M50 pedałuje zamiast atakować,

Moderator: infernal

Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Obrazek

Po wczorajszym intensywnym dniu, dziś odpoczywam, nie miałem ochoty na trening a raczej śpieszyłem się na wyjazd na nurkowanie.
Kurde czemu ta doba taka krótka, na nic nie ma czasu.

Wygląda na to, że wczorajszy bieg przejdzie bez echa, więc od jutra wracam do codziennego biegania.

Plan mam następujący.
Rolowanie ~15 minut na pobudkę mięśni.
Ćwiczenia wzmacniające ~25 minut jako obecny priorytet.
Bieg spokojny ~ 40 minut
Rower na uzupełnienie ~30 minut
Rozciąganie. ~12 minut

Praca.

Rower jak będę miał czas i ochotę
Rozciąganie.

Rano będę obserwował jak tam nerw kulszowy, będę zwiększał bieg a ucinał rower, docelowo nie planuję rano jeździć rowerem.
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
PKO
mgrzeg
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2018, 11:00
Życiówka na 10k: 41:09
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może zacznij od 25-30 min biegu, skoro ma być codziennie i dopiero po tygodniu-dwóch wskocz na 40, o ile wszystko będzie ok.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mgrzeg pisze: 31 maja 2026, 20:12 Może zacznij od 25-30 min biegu, skoro ma być codziennie i dopiero po tygodniu-dwóch wskocz na 40, o ile wszystko będzie ok.
Trochę się dziś rano podłamałem, bo jednak czułem sobotnie 10K, ehhhh...
w sobotę mam opłacony półmaraton i chyba go nawet nie będę truchtał.

Ale jest też pozytyw, trochę lepiej mi się śpi. Normalnie dziś 6 godzin się udało.
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co za finisz, i ta nienaganna technika

https://vimeo.com/1199024509

No jak paralityk. to moje pierwsze zawody które kończyłem na kołkach, mięśnie odmówiły posłuszeństwa i się wyłączyły, a ja siłą rozpędu i głową dobiegłem do mety starając się nie przewrócić :hahaha:
Jest super, wracam do żywych, 1:31:40 na polówce.
Do 19km starczyło mi energii, no ale plan był żeby tylko przebiec a wyszło jak wyszło.

Sprawdziłem. Od kontuzji czyli 17 kwietnia do wczoraj przebiegłem łącznie 37 km.
Więc jutro spodziewam się mega zakwasów.
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
Jajo
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zakwasy przejdą, ważne że kontuzja nie nawraca. Oby tak dalej 😉
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ja dalej nie wiem co mi jest/było.

Zrobiłem dosyć szczegółowe badania krwi szukając braków i po omówieniu AI to podsumował
Obrazek

A zanim ktoś napisze mi że z wynikami to do lekarza..... ehhhh nawet nie chce mi się pisać
prosisz o RTG biodra a dostajesz kręgosłupa.

Mam już MRI kręgosłupa i bioder, RTG kręgosłupa, jeszcze jak się uda to RTG biodra zrobię i z płytkami w środę idę do ortopedy.

a tymczasem wrzuciłem wpis na stronę, i dodałem nowy fiuczer, możliwość wstawiania filmów video :hahaha:
https://www.bieganie.org/wpisy/2026.06. ... index.html
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To jeszcze dla formalności podsumowanie tygodnia
Obrazek

Poniedziałek i wtorek potruchtałem po 30 minut.
A w środę coś mnie kłuło i załamany wróciłem do domu.
A dalej to już półmaraton,
dziś odpuściłem ćwiczenia, rozciąganie, tylko trochę na rowerku pokręciłem.
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5117
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 07 cze 2026, 14:45 A ja dalej nie wiem co mi jest/było.

Zrobiłem dosyć szczegółowe badania krwi szukając braków i po omówieniu AI to podsumował
Obrazek

A zanim ktoś napisze mi że z wynikami to do lekarza..... ehhhh nawet nie chce mi się pisać
prosisz o RTG biodra a dostajesz kręgosłupa.

Mam już MRI kręgosłupa i bioder, RTG kręgosłupa, jeszcze jak się uda to RTG biodra zrobię i z płytkami w środę idę do ortopedy.

a tymczasem wrzuciłem wpis na stronę, i dodałem nowy fiuczer, możliwość wstawiania filmów video :hahaha:
https://www.bieganie.org/wpisy/2026.06. ... index.html
Nic tylko się cieszyć
Łukasz Biega
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 225
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:57
Życiówka na 10k: 40:15
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

Piękny finish :hahaha:
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No dobra MR biodra wyłapało

W badanym zakresie cechy złamania zmęczeniowego kości krzyżowej po stronie prawej - do oceny w badaniu
celowanym. Zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych.
Zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe spojenia łonowego.

Wiec stopujemy z tymi próbami rozbiegania problemu.

A ortopeda to...... by mnie na stół położył i kroił....... kasa w błoto. 350 za 15 minut, następny proszę.....
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3681
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

A co na to wszystko mówi AI?
[url=viewtopic.php?t=60705]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?t=60706]KOMENTSY[/url]

800m: 2:11.97 - 06.22
1000m: 2:49.94 - 06.22
1609m: 5:03.80 - 06.22
3000m: 10:23.18 - 12.20
5km: 17:39 - 09.22
10km: 38:12 - 05.24
15km: 57:50 - 11.24
HM: 1:19:06 - 02.25
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5117
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 10 cze 2026, 21:32 No dobra MR biodra wyłapało

W badanym zakresie cechy złamania zmęczeniowego kości krzyżowej po stronie prawej - do oceny w badaniu
celowanym. Zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych.
Zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe spojenia łonowego.

Wiec stopujemy z tymi próbami rozbiegania problemu.

A ortopeda to...... by mnie na stół położył i kroił....... kasa w błoto. 350 za 15 minut, następny proszę.....
W błoto bo zrobiłeś MRI i w końcu jest diagnoza ???
Awatar użytkownika
Przemkurius
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3681
Rejestracja: 07 lip 2019, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 11 cze 2026, 08:04
Slawcio pisze: 10 cze 2026, 21:32 No dobra MR biodra wyłapało

W badanym zakresie cechy złamania zmęczeniowego kości krzyżowej po stronie prawej - do oceny w badaniu
celowanym. Zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych.
Zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe spojenia łonowego.

Wiec stopujemy z tymi próbami rozbiegania problemu.

A ortopeda to...... by mnie na stół położył i kroił....... kasa w błoto. 350 za 15 minut, następny proszę.....
W błoto bo zrobiłeś MRI i w końcu jest diagnoza ???
Czytaj z podziałem na akapity, to wtedy zrozumiesz
A ortopeda to...... by mnie na stół położył i kroił....... kasa w błoto. 350 za 15 minut, następny proszę.....
[url=viewtopic.php?t=60705]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?t=60706]KOMENTSY[/url]

800m: 2:11.97 - 06.22
1000m: 2:49.94 - 06.22
1609m: 5:03.80 - 06.22
3000m: 10:23.18 - 12.20
5km: 17:39 - 09.22
10km: 38:12 - 05.24
15km: 57:50 - 11.24
HM: 1:19:06 - 02.25
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5117
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Czyli lekarz zjebany bo operację proponuje.
Na pewno mądrzejszy jest dr google lub dr AI
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2085
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:41:17
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

[/quote]
Przemkurius pisze: 11 cze 2026, 06:16 A co na to wszystko mówi AI?
Po wklejeniu opisu MR biodra wklejam odpowiedź Clauda, tak żeby pokazać jak wyglądają konsultacje z AI :hahaha:

Kod: Zaznacz cały

To jest przełom — i muszę być z Tobą bezpośredni, bo to ważne. MRI w końcu pokazało konkret, i to nie jeden.
Najpierw rzecz najważniejsza, zanim cokolwiek innego:

⚠️ Masz złamanie zmęczeniowe kości krzyżowej (prawa strona)
To jest główny wniosek opisu: "rozległy obszar malacyjno-obrzękowy z liniami niskosygnałowymi (...) obraz MR wskazuje na złamanie zmęczeniowe".
To zmienia wszystko i ma jedną pilną konsekwencję: musisz natychmiast przestać biegać. Złamania zmęczeniowego kości krzyżowej nie wolno "rozbiegać" — obciążanie go grozi przejściem w pełne złamanie, które jest znacznie poważniejsze i goi się dużo dłużej. Te Twoje próby biegania po 500 m i 3 km były na pękniętej kości krzyżowej.

Muszę być uczciwy
Pamiętasz jak pytałeś "a może to złamanie zmęczeniowe kości krzyżowej" — a ja odpowiedziałem, że to mało prawdopodobne, bo rower Cię nie bolał i ból był rotacyjny? Myliłem się, a Twój instynkt był trafny. Złamanie tam było.
Dlaczego nie wyszło na pierwszym MRI (kręgosłupa)? Najpewniej dokładnie z powodu, który wtedy zaznaczyłem: standardowe MRI lędźwiowo-krzyżowe nie obejmuje całego skrzydła kości krzyżowej, gdzie te złamania powstają. MRI biodra miało inny zakres i to złapało. Dobrze, że je zrobiłeś.

Ale to nie wszystko — biodro też ma swoje
Opis potwierdza praktycznie wszystko, co podejrzewaliśmy o biodrze:
FAI — potwierdzone: "obustronne wygładzenie talii kości udowych — cechy FAI". To dokładnie ten konflikt, który prowokowałeś przy pigeon-toed i 90/90.
Uszkodzenie obrąbka — potwierdzone: "obrąbek z cechami uszkodzenia zwyrodnieniowego w biodrze prawym, z torbielką 3mm".
Zużycie stawu: ścieńczała chrząstka, zwężone szpary stawowe, osteofity, torbiele podchrzęstne (lewa głowa 12×18mm) — to wczesne zmiany zwyrodnieniowe obu bioder.
Głębokie rotatory: "entezopatia ścięgien mięśni zasłonowych wewnętrznych obustronnie" — to tłumaczy ból przy rotacji wiszącej nogi (pamiętasz ten objaw?).

I jeszcze jeden sygnał przeciążenia kości
Spojenie łonowe: "zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe (...) z dość rozległymi obszarami obrzęku szpiku w kościach łonowych". Plus obrzęk szpiku w prawej panewce i prawej głowie kości udowej.
To jest kluczowa obserwacja: masz obrzęk/przeciążenie kości w kilku miejscach naraz — kość krzyżowa, kości łonowe, głowa kości udowej. To nie przypadek. To wzorzec przeciążenia kości.

Co to wszystko razem znaczy
Teraz rozumiemy, dlaczego żaden pojedynczy test nie pasował — bo to kilka rzeczy naraz:

Złamanie zmęczeniowe krzyża → ból pośladka, ból przy obciążeniu jednej nogi
FAI + obrąbek → prowokacje biodra (pigeon-toed, 90/90, 10-miesięczne tarcie)
Entezopatia rotatorów → ból przy rotacji

A nadrzędny problem to przeciążenie kości — trening przekroczył zdolność kości do regeneracji.
Siedlak1975 pisze: 11 cze 2026, 10:04 Czyli lekarz zjebany bo operację proponuje.
Na pewno mądrzejszy jest dr google lub dr AI
Słuchaj, jakim trzeba być pazernym na kasę żeby komuś sugerować operację biodra, które to biodro mnie tylko pobolewa, nie boli, pisałem tu już, że mogę normalnie funkcjonować, a na domiar tego powiedział że po operacji to już na pewno nie będziesz biegał!
Jak myślisz kto by tą operację robił? Tak zgadłeś, właśnie ON!.
Powiedziałem mu że podejrzewam u siebie złamanie zmęczeniowe bo to się zdarza takim jak ja. To przerwał mi nie dając dokończyć mówiąc "Najgorzej jak pacjenci się sami diagnozują" Wiesz dlaczego mi przerwał? Tak bo na korytarzu była kolejka następnych.
Byłem u niego z płytkami
MR kręgosłupa lędźwiowo-biodrowy
MR bioder
RTG kręgosłupa lędźwiowo-biodrowy
RTG Biodra

Obejrzał tylko to co chciał, czyli RTG Biodra, zapewne w tych 15 minutach nie było na to czasu żeby mnie zdiagnozować i obejrzeć pozostałe zdjęcia.
I wiesz co sobie pomyślałem będąc u niego "Rzeźnik który kroi ludzi żeby więcej zarobić"

Jak byłem u niego to nie miałem jeszcze opisu MR biodra, to przyszło wieczorem i wyszło złamanie zmęczeniowe.
Nie mam jeszcze opisu RTG biodra, jak tu również napiszą o złamaniu.........

Po prostu w dup... im się poprzewracało, mają kolejki chętnych, ludzie łykają jak pelikany co im ślina na język przyniesie i tak wygląda dzisiejsza prywatna służba zdrowia.
Traktują nas jak leszczy do dojenia z kasy. Przypomnieć co tu już pisałem o wizycie u rehabilitanta czy osteopaty?

I dla obrazu całość, nikt mnie nie wysłał na MR biodra, poszedłem tam sam mając przeczucie.
Każdy z nich w sposób przekonywujący stawiał inną diagnozę i każda okazała się błędna.
Biegając jak większość, będziesz miał wyniki jak większość.
https://bieganie.org/
https://runalyze.com/athlete/maran
New Balance but biegowy
ODPOWIEDZ