ZACZYNAM ....z niczym;)

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Nie taki. Jak się mieszka w okolicy gdzie dużo domów jest ogrzewana piecami to niestety powietrze się widzi.
Ja aktualnie wychodząc z domu zaczynam kaszleć. Co zabawniejsze w centrum jest lepiej bo tam mniej pieców.
Wszystkie te ekogroszki i inny syf którym ludzie palą (i nie piszę tu o śmieciach) robią swoje.
Kate wy macie luz, wam nad morzem wiatr to wywiewa.
Takie małe podsumowanie https://www.facebook.com/marek.jozefiak ... 7949556541
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Tak, to prawda, nad morzem jest bez porównania lepiej. Ale, co ciekawe dobrze jest też już na północnym Mazowszu niedaleko Warszawy czy na północ od Łodzi. Na pewno ma na to wpływ ukształtowanie terenu, np. w kotlinach gorzej, wiadomo.

Co do tych pieców, to jednak wydaje mi się, że domów ogrzewanych węglem/czymś węglopodobnym było kiedyś znacznie więcej. Ale, nie było tyle samochodów, a to też ma przecież wpływ.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

beata pisze: Co do tych pieców, to jednak wydaje mi się, że domów ogrzewanych węglem/czymś węglopodobnym było kiedyś znacznie więcej. Ale, nie było tyle samochodów, a to też ma przecież wpływ.
Było, ale palono węglem lepszej jakości. Duży wpływ w tym roku ma pogoda (przynajmniej u mnie) bo w zeszłym roku tak źle nie było a palono raczej tym samym.
Samochody oczywiście swoje tez dokładają.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem kiedyś palono węglem lepszej jakości i drewnem, a teraz więcej pali tym "co ma na podorędziu" - zwłaszcza śmieci.... a w kwestii śmieci, kiedyś standardem były papierowe opakowania, które były zwyczajowo wykorzystywane do palenia, na rozpałkę itd., teraz to różnego rodzaju folie, plastiki, itd., co połączone z wyższą opłatą za wywóz śmieci "zachęca" niektórych, do palenia owych opakowań w piecu :trup:
spora część zanieczyszczeń (choćby węglowodory aromatyczne, benzen, itd.) to w dużej mierze skutek spalania pcv...
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Palenie drewnem niestety też nie jest fajne pomimo tego co się ogólnie sądzi. ;)
Paląc w kominku spokojnie sobie możesz wyprodukować w pokoju spore stężenie PM2.5 i 10.
http://www.kominki.org/piecyki-wolnosto ... iczne.html
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ja mam nieodparte wrażenie, że gdzieś ktoś przytulił sporą sumkę za to, że smog stał się nagle tematem numer jeden. Nie ma chyba miejsca gdzie od 2-3 dni nie ma informacji o smogu...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale to źle, że się o tym mówi? Bo, że są przekroczenia to weryfikuje zagraniczna organizacja.
http://aqicn.org/map/world/
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Dobrze, że się o tym mówi, ale dziwne, że dopiero teraz. Przecież rok temu też bywał smog, i wcześniej też, i nie sadzę, że znacząco mniejszy. Więc generalnie jestem tego zdania, co Mały, i generalnie jest to smutne, że głośno mówi się o tym, co jest dla kogoś w danym momencie opłacalne/wygodne.

A ja nie mogę dziś spać, może to też z powodu smogu? ;)
ania102
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 730
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata w zeszłym roku takiego smogu jak tan przez ostatnie dni nie było - widziałam wykresy
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@mały - może i ktoś robi na tym interes, ale tak jak piszą inni - przekroczenia są, i jest gorzej niż rok temu.... :(
a z innego tematu - jak przeprowadzka? :bum:
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

maly89 pisze:A ja mam nieodparte wrażenie, że gdzieś ktoś przytulił sporą sumkę za to, że smog stał się nagle tematem numer jeden. Nie ma chyba miejsca gdzie od 2-3 dni nie ma informacji o smogu...
Znaczy lepiej nie mówić i zamieść pod dywan?
O smogu mówi się od lat, w tym roku zrobiło się głośniej w głównych mediach bo oberwała Warszawa no i warunki pogodowe dowaliły.
Jak już mówiłem, wy nad morzem macie szczęście bo tego nie odczuwacie u nas niestety czuć.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

kojer pisze:Znaczy lepiej nie mówić i zamieść pod dywan?
O smogu mówi się od lat, w tym roku zrobiło się głośniej w głównych mediach bo oberwała Warszawa no i warunki pogodowe dowaliły.
Zamieść pod dywan - oczywiście, że nie, tylko dlaczego to tylko my - mieszkańcy zatrutych smogiem miast - tym się najbardziej przejmujemy? A co robi w tej sprawie nasze państwo? Wydaje komunikaty i ostrzeżenia i robi kolejne reformy tego czy tamtego, a smog jak był, tak jest. A my mamy siedzieć w domu i zamykać okna, bo smog, i czekać, aż powieje wiatr i zamiecie pod dywan problem starych pieców, palenia byle czym, braku dozoru nad tym i zerowej świadomości sporej części społeczeństwa. Przecież to chore.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Nasze Państwo aktualnie nie robi nic a w zasadzie nawet robi gorzej. Programy RYŚ i KAWKA są o ile mi wiadomo zwijane zamiast je rozszerzać.
O ministrze środowiska się nie będę wypowiadać bo musiałbym wypikać wszystko ;)
I dlatego im większy szum tym lepiej.

A wracając do biegania to dalej się waham czy zainwestować w maskę do biegania bo ceny trochę z dupy, a wypróbować się sensownie nie da.
Niby ta cena nie jest dla mnie jakimś wielkim wydatkiem ale jakoś mam opory :). Są tańsze ale z różnych testów wynikało, że działają gorzej, znaczy na rower wystarcza ale przy bieganiu już może być problem.
Awatar użytkownika
ASK
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1733
Rejestracja: 02 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 50:08
Życiówka w maratonie: 4:43:44
Lokalizacja: Wroclaw

Nieprzeczytany post

Powiało, smog rozwiany.
Nie biegam :wrrwrr: , czekam.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

ASK pisze:Powiało, smog rozwiany.
Nie biegam :wrrwrr: , czekam.
Na chwilę. I pada śnieg, zrobiło się biało. Jak jutro będzie na plusie jak zapowiadali to będzie mokro :)
ODPOWIEDZ