ZACZYNAM ....z niczym;)

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

ania102
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 730
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ASK a ja Ci polecam w Dąbkach domki przy sanatorium Dukat:-) Przy samej plaży, cicho, zielono i naprawdę niezłe jedzenie w sanatorium, do tego rzut beretem do jeziora - jest wyjście do tyłu ośrodka. W zeszłym roku pierwszy raz w życiu pływałam na windsurfingu i w tym roku też zamierzam. Córka też już zarażona bakcylem deski z żaglem. Mam kolekcję zdjęć, gdybyś chciała na PW.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Dzięki, sprawdzę.
Mój mały jedzie na obóz z dziewczynami z klasy i razem maja się uczyć, ale nie zaszkodzi pokręcić się wokół i może tez coś popływać.

Dziś byłam na bieżni :hej: Znalazłam taka w okolicy, nowiutki tartanik na boisku osiedlowym. Tyle że długość bieżni 300 m :trup: :trup: I nie ma żadnych znaczników odległości, wiec do pilnowania tempa średnio to się nadaje i trzeba było i tak liczyć odcinki z gpsa. Jedyna korzyść, że równa płaska nawierzchnia i można się koncentrować na odcinkach, zamiast patrzeć na drogę. Obok fajny plac zabaw, wiec można ze sobą dzieciaki zabierać.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

ASK pisze:Dziś byłam na bieżni :hej: Znalazłam taka w okolicy, nowiutki tartanik na boisku osiedlowym. Tyle że długość bieżni 300 m :trup: :trup: I nie ma żadnych znaczników odległości,
A może 333m? Taki jest zwykle standard. Chociaż moze są i 300-metrowe.
To nie są takie złe bieżnie, nadają się do biegania różnych odcinków, interwałów itp. Trzy kółka i masz tysiąc, albo trzy kółka i 100m. Albo biegasz odcinki jedno-kółkowe na maksa (robię wtedy pół okrążenia przerwy), poza tym można sobie coś tam poodmierzać krokami, np. 200m, 400m itp.
Jeśli masz taką bieżnię w pobliżu, to super. Nieopodal mnie też jest, ale to jest stadion przyszkolno-piłkarski. Więc do 14-tej są tam wf-y, a od 16-tej treningi piłkarskie i biegać wtedy się nie da. Ja na szczęście mogę biegać około 14-tej, więc czasem się tam "wbijam", a i tak czasem już przygotowują coś do treningu piłkarzy albo młodzież się nudzi przed treningiem i trzeba trochę uważać.
Ale nie raz robiłam tam mocne treningi tempowe.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Zresztą, przyzwyczajenie do konkretnej długości bieżni to tylko jakieś tam nasze ograniczenie myślowe.
Dawno temu trenowałam w Nowym Meksyku, stadiony - owszem, były tam standardowe. Ale często biegaliśmy nad rzeką Rio Grande, gdzie była elegancko oznaczona trasa asfaltowa i obok szutrowa i słupki co ... pół mili. O zegarkach z gps nikt wtedy nie słyszał. No więc wszystkie tempa przeliczaliśmy na te mile (oczywiście licząc w głowie), a i tak nikt nie wiedział, jakie to mile - bo mila ma 1609m, ale może to były jednak mile 1600-metrowe, kto wie ;). Ale przecież to nie apteka ;).
A mimo tych "niedogodności", kto tyko mógł to wyjeżdżał tam trenować.
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Beata, to wlasnie taka bieznia wokol boiska pilkarskiego. Z jednej strony fajne tory na 100 m, a reszta kolka to 2 tory, mi wychodzilo, ze ten wewnetrzny mial ok 300 m.
Troche liczenia tez bylo. Odcinki 400 m mialam biegac w 1:52, a wychodzilo 1:44-1:48. Przeliczalam na tempo, co troche zajmuje umysl.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli mowa o bieżni na Ołtaszynie (Strachowskiego) to ponoć ma 325m (ja sam nie byłem, ale forumowicz ziko303 pisał w komentarzach do bloga). Ewentualnie możesz do niego na priv uderzać, skąd to wie - jeśli już iść biegać na bieżni i szybciej, to jednak dobrze wiedzieć ile ta bieżnia ma ;)
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Fakt, lepiej wiedzieć. Dopytam jeszcze woznego ze szkoły, on wszystko wie, co się na osiedlu dzieje. Znalazłam plan i boisko ma po zewnętrznej wymiary 100 na 58, wiec może byc te 325 m.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

ASK pisze:Fakt, lepiej wiedzieć. Dopytam jeszcze woznego ze szkoły, on wszystko wie, co się na osiedlu dzieje. Znalazłam plan i boisko ma po zewnętrznej wymiary 100 na 58, wiec może byc te 325 m.
Heh, no 325m to rzeczywistsze jakiś dziwny wymiar ... Bieżnie powinny być jednak standardowe, nawet te mniejsze. Poza tym na mojej bieżni zaznaczony jest start do 200, 400 i 600m, na wszystkich torach.
A nie możecie tej bieżni zmierzyć zegarkami, skoro macie zegarki z gps? Albo choćby rowerem? Ja sobie kiedyś zmierzyłam w google maps ;).
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

beata pisze:A nie możecie tej bieżni zmierzyć zegarkami, skoro macie zegarki z gps? Albo choćby rowerem? Ja sobie kiedyś zmierzyłam w google maps ;).
To jest jakaś nowa bieżnia, w google maps w ogóle jej nie ma. Można zmierzyć (rowerem czy GPS-em, ale trzeba tam najpierw dotrzeć :) :)
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Ja mam koło siebie dwie. Ale bliższa 400m, na stadionie przed Lesnicą jest w tragicznym stanie. W zasadzie ubita ziemia na wewnętrznej połowie pierwszego pierwszego toru jest najlepsza, reszta nie nadaje się do niczego. Dalsza jest przy szkole na Złotnikach, jeszcze tam nie byłem ale na zdjęciach z googla wygląda dobrze, ale tylko 200m.
EDIT: a nawet nie, zmierzyłem na googlowych mapach i wewnętrzny tor ma 175m
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:Jeśli mowa o bieżni na Ołtaszynie (Strachowskiego) to ponoć ma 325m (ja sam nie byłem, ale forumowicz ziko303 pisał w komentarzach do bloga). Ewentualnie możesz do niego na priv uderzać, skąd to wie - jeśli już iść biegać na bieżni i szybciej, to jednak dobrze wiedzieć ile ta bieżnia ma ;)
Postaram się dzisiaj bądź jutro tam pobiec i zmierzyć dystans chociaż GPS-em. Te 325 m wziąłem z projektu budowlanego pryz ogłaszaniu przetargu, więc trzeba sprawdzić. Wg tego samego projektu prosta do sprintów ma tam 95 m.

EDIT:

właśnie znalazłem na stronie MCS-u opis, który wskazuje na "pełnowymiarowość" tej bieżni. Tak czy owak sprawdzę.

Strachowskiego
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze:właśnie znalazłem na stronie MCS-u opis, który wskazuje na "pełnowymiarowość" tej bieżni. Tak czy owak sprawdzę.
Raczej nie ma szans. Tam jest boisko o wymiarach 100x63 m, a na zdjęciach widać, że bieżnia jest tuż przy boisku. Te 325 m są bliższe prawdy.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Byłbym jeszcze wdzięczny za info, czy da się tam po pierwsze normalnie i legalnie wejść, a po drugie przypiąć rower lub zaparkować samochód -> to nie moja okolica, ale bliżej mi tam niż na olimpijski :)
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

OK zdam pełną relację. Z wejściem nie powinno być kłopotu, bo jest tam boisko do kosza i zdaje się siłownia zewnętrzna. Jak przejeżdżałem widziałem zawsze sporo osób. Samochodem pewnie można zaparkować w okolicznych uliczkach, z rowerem tym bardziej nie powinno być problemu.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Da radę legalnie wejść, przez furtkę, boisko jest ogólnodostępne do chyba 21:30. Jest gdzie przypiąć rower, choćby do płotu. Zaparkować da radę, jak nie tuz przy płocie, to kawałek dalej gdzieś przy domkach. Przy bieżni na terenie obiektu ładny, nowy, ogrodzony plac zabaw, co daje fajne możliwości pogodzenia treningu z opieką nad własnymi dziećmi, jeśli ktoś ma taką sytuację.
Tory do sprintu mają 100 m. Sama bieżnia więcej niż 300, mniej niż 400. Nie wpadłam na to, żeby biegać kółka, zamiast 400m, więc biegłam wg gpsa w zegarku, ale warto zmierzyć.
ODPOWIEDZ