Teraz jest Cz, 14 grudnia 2017, 12:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ORLEN Warsaw Marathon 2017, co z nim?
Nowy postNapisane: Śr, 24 sierpnia 2016, 09:21 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Jak pytałem pracownika stacji to mówił że nie trzeba. Wystarczy za tą kwotę co jest na kuponie.

Nowy postNapisane: Śr, 24 sierpnia 2016, 09:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

W 2016 też był chyba podobny kupon. Tylko tyle, że w droższej wersji pakietu więc trzeba było dopłacić żeby dostać taki kupon.

Nowy postNapisane: Śr, 24 sierpnia 2016, 09:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

W kwestiach finansowych i reklamowych to śmieszna dyskusja. Orlen jako platynowy sponsor igrzysk wsparł hojnie telewizje kurską choć mam pewne wątpliwości co do sensu takiej reklamy dla prawie monopolisty. Ale politycznie zarządzana firma musi płacić na propagandę bo to przecież ona utrzymuje jej zarząd w dłuższym terminie i to sukces wyborczy da im skwitowanie a wynik ekonomiczny jest tu na dalszym planie niestety. Być może wzrośnie sprzedaż hot dogów na stacjach... no i piwa. Kasa na wątpliwą promocję sprzedaży paliw poprzez organizowanie maratonu to jakieś drobne i nie jest to żaden miś a co najwyżej niewielki misiaczek. Prawdziwy Miś to kasa jaka idzie na reklamę w mediach zaprzyjaźnionych i jeśli maraton będzie organizowany to ta polityka historyczna, Lech, Wyklęci, barwy narodowe będą Misiem dla ludu a gruba kasa z reklamowania tego wydarzenia pójdzie do właściwych mediów i tylko po to będzie to organizowane jeśli będzie. To czego tak czujnie Robert pilnuje, te umowne "20%" za zorganizowanie techniczne samego biegu to naprawdę pieniądze o wartości mniejszej niż zmarnowany czas na pisanie tego i czytanie przez tak zacne grono fachowców jak my i to w godzinach pracy. Oczywiście takie działania jak wspieranie sportu masowego przez firmy typu Orlen mają sens i trudno je przeliczać na litry etyliny, w Wiedniu chyba OMV jest głównym sponsorem maratonu i nie wiem czy tam też się doszukują drugiego dna. Takie drugie i trzecie dna zawsze są bo jak są pieniądze i coś się robi to zapewne ktoś przy tym coś zarabia. Za komuny były czyny społeczne i wiadomo przecież, że żadna praca nie hańbi poza pracą społeczną.

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880

Ostatnio edytowano Śr, 24 sierpnia 2016, 11:10 przez mihumor, łącznie edytowano 1 raz

Nowy postNapisane: Śr, 24 sierpnia 2016, 11:07 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Wypowiem się tylko w sprawie kuponów zniżkowych, bo widzę, że nie pamiętacie jak to było w 2016 r. Kupon był przyklejony do takiego dużego biuletynu i dostawali go wszyscy uczestnicy imprezy - maratończycy, osoby biegnące 10 km czy biorące udział w marszobiegu charytatywnym (start za darmo). Pamiętam to dokładnie, bo odbierałam pakiety także dla dzieci i nie chciałam pobierać tyle "makulatury" (wystarczy nam przecież 1 szt.), ale wolontaiusz mi zwrócił uwagę na ten kupon i powiedział, że muszę to wziąć w ramach pakietu startowego. Czyli dostałam chyba 4 takie kupony. Nie mam auta, więc rozdałam znajomym - nie wiem czy skorzystali.

Jem, czytam, piszę, pozbywam się...
~~
parkrun Ursynów - robimy to razem! :)

Nowy postNapisane: So, 27 sierpnia 2016, 10:16 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Adam Klein napisał(a):
Robert napisał(a):

Przy potencjale Orlenu, powtorzenie tej liczby w biegu na 10 km chyba nie bedzie problemem? O ile pamietam, w poprzednich edycjach, w ramach zwiekszenia liczby uczestnikow, rozdawal on bony na paliwo do zrealizowania na swoich stacjach? Wystarczy, ze powtorza takie doplacanie do imprezy .

Zabawne jest to co mówisz. Nie masz pojęcia co się tam dzieje ale rozdajesz kasę na prawo i lewo. Zrozum, że nowy Prezes Orlenu złapał się za głowę jak się dowiedział ile kosztowały dotychczasowe edycje i na razie żyje w przekonaniu (chyba, że już go ktoś z tego wyprowadził) że to ma się samo sfinansować z wpisowego biegaczy.
Więc nie szafuj pomysłami, że "wystarczy że Orlen da to czy to" bo od tego jest na razie bardzo, bardzo daleko. Będzie bliżej dopiero wtedy, jeżeli za kilka miesięcy w Zarządzie zrozumieją, że tego się nie da zrobić "lepiej niż było ale bez pieniędzy", i wtedy ktoś wysoko (tzn wyżej niż w Orlenie, bo sam Zarząd się na to nie zdecyduje) podejmie decyzję, że trudno, trzeba wydać dużą kasę.
Tylko że wydanie dużej kasy na hobby kilku tysięcy biegaczy (o niewiadomych poglądach, ubranych w obcisłe stroje) jest dla elektoratu partii rządzącej zupełnie niezrozumiałe i pewnie nawet naganne. Naganne nie będzie tylko wtedy, jeśli to będzie miało umocowanie patriotyczne, wojskowe, narodowe. Wtedy o pieniądze nikt się nie zapyta.

Dotychczas największym maratonem w Polsce był Maraton Warszawski 2013, 8500 uczestników, zapisanych chyba około 12 tys.

i ktoś taki prezesuje dużemu koncernowi jakim jest Orlen :hahaha: :hahaha: pewnie gosc pierdzi w stolek z jakiegos politycznego klucza :hahaha: z wpisowego biegaczy :hahaha: :hahaha: a moze Orlen ma sie sfinansowac tylko np. ze sprzedazy kawy na stacjach orlenu lub tandetnych hot dogów :hahaha: :hahaha: to sie usmialem :hahaha: juz kiedys pisalem na jednym z postow, ze nie mozliwe jest aby w Polsce "wyrosl" jakis "mega maraton", ze te 10 tys to absolutny maks. Tylko mnie to utwierdza, ze sie nie myliłem. Byla nadzieja w Orlenie a teraz zostal chyba jedynie Poznan. Lepiej rozdawać cudze pieniądze na lewo i prawo bo to daje jakis poklask. Juz w starożytnym Rzymie wyrosła idea "chleb albo igrzyska"...Liberum Veto szarych mas na durne hobby grupy oszołomów biegających w obcisłych strojach :hahaha: "A mialo byc tak pieknie...."

Nowy postNapisane: Śr, 7 września 2016, 11:25 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Coś wiadomo kiedy ruszą zapisy na kolejną edycje?

Nowy postNapisane: Cz, 8 września 2016, 23:11 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Zapisy ruszą na początku października. Pewnie organizator poinformuję niebawem o tym fakcie.

Nowy postNapisane: So, 17 września 2016, 12:13 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

To troche rozjasnia temat:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 51650.html

Nowy postNapisane: N, 18 września 2016, 20:44 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

:hahaha: :hahaha: :hahaha: Sam tytuł juz duzo mowi :hahaha: :hahaha: Raczej wszystko co państwowe to... :bum: :bum: :bum: Bez komentarza :bum:

Tytuł: Maraton Warszawski 2016 za nami
Nowy postNapisane: Wt, 27 września 2016, 11:45 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Myślicie, że Orlen Maraton będzie w 2017 roku? Póki co nawet daty nie ma, nie mówiąc o zapisach. Może redakcja wie coś więcej?

Nowy postNapisane: Wt, 27 września 2016, 12:44 
Wyga
Wyga

Cytuj:
CBA w siedzibach Spółek Skarbu Państwa. Kontrola m.in. w Orlen i KGHM Funkcjonariusze delegatur będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne o podobnym charakterze. Może ona trwać dwa miesiące, a analiza zabezpieczonych dokumentów o wiele dłużej.

To chyba po ptokach...

Tytuł: Re: OWM 2017 - będzie?
Nowy postNapisane: Śr, 28 września 2016, 16:49 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

OWM odbędzie się w 2017 roku w weekend 23-24 kwietnia. Pewnie na początku października będzie więcej informacji ze strony organizatora.

Nowy postNapisane: Śr, 28 września 2016, 18:16 
Redaktor Naczelny

Biegacz jest dobrze zorientowany. Moze potwierdzasz, że odbywa sie przetarg na organizacje i jedną z firm zaproszonych do przetargu jest Fundacja Maraton Warszawski?

Nowy postNapisane: Cz, 29 września 2016, 10:40 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

biegacz999 napisał(a):
Zapisy ruszą na początku października. Pewnie organizator poinformuję niebawem o tym fakcie.

Jak nie ruszą do poniedziałku to ja tam rezygnuję. Plany trzeba robić, a nie czekać.
Więc prawdopodobnie do zobaczenia na wiosnę na trasie w Pradze

I będę sobie obserwował z boku czy nie zostanie to spieprzone.

A jest co spieprzyć, bo był to najlepiej zorganizowany maraton w Polsce, który wbrew sceptykom rósł w tempie którego inne imprezy mogły tylko pozazdrościć. W mojej opinii jedyny, który mógł się rzeczywiście wybić na poziom światowy.
No ale kogo obchodzi promocja, której rządowi spece nie rozumieją, że o policzeniu nie wspomnę i kasa wracająca w postaci zakupów przez biegaczy i kibiców. Przecież tego u nas praktycznie nikt nie bada, a jak widać nikogo też to nie obchodzi.

Nowy postNapisane: Cz, 29 września 2016, 10:50 
Redaktor Naczelny

biegacz999 napisał(a):
OWM odbędzie się w 2017 roku w weekend 23-24 kwietnia. Pewnie na początku października będzie więcej informacji ze strony organizatora.

Biegacz już napisał.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]