3 najszybsza maratonka świata nie ma trenera

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ruth Chepngetich (25) ma życiówki na poziomie: 10 km 31:12, Half Marathon, 1:05:30, Marathon 2:17:08. W tym roku wystartuje na MŚ w maratonie i niedawno na stronie pajawił się o niej artykuł.https://iaafworldathleticschamps.com/do ... epngetich/
Mówi w nim tak: Chepngetich does not have a formal coach. “I will not be having one any time soon, I think training with my colleagues does well for me. Some athletes think I am weird, but I like it that way”.
New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Skoro bieganie w grupie wystarcza na trzeci wynik w historii maratonu to strach pomyśleć co by było gdyby miała spersonalizowany plan treningowy ;)
Oby tylko z tego nie wyszło jakieś "ABP violation" w niedalekiej przyszłości.

Tak jeszcze popatrzyłem na wideo z jej biegu, ruch chyba niezły ale raczej żadnej petardy tam nie ma, nie potrafię tego jednak do końca tego ocenić. Bardziej podoba mi się Etiopka Degefa która przegrała z Chepngetich w Dubaju ale później wygrała Boston, na moje oko ma lepszą sprężynę ale jednak słabsze wyniki.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja czekam, aż Joyciline Jepkosgei zadebiutuje w maratonie. W 2017 miała niesamowitą formę, 2 razy poniżej 1:05 w półmaratonie i rekord świata, 29:43 na 10km na wymagającej trasie w Pradze i też rekord świata. Potem zdarzały się kontuzję, ale w tym roku już jest coraz lepiej. Wygrana w NYC halfmarathon i Beach to Beacon 10k.

W listopadzie na NY Marathon wystartuje Degefa i Jepkosgei, więc będzie ciekawie.
ODPOWIEDZ