Chabowski o treningu w górach i wymarzonym cyklu treningowym

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... n__=%2AW-R

Marcin powiedział, że jak on by miał środki to by najpierw jechał do Meksyku na 2700m na 5 tygodni, póżniej 4 tyg w Polsce, później 5 tygodni w Sankt Moritz, a później wystartować w maratonie w Berlinie.

Pięknie się rozmarzył. Gdyby tylko były te środki to Kipchoge byłby zagrożony w Berlinie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może dlatego na wszelki wypadek Kipchoge zrezygnował z Berlina...
Nie rozkręcaj się. Każdy ma prawo do marzeń.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

A ja chętnie zobaczyłbym efekt takich hipotetycznych i wymarzonych przez Zawodnika przygotowań. Może w końcu pękło by 2:10. Natomiast jeśli byłaby klapa to argument że brak wyników to efekt słabej bazy treningowej mocno straciłby na sile.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zrób ankietę. Jeśli więcej osób podziela twoje zainteresowanie, to może warto pomyśleć o forumowej zrzutce na Chabowskiego. W końcu byłby to jakiś konkret. Żadne 'wspieram to' czy inne pierdoły. Fani, którzy dobrze znają zagadnienia biegowe finansują przygotowania swojego zawodnika. Ja dam stówkę jak powstanie taka inicjatywa.
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Po co ten sarkazm w stosunku do Chabowskiego? Powiedział, jak trening wysokogórski pomógłby mu przygotować się do ataku na życiówkę. Co w tym kontrowersyjnego?
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wytknij sarkazm w konkretnej wypowiedzi i konkretnej osobie, bo inaczej będziesz traktowany jak kolejna pierdoła, którą zabolało, ale nie wiadomo co.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już spieszę z odpowiedzią do jorge martineza.
Ricardo pisze: Gdyby tylko były te środki to Kipchoge byłby zagrożony w Berlinie.
Tutaj był sarkazm. Albo nie. Nigdy się tego nie dowiemy chyba, że uzbiera te pieniędze i to zrobi.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Takie quiczącze pro quo z tego wyszło, ale niech już zostanie.

Kasę da się uzbierać na tym forum. Już to raz zrobiłem w małej skali. Tym razem cel zbiórki może istotnie być ciekawszy niż wypociny doktora Zenona (nawet jeśli było to dla samego Haile).
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Teraz dopiero zobaczyłem te wątki. Miałeś jakąś odpowiedź od Haile odnośnie butów po tym półmaratonie? Czy coś więcej z tego wyszło ?(choć chyba już nic tam więcej nie widziałem)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wspomniałem o tym epizodzie Hermensowi podczas rozmowy przed maratonem w Berlinie w 2016, bo do Haile nie miałem dostępu. Nie pociągnął tematu. Zresztą już wtedy byłem na innym poziomie biomechanicznych analiz, więc specjalnie też mnie temat butów nie interesował. Celem był dostęp do Ayany i Bekele, a bez Josa się nie da. Zwłaszcza, że Etiopii nie znam.
Temat przeróbki butów wrócił. Myślę o zarzuconym projekcie z ujemnym dropem. Nie miałem dobrego kandydata, ale teraz już coś się kroi. Paradigmy od Altry czekają. Potem zostanie jeszcze drobny szczególik, czyli zawodnik, który podda się temu eksperymentowi.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba żaden zawodnik nie chce być królikiem doświadczalnym. Najpierw na sobie trzeba przetestować:), albo na Sebie)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zgadza się. Dlatego szacun dla Sebastiana, że powierza mi odpowiedzialność za jego zdrowie. Na ujemny drop przyjdzie czas, bo to jest konsekwencja wszystkich działań na rzecz stworzenia maszyny do biegania.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja bym i tak najpierw to sprawdził na sobie, a nie na kimś.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Większość rzeczy na miarę moich możliwości sprawdzam na sobie. A jeżeli to jest niemożliwe, na przykład utrzymanie tempa 2:30 na 2k, no to ryzyko jest ogromne, bo mi królików brakuje.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A tego pomysłu z ujemnym dropem nie bardzo rozumiem.
ODPOWIEDZ