapałem, to za chwilę pauza.
Niezmiennie jestem pełen podziwu dla Twojego progresu i obecnego poziomu i w dalszym ciągu nic a nic z tego nie rozumiem :)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4356
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Teraz Piwko Urodzinowe już możesz Najlepszego, dobry tydzień wszedł.
mgrzeg
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:00
Życiówka na 10k: 41:09
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sto latek, choć przy takiej kondycji to i dwieście mało :) Młodsi koledzy zazdroszczą Ci rewelacyjnej formy - chciałbym tak biegać w Twoim wieku! :)
Wszystkiego najlepszego!
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za życzenia. :oczko:
Zakładam, że to dopiero półmetek, więc najlepsze życiówki i najmocniejsze akcenty dopiero przede mną. Baza zrobiona, teraz czas na drugą połowę... :bum:
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4356
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

trening do przodu, a jak intervals.icu? założony?
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uruchomiłem, ale od czwartku nie miałem czasu i głowy do tego. Da się tam ustawić cel (np. datę startu) i obserwować trend?
Ogólnie Runalyze ma to co potrzebuję, ale lubię pogrzebać ... 😁
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4356
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

tam da się wszystko, nawet możesz dodać mnie do obserwowanych i widzieć moje treningi.
New Balance but biegowy
ODPOWIEDZ