ORLEN Warsaw Marathon 2017

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W sensie, że będzie jeden maraton na jesieni, a zmieni się sponsor? Skąd taki pomysł?
New Balance but biegowy
kantalarski
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 08 lip 2015, 11:02
Życiówka na 10k: 1:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marc.Slonik pisze:W sensie, że będzie jeden maraton na jesieni, a zmieni się sponsor? Skąd taki pomysł?
Takie moje przemyślenia - nie mam żadnych info. Ale przestały działać obie strony orenmarathon i pzumaraton warszawski stąd taka myśl.
krokomierz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 14 lis 2012, 18:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sponsorowanie maratonu czy też szeroko pojętego biegactwa przez firmę sprzedającą paliwo do samochodów to przecież strzał we własną stopę. Mimo, że ukończyłem wszystkie maratony Orlenu doceniam rozsądną decyzję nowego kierownictwa spółki. Gdy ktoś chodzi czy biega to raczej w tym czasie nie tankuje. Decyzja tym bardziej uzasadniona, że jedna ze stacji Orlenu przy Wisłostradzie bywała na wiele godzin otoczona przez biegaczy i normalny człowiek nie mógł zatankować. Trochę do nowej strategii sponsoringowej Orlenu nie pasuje mi odcięcie od pieniędzy spółki Adama Małysza i jego palącego kilkadziesiąt litrów na godzinę bolidu. Tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

TCS powinno natychmiast zaprzestać sponsorowanie maratonu nowojorskiego, większości biegaczy nie są potrzebne usługi konsultingowe. Maraton berliński? BWM? Przecież oni nie robią butów tylko samochody (które trzeba tankować). Itd. itp.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

krokomierz pisze:Sponsorowanie maratonu czy też szeroko pojętego biegactwa przez firmę sprzedającą paliwo do samochodów to przecież strzał we własną stopę. Mimo, że ukończyłem wszystkie maratony Orlenu doceniam rozsądną decyzję nowego kierownictwa spółki. Gdy ktoś chodzi czy biega to raczej w tym czasie nie tankuje. Decyzja tym bardziej uzasadniona, że jedna ze stacji Orlenu przy Wisłostradzie bywała na wiele godzin otoczona przez biegaczy i normalny człowiek nie mógł zatankować. Trochę do nowej strategii sponsoringowej Orlenu nie pasuje mi odcięcie od pieniędzy spółki Adama Małysza i jego palącego kilkadziesiąt litrów na godzinę bolidu. Tego nie rozumiem.
Bez sensu...
To w takim razie co mają według Ciebie sponsorować?
krokomierz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 14 lis 2012, 18:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak to co? Żużel.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie, no coś tam sie dzieje, jeszcze nie zrezygnowali.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wygląda na to, że agencja Live, przedłużyła wczoraj ważność domeny. Może na wszelki wypadek, a może coś tam się jednak dzieje. Swoją drogą trochę ryzykowali czekając tyle czasu.
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Nie, no coś tam sie dzieje, jeszcze nie zrezygnowali.
Jeszcze jakieś 1 - 2 tygodnie i będą musieli limit czasu ustawić na 10 godzin, aby uzbierać chociaż garstkę zawodników :-)
biegacz999
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2016, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze chwilka i wszystko będzie jasne, nie będzie trzeba spekulować. A tymczasem lepiej skoncentrować się na ostatnich przygotowaniach do Biegów Niepodległości, niż snuć dywagację na temat OWM. Czy będzie, czy nie będzie, czy domena przedłużona, czy nie. Zapewne z różnych względów sponsor nie może wcześniej przekazać informacji o OWM, zanim nie będzie wszystko formalnie załatwione.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spora część osób, które brały OWM pod uwagę - w tym ja - już wybrała inny wiosenny maraton, więc spekulacje na temat OWM nie mogą wpłynać dekoncentrująco. Jest to już dla nas kolejny temat obok skarpet kompresyjnych z Lidla i suplementacji cebulą, nie wywołujący zbyt dużych emocji.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Bacio pisze:
Adam Klein pisze:Nie, no coś tam sie dzieje, jeszcze nie zrezygnowali.
Jeszcze jakieś 1 - 2 tygodnie i będą musieli limit czasu ustawić na 10 godzin, aby uzbierać chociaż garstkę zawodników :-)
Na 2013 rok zapisy ruszyły chyba w połowie grudnia.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bacio pisze:
Adam Klein pisze:Nie, no coś tam sie dzieje, jeszcze nie zrezygnowali.
Jeszcze jakieś 1 - 2 tygodnie i będą musieli limit czasu ustawić na 10 godzin, aby uzbierać chociaż garstkę zawodników :-)
Jak sypną kasą i zaczną rozdawać pakiety za pół-darmo + uruchomią w 30 miastach treningi, gdzie frekwencja będzie gwarantować pakiet = znajdą masę chętnych nawet jeśli uruchomią zapisy w grudniu. Jeśli jeszcze ktoś maratonu na wiosnę nie opłacił to na obecnym etapie spokojnie można zmienić wybór :)

A jak kasą nie sypną... No cóż, najwyżej nie będzie rekordu - ale i tak spodziewam się sporego zainteresowania, bo poziom organizacyjny + trasa były dobre. Tak, ja wiem że organizator może być inny, ale fejm "orlen jest super-zorganizowany, musisz jechać" w dużej części pozostanie. Forum bieganie.pl nie jest jedynym miejscem czerpania informacji :)
biegam ultra i w górach :)
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Zgadzam się z tym co Marek napisał. Ja sam w tym roku płaciłem chyba w lutym za orlena. Jak zapisy ruszą w grudniy albo w styczniu to się nie obrażę jak co niektórzy :oczko: a o frekwencje to bym się nie martwił bo według mnie była i jeśli będzie a wydaje mi się, że będzie organizowana, najlepsza impreza biegowa w Polsce.
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Są tacy co to nie opłacili ale są i tacy, którzy już czekać nie chcieli. Ja brałem udział we wszystkich edycjach oprócz tegorocznej a opłaciłem już Gdańsk. Termin lepszy, cena jeszcze nie za wysoka, miejsce fajne. Fakt! Orlen jeśli chodzi o organizację to była do tej pory najlepsza impreza w Polsce, oczywiście w mojej opinii.
ODPOWIEDZ