ORLEN Warsaw Marathon 2017

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Ja nie tylko że zapisałem się na lubelski to jeszcze na Shellu będę tankować - w proteście :hahaha:

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
New Balance but biegowy
pitgw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 15 paź 2013, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Górny Śląsk

Nieprzeczytany post

Moja cierpliwość też się skończyła. Wybrałem Kraków. :taktak:
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

OWM odbędzie sie 23.04.2017 - strona znowu działa, ale rejestrować się jeszcze nie można. Oprócz daty, nie ma praktycznie jeszcze żadnych informacji o przyszłej edycji.
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No cóż, szkoda, że tak późno. Dla mnie - za późno. Mam nadzieję, że to nie ostatnia edycja i uda się pobiec w 2018.
biegacz999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie do końca rozumiem niektórych wypowiadających się na temat OWM. Macie pretensje o to, że jeszcze nie zaczęły się zapisy na Orlen Warsaw Marathon, który odbędzie się 23 kwietnia 2017 roku. A nikt nie wspomina o tym, że nie zaczęły się jeszcze zapisy na Półmaraton Warszawski, który odbędzie się miesiąc wcześniej, niż OWM. Bądźmy uczciwi i traktujmy wszystkich organizatorów sprawiedliwie. A może to strategia organizatorów OWM, aby rozpocząć zapisy na maraton, kilka dni po rozpoczęciu zapisów na półmaraton. Ale jak widzę, łatwiej krytykować OWM, niż Fundację Maratonu Warszawskiego.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 15:21 przez biegacz999, łącznie zmieniany 1 raz.
kantalarski
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 08 lip 2015, 11:02
Życiówka na 10k: 1:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

biegacz999 pisze:Macie pretensje o to, że jeszcze nie zaczęły się zapisy na Orlen Warsaw Marathon, który odbędzie się 23 kwietnia 2017 roku. A nikt nie wspomina o tym, że nie zaczęły się jeszcze zapisy na Półmaraton Warszawski, który odbędzie się miesiąc wcześniej, niż OWM. Bądźmy uczciwi i traktujmy wszystkich organizatorów sprawiedliwie.
Data 23.04.2017 już zniknęła ze strony :hahaha: Ale cyrk.

Co do zapisów generalnie - na poważne maratony zapisy zaczynają się tuz po imprezie czyli rok wcześniej W tym czasie znana jest też trasa.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

biegacz999 pisze:A nikt nie wspomina o tym, że nie zaczęły się jeszcze zapisy na Półmaraton Warszawski, który odbędzie się miesiąc wcześniej, niż OWM.
Półmaratony biega się z pełnego treningu - jako długie wybiegania i testy. Maratony niewielu z nas tak biega. Stąd planowanie i ustawianie treningu na ogół pod dwa starty w roku - na wiosnę i na jesieni.
biegacz999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marc.Slonik pisze:Półmaratony biega się z pełnego treningu - jako długie wybiegania i testy. Maratony niewielu z nas tak biega. Stąd planowanie i ustawianie treningu na ogół pod dwa starty w roku - na wiosnę i na jesieni.
Nie wierzę w to, że w listopadzie już planujesz treningi, tak abyś konkretnego dnia kwietnia osiągnął szczyt formy. Wybacz, ale nawet najlepsi maratończycy na świecie, tego nie potrafią, o czym świadczą wyniki naszych biegaczy podczas maratonu w RIO. Kiedy to mieli osiągnąć szczyt formy na dzień startu maratonu, a osiągnęli nie wiadomo co, bo ich biegu, raczej nie świadczyły o najwyższej formie.

Oczywiście, że największe maratony na świecie zaczynają zapisy na następną edycję, tego samego dnia, w którym zakończył się maraton. Jednak jak wiemy w Polsce zmieniła się władza, a Orlen to firma należąca do skarbu państwa i wszystkie decyzje zapadają inaczej, niż zapewne w maratonie w Dębnie, czy Gdańsku, gdzie organizatorem jest MOSIR albo miasto.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Owszem planuję. Może i za wcześnie, ale już tak mam. Chodzi o wybór imprez po drodze - dyszek i połówek w ramach testów, ale przede wszystkim o logistykę. Wybrałem maraton, zaklepałem hotel - mam spokojną głowe i układam sobie cały sezon. Może nie musze tego robić teraz i dałbym rade na spontanie - ale ja akurat wolę z wyprzedzeniem. Na początku roku będę planował wakacje, a na wiosnę - jesienny maraton (już mam krótką listę opcji).
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

biegacz999 pisze:
Marc.Slonik pisze:Półmaratony biega się z pełnego treningu - jako długie wybiegania i testy. Maratony niewielu z nas tak biega. Stąd planowanie i ustawianie treningu na ogół pod dwa starty w roku - na wiosnę i na jesieni.
Nie wierzę w to, że w listopadzie już planujesz treningi, tak abyś konkretnego dnia kwietnia osiągnął szczyt formy. Wybacz, ale nawet najlepsi maratończycy na świecie, tego nie potrafią, o czym świadczą wyniki naszych biegaczy podczas maratonu w RIO. Kiedy to mieli osiągnąć szczyt formy na dzień startu maratonu, a osiągnęli nie wiadomo co, bo ich biegu, raczej nie świadczyły o najwyższej formie.

Oczywiście, że największe maratony na świecie zaczynają zapisy na następną edycję, tego samego dnia, w którym zakończył się maraton. Jednak jak wiemy w Polsce zmieniła się władza, a Orlen to firma należąca do skarbu państwa i wszystkie decyzje zapadają inaczej, niż zapewne w maratonie w Dębnie, czy Gdańsku, gdzie organizatorem jest MOSIR albo miasto.
biegacz - nieco się zagalopowałeś chyba... Nie zapominaj, że ktoś mógł już sobie kalendarz rozplanować, zapisać się i zapłacić - na większość imprez im wcześniej zapłacisz tym niższe wpisowe. Przykładowo w mojej okolicy na Półmaraton Ślężański (limit 5000) na 25 marca zapisanych jest już 2700 osób (w tym 2200 opłaconych) i leci już chyba 4 próg cenowy. Są starty zagraniczne, jest Wings For Life - jeśli ktoś się nastawia "na maksa" na Wings for Life to raczej nie poleci Orlenu na maksa 2 tygodnie wcześniej. Często ludzie biegają schematami (np. HM 3 tyg przed M), jeśli nie wiedzą czy ten M będzie to biorą innego pewniaka i zapisują się na HM/M. Część przez brak Orlenu mogła w ogóle olać temat i nie biec wiosną maratonu...

Ludzie mają inne sporty (np. triathlony) czy wręcz wyjazdy rodzinne - planowane niejednokrotnie z dużym wyprzedzeniem. Ja wstępny plan urlopów do maja już musiałem w pracy podać. Ja wiem, że tu są jednostkowe przypadki, ale zsumujesz te jednostki to Ci może wyjść duża liczba.

Zresztą jeśli (bo tak rozumiem kontekst Twoich wpisów tutaj) pewne decyzje są już podjęte tylko z przyczyn nam nieznanych nie mogą być ogłoszone, to dlaczego ktokolwiek nie powie wprost (albo chociaż nie napisze w jakimkolwiek miejscu) nawet prostego komunikatu: "impreza odbędzie się w 2 połowie kwietnia, więcej informacji wkrótce". Tymczasem mamy brak jakiejkolwiek informacji - co powoduje tylko szum i naprawdę irytuje ludzi (można zaobserwować choćby na profilu FB pod kolejnymi wpisami).
biegam ultra i w górach :)
michal_c
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 256
Rejestracja: 27 sie 2012, 19:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też nie mogłem się doczekać i wybrałem Kraków, może Cię to zdziwi ale nawet nocleg dla całej rodzinki zabookowalem.Maraton w kwietniu.
"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i
unikam kłótni."Oscar Wilde
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Pomijając planowanie treningów chodzi też o jasną informację.
W przypadku Półmaratonu Warszawskiego to nawet jak nie ma zapisów sprawa jest raczej jasna:
http://pzupolmaratonwarszawski.com/bez- ... wski-2017/
A OWM pojawia sie i znika plotka goni plotkę. Nieprofesjonalne podejście.

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
biegacz999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W przypadku Półmaratonu Warszawskiego organizator jest ten sam od I edycji biegu, a zmieniają się sponsorzy. Natomiast w przypadku Orlen Warsaw Marathon, sponsor jest ten sam, jednak organizator/ wykonawca w przyszłym roku podobno ma być inny. Zapewne z tej przyczyny, wynika opóźnienie z ogłoszeniem informacji o terminie i zapisach.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

biegacz999 pisze:W przypadku Półmaratonu Warszawskiego organizator jest ten sam od I edycji biegu, a zmieniają się sponsorzy. Natomiast w przypadku Orlen Warsaw Marathon, sponsor jest ten sam, jednak organizator/ wykonawca w przyszłym roku podobno ma być inny. Zapewne z tej przyczyny, wynika opóźnienie z ogłoszeniem informacji o terminie i zapisach.
To trochę na głowie postawiony temat. Przecież (na ile ja znam temat sponsoringu w sporcie) to ktoś za tym sponsorem musi biegać i wiercić "dziurę w boku"? A jeśli to działa na zasadzie, że Biuro Marketingu Orlen umyśliło sobie akurat promocję poprzez własny maraton - to niech owo Biuro nie ma pretensji, że w przypadku braku informacji ludzie czują się olani. Jak mówię - zupełnie inaczej by sytuacja wyglądała gdyby ktoś (przecież ktoś decyzyjny w tym temacie jest) zapewnił, że "impreza na 100% będzie w II połowie kwietnia" (nie muszą być zapisy - wystarczy informacja). A z perspektywy mojej (jako potencjalnego uczestnika) mamy po prostu olanie, nie chcę dywagować dlaczego bo wiedzy nie mam. Stąd nie jestem już nawet "potencjalny", bo wiosnę rozplanowałem nie uwzględniając Orlenu i nie mam zamiaru wywracać planów do góry nogami. Aczkolwiek jak będą rozdawać złote sztabki to pewnie przyjadę pobiec turystycznie niedzielne wybieganie co będzie w planie, zejdę z trasy i do domu:)
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

Jest pierwsza oficjalna informacja od organizatora http://www.orlenmarathon.pl/node/748
Największa i najszybsza impreza biegowa w Polsce wraca na ulice Warszawy! 23 kwietnia 2017 roku, podobnie jak w czterech poprzednich edycjach, zawodnicy będą mogli wziąć udział w biegach na maratońskim dystansie 42,195 km, oraz na 10 km. W przeddzień profesjonalnych konkurencji odbędzie się tradycyjnie rodzinny bieg charytatywny.

Narodowe Święto Biegania na stałe zapisało się na mapie biegowej w kraju. Imponująca liczba ponad 130 tysięcy zawodników, którzy do tej pory wzięli udział we wszystkich edycjach i na wszystkich dystansach ORLEN Warsaw Marathon to najlepsza rekomendacja dla kolejnej odsłony wydarzenia. Zawodnicy ponownie będą rywalizować na dystansach dostosowanych do swoich możliwości. Maraton zostanie uzupełniony biegiem na 10 km. Rejestracja na biegi wystartuje jeszcze w listopadzie. Wkrótce ogłoszone również zostaną szczegóły dotyczące opłat startowych.

Jako organizatorzy jesteśmy pod wrażeniem skali zainteresowania środowiska biegowego i ilości zapytań o kolejną edycję największej imprezy biegowej w Polsce. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów, że ORLEN Warsaw Marathon jest wydarzeniem bardzo wyczekiwanym przez biegaczy, dlatego już w kwietniu powrócimy z jeszcze większą energią i mnóstwem niespodzianek dla wiernych sympatyków imprezy i tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z bieganiem – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

ORLEN Warsaw Marathon 2017 to odświeżona i dopracowana formuła, która zakłada profesjonalną obsługę dla biegaczy, ale także wiele atrakcji dla całych rodzin oraz kibiców. Kolejna edycja wydarzenia nie może się także odbyć bez inicjatywy charytatywnej, w której uczestnicy wesprą działania Fundacji ORLEN Dar Serca. Dla mieszkańców stolicy przygotowana zostanie specjalna oferta kulturalna, a na samych zawodników czekają wyjątkowe pakiety startowe, których szczegóły poznamy niebawem.

ORLEN Warsaw Marathon to impreza, która pod względem organizacyjnym szybko dołączyła do czołowych maratonów w Europie. Świadczą o tym tysiące pozytywnych komentarzy samych uczestników oraz prestiżowe wyróżnienia jak m.in. Silver Label IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Ponadto ORLEN Warsaw Marathon wpisany jest do kalendarza AIMS (światowej organizacji skupiającej organizatorów biegów). W ramach wydarzenia odbędą się również 86. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie.
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
ODPOWIEDZ