Wyjaśnienie planu na półmaraton

Moderator: infernal

mikołajek2018
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2018, 10:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W czerwcu biegne półmaraton i chce go przebiec poniżej 2h. Co sądzicie o tym planie ? Szukam też odpowiedzi na pytanie ... Jeśli robie trening fartelek i mam do przebiegniecia 4 serie to czy jest to bieg ciągły, czy pomiedzy seriami robie przerwe, a jeśli tak to jakie ? W załączniku zamieściłem załącznik z planem treningowym :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Bartek_91
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 21 lut 2018, 08:21
Życiówka na 10k: 35:59 U15
Życiówka w maratonie: 3:18:36

Nieprzeczytany post

W necie jest pełno podobnych planów a ja zwiększam sobie OWB1 po minucie i działa... zaczynając od 30' :oczko: Robię tak zarówno w bieganiu jak i jeździe na rowerze stacjonarnym i Nordic Walking, planuję dorzucić jeszcze pływanie. :taktak: Trochę duże przeskoki raz 60,70 a raz 30 -40 min wybiegania. Pewnie że zadziała ale jak dla mnie te plany są dziwne.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

mikołajek2018 pisze:Jeśli robie trening fartelek i mam do przebiegniecia 4 serie to czy jest to bieg ciągły, czy pomiedzy seriami robie przerwe, a jeśli tak to jakie ?
Masz to przecież opisane: 4 x (1 km 5:40/ 1 km 6:30)
mikołajek2018
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2018, 10:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
mikołajek2018 pisze:Jeśli robie trening fartelek i mam do przebiegniecia 4 serie to czy jest to bieg ciągły, czy pomiedzy seriami robie przerwe, a jeśli tak to jakie ?
Masz to przecież opisane: 4 x (1 km 5:40/ 1 km 6:30)
a jakie przerwy miedzy seriami powinienem robic ? w truchcie, w marszu ? i ile minut ?
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie robisz przerw. Biegasz ciągiem, zmiennym tempem. Możesz też, ostanie wolne powtórzenie (czyli ósmy kilometr) wliczyć już w schładzanie - trucht. Tempo 6:30 to też już 'trucht'.
mikołajek2018
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2018, 10:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:Nie robisz przerw. Biegasz ciągiem, zmiennym tempem. Możesz też, ostanie wolne powtórzenie (czyli ósmy kilometr) wliczyć już w schładzanie - trucht. Tempo 6:30 to też już 'trucht'.
Dziekuje za pomoc ! :)
ODPOWIEDZ