BMW Półmaraton Praski

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Wala
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Było gorąco mimo wczesnej pory (8:30 start), trasa szybka, dość płaska, pod koniec była niesamowita lampa :)

Generalnie bardzo fajna impreza!

A tutaj film z tego co się działo:

https://www.facebook.com/onetstylzycia/ ... 869951537/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zabortom
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 13 lip 2011, 09:46
Życiówka na 10k: 41:37
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Finisz w parku Skaryszewskim to jedno z lepszych miejsc do tego typu imprez i duża zaleta tego biegu.

Ale fakt, upał był niemiłosierny. Dobrze, że na punktach odżywczych można było się schłodzić wodą w miskach, co jakiś czas były kurtyny wodne ale i tak sporo ludzi mijałem na trasie, którzy zakończyli bieg przedwcześnie.

Godna polecenia impreza, profesjonalnie zorganizowana, może oszałamiających widoków nie ma po drodze, ale za to płasko i gdyby nie upał, można bić życiówki :)
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

szkoda że taki krótki ;[
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
PanTalon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 12 sty 2011, 11:57
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: 03:58
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Nieprzeczytany post

uuuuu najgorętszy bieg w moim życiu. Biegłem na byle dobiec - to założenie zostało wykonane. Wcześniejsze wypociłem po drodze :bum:
A wody tym razem było pod dostatkiem w formie kubeczkowej miskowej i kurtyn - za co wielkie dzięki
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

W Siedlcach na biegu Jacka startowaliśmy wczoraj o 10.30. Słońce niemal w zenicie a cienia jak na lekarstwo. :spoczko:

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na połówce w Radomiu było znacznie goręcej. No i brak dekoracji kategorii wiekowych to porażka :(
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Właśnie dlatego, po pierwszej edycji Bieganie.pl wycofało sie ze wspierania tego biegu, bo jest to bieg ktory jest w kontrze do tzw "promocji zdrowia" itd.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:Na połówce w Radomiu było znacznie goręcej. No i brak dekoracji kategorii wiekowych to porażka :(
to prawda, potwierdzam

tam była jakaś masakra
Biegasz czy trenujesz ????
Wala
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Impreza super, park Skaryszewski jest rzeczywiście doskonałym miejscem na finisz. Jedyne co bym zmienił to Wał Miedzeszyński. Dość koszmarny kawałek trasy ;)
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Biegłem trzeci raz (drugi raz jako "zając") bieg super, organizacja fantastyczna, co do pogody to wpływu nie ma nikt (trzy edycje i wszystkie w upale :hej: )
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Właśnie dlatego, po pierwszej edycji Bieganie.pl wycofało sie ze wspierania tego biegu, bo jest to bieg ktory jest w kontrze do tzw "promocji zdrowia" itd.
Mógbyś Adam sprecyzować. Bo chyba nie chodzi tylko o pogodę?

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tylko. Pogoda, centrum lata, centrum miasta. Z promocją zdrowia to nie ma wiele wspólnego.
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Biegłem w tamtym roku w BMW i pamiętam (co też zdarza się na innych zawodach), że biegliśmy po jednym pasie a na drugim stała kawalkada wstrzymanych samochodów. Wszystkie czekały na możliwość przejazdu - kopciły niemiłosiernie. Stare autobusy były dobijające. Wiem, że nie zawsze da się organizacyjnie połączyć bieg z przepustowością miasta ale stojące samochody wzdłuż trasy chyba powinno się zminimalizować.

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
Wala
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mackris pisze:Biegłem w tamtym roku w BMW i pamiętam (co też zdarza się na innych zawodach), że biegliśmy po jednym pasie a na drugim stała kawalkada wstrzymanych samochodów. Wszystkie czekały na możliwość przejazdu - kopciły niemiłosiernie. Stare autobusy były dobijające. Wiem, że nie zawsze da się organizacyjnie połączyć bieg z przepustowością miasta ale stojące samochody wzdłuż trasy chyba powinno się zminimalizować.
Sporo "warszawiaków" nienawidzi biegów, bo utrudniają życie. Dla kogoś kto nie biega, nie interesuje się sportem, zamknięcie kilkunastu ulic to pomyłka, trzeba więc też zrozumieć takich ludzi....

Umówmy się jasno i bez dyskusji.

Przebiegnięcie 21 km po stolicy, po asfalcie, to nie jest najzdrowsza rzecz na świecie. Nie dość, że mordujesz ścięgna i stawy to jeszcze nie wdychasz czystego powietrza.

Wszystkim zapalonym ulicznikom polecam las, góry, parki.

Ulica to zło :taktak:
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Wala pisze: Wszystkim zapalonym ulicznikom polecam las, góry, parki.

Ulica to zło :taktak:
Już podobne argumenty były wskazywane przez oponentów biegów w mieście. I kontrargumenty też były np. jak zmieścić kilkanaście tysięcy ludzi w parku? Prawa zmotoryzowanych też znam bo ich doświadczam co sekunda na każdym kroku (dlatego jeszcze żyję).
Ale ja nie o tym bo to temat rzeka. Ja zwróciłem tylko uwagę, że przy biegach ulicznych trzeba ograniczać miejsca w których biegnie kolumna biegaczy i stoi kolumna samochodów np. kierowana przez policjanta. Kilkadziesiąt stojących samochodów powoduje smog znacznie większy niż jadących. Czasami można zmienić trasę i zrezygnować z ładnych widoków a dać więcej powietrza biegaczom. Mam też świadomość, że sponsorzy też naciskają- tu też może być pole manewru.
Ja oczywiście też bardzo chętnie biegam w naturze

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
ODPOWIEDZ