Teraz jest Cz, 14 grudnia 2017, 11:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Komentarz do artykułu Valencia Maraton 2:41:50 - bieg życia
Nowy postNapisane: So, 9 grudnia 2017, 02:24 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Skomentuj artykuł Valencia Maraton 2:41:50 - bieg życia

Tytuł: Re: Komentarz do artykułu Valencia Maraton 2:41:50 - bieg życia
Nowy postNapisane: So, 9 grudnia 2017, 10:36 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Co do przygotowań i treningu. Nie po raz pierwszy spotykam się z przypadkiem, że mniej zwykłego (regeneracyjnego) klepania kilometrów, i większe skupienie się na jednostkach jakościowych przynosi dużo lepsze efekty, niż podejście powiedzmy "klasyczne", mówiące o konieczności dużych przebiegów dla osiągnięcia takiego wyniku, jak w tym konkretnym przypadku. Zastanawiam się, może to jest właściwa droga dla dobrego przygotowania się do maratonu. Bodźce jakościowe występują, przynoszą efekty, jest więcej czasu na regenerację organizmu, mniejsze ryzyko przeciążeń, przemęczenia, kontuzji. Z pewnością ma to wszystko pozytywny wpływ na kwestie psychologiczno-mentalne. Oczywiście każdy organizm je inny, ale być może coś jest w takim podejściu.

Nowy postNapisane: So, 9 grudnia 2017, 11:13 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Rebelyant74 napisał(a):
Co do przygotowań i treningu. Nie po raz pierwszy spotykam się z przypadkiem, że mniej zwykłego (regeneracyjnego) klepania kilometrów, i większe skupienie się na jednostkach jakościowych przynosi dużo lepsze efekty, niż podejście powiedzmy "klasyczne", mówiące o konieczności dużych przebiegów dla osiągnięcia takiego wyniku, jak w tym konkretnym przypadku. Zastanawiam się, może to jest właściwa droga dla dobrego przygotowania się do maratonu. Bodźce jakościowe występują, przynoszą efekty, jest więcej czasu na regenerację organizmu, mniejsze ryzyko przeciążeń, przemęczenia, kontuzji. Z pewnością ma to wszystko pozytywny wpływ na kwestie psychologiczno-mentalne. Oczywiście każdy organizm je inny, ale być może coś jest w takim podejściu.

Dokładnie...
Kod:
Pierwsza już w sierpniu przeciążeniowy ból prawej stopy, który uniemożliwił  bieganie na ponad tydzień. 3 tygodnie później, po starcie w Pilskim półmaratonie  rozłożyła mnie grypa, a antybiotyki solidnie mnie osłabiły. Wróciłem do treningu na 3 tygodnie i wystartowałem w półmaratonie w Szamotułach. Stwierdziłem, że limit przeszkód jest wykorzystany, to był 8 października. Wtedy poczułem, że żarty się kończą, bo kończy się czas. Miałem 8 tygodni do startu i jeszcze w 6 tygodniu złapałem kolejne przeciążenie stopy, ale tym razem lewej.

Nowy postNapisane: N, 10 grudnia 2017, 10:46 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Gratulacje Bartek za świetny wynik!
Mogliśmy się gdzieś minąć, choć nie na trasie bo byłem ok. 20 minut za Tobą :)
Tamtejsza trasa jest bardzo dobra pod życiówki. W 2018 bieg jest 2.12 zatem będzie jeszcze chłodniej niż w tym roku, choć temperatura i tak była znośna. I ta wyśmienita organizacja.
To co teraz <2.40?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]