Teraz jest Pn, 11 grudnia 2017, 15:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ORLEN Warsaw Marathon 2017, co z nim?
Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 10:38 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

i wszyscy wrócą do Dębna i w końcu będzie szybki i wyrównany maraton dla polskich amatorów

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 10:41 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tak jeśli wmieszają w to politykę czy Smoleńsk w jakiejkolwiek postaci to ja mimo ukończenia wszystkich czterech OWM w przyszłym roku odpuszczam

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 10:45 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Adam Klein napisał(a):
Bardzo dobrze, ale musisz sobie zdać sprawę z tego, że to był zupełnie inny maraton niż ten, który ma się odbyć.

A dlaczego ma byc az tak wielka roznica? Masz dostep do jakichs danych dotyczacych kwot, jakie byly / beda tam wydawane?

Bo mnie sie wydaje, ze o ile beda srodki, aby sfinansowac zabawe - a tutaj kluczowe sa podane przez Ciebie "olbrzymie pieniądze" Orlenu - to zaden specjalny problem, aby powtorzyc to samo. Bardzo trudno zrobic impreze, gdy nie ma zrodla finansowania - trzeba znalezc sponsorow etc. Natomiast jesli tylko budzet zostanie taki sam - to impreza bedzie zblizona.

Jedyna roznica, ze spolka ktora ja wczesniej robila nie dostanie setek tysiecy PLN (szacuje wg danych: opublikowany budzet Mar. Warszawskiego sprzed kilku lat to bylo ponad 2 mln. PLN, ponoc Orlen wydawal znacznie wiecej - jesli wynajety organizator robil impreze na marży 15-20%, to zarabiali na evencie pewnie w okolicach 0,5 mln. PLN). Teraz - w zwiazku z polityczna zmiana zarzadu spolki - inni krewni i znajomi krolika wezma te pieniadze. A sam przyznasz, ze "warto sie schylic" po 500 tys. PLN?

Poza zmiana posrednika ktory na tym zarobi, to specjalniej roznicy w efekcie koncowym bym sie nie spodziewal - bedzie bieg jak bieg, mozliwe ze z odrobine mniejsza frekwencja. No ale to akurat bardzo naturalne - ilosc debiutantow gwaltownie nie przyrasta, a jesli ktos juz wczesniej jakis maraton skonczyl, to w tej imprezie raczej nie wezmie udzialu, bo w bieganiu po W-wie nic atrakcyjnego nie ma.

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 10:50 
Wyga
Wyga

Adam Klein napisał(a):
- jest polityka historyczna

W tym roku, po latach, wreszcie doczekamy się Biegu Niepodległości w Poznaniu. Będzie trasa w centrum miasta, wspaniała oprawa, biało czerwone barwy. Jestem zapisany od początku :)

W sąsiednim do Poznania Luboniu mają Bieg Niepodległości od lat - Poznań doczekał się dopiero teraz.

Jeśli ma to być rezultat - jak piszesz - "polityki historycznej", to ja nie mam nic przeciwko takiej polityce :)

Adam Klein napisał(a):
Mój pomysł z wojskiem jest może na razie abstrakcyjny, zobaczymy.

Myślę, że jest zupełnie abstrakcyjny :) To nie czasy kręcenia "Potopu", gdzie za wojsko na koniach robili poborowi :)

Adam Klein napisał(a):
Nie przypisuj mi jakiegoś jadu, ja analizuję sytuację

Tak troszkę jednak wyczuwam, że odrobinka złej woli w tej analizie jest... Mylę się...? ;-)

Ja tam wolę widzieć szklankę do połowy pełną. I czekam niecierpliwie na fajną imprezę :)

Pozdrawiam

yacoll

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 10:55 
Redaktor Naczelny

Tzn pomysł z wojskiem jeszcze nie powstał. On powstanie, jeśli w styczniu się okaże, że jeszcze zapisy nie ruszyły a trzeba zebrać 20 tys ludzi.

Robert napisał(a):
A dlaczego ma byc az tak wielka roznica? Masz dostep do jakichs danych dotyczacych kwot, jakie byly / beda tam wydawane?

Różnica wynika z kilku elementów.
- będą wg mnie mniejsze pieniądze
- będzie inny organizator, inne doświadczenie ludzi
- będą inne motywacje

Ja chyba nigdzie nie wartościuję, czy to będzie lepsze czy gorsze. Mówię, że to będzie inne.

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 11:14 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Adam, a skąd MON weźmie tylu żołnierzy zdolnych przebiec 42 km ? ...
Ci co mają wystartować to wystartują zrzeszeni w klubach, stowarzyszeniach lub jako wolni strzelcy. Sam znam kilku żołnierzy co brali udział.
Jest jeszcze opcja że tych, którzy się boją królewskiego dystansu a mają już na koncie "dyszki" i "połówki" skusi darmowy pakiet od Antoniego ;)

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 11:35 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Pieniądze to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć know-how. W Janowie skończyło się dwoma padniętymi końmi i kompromitacją z wystawieniem tej samej klaczy dwa razy na jednej akcji. Wolę nie myśleć, jak to się skończy na OWM. I z tego powodu, mimo iż jestem baaardzo zadowolony z edycji 2016, będę powściągliwy przy zapisach. Sorry.

Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 / 21km: 1:25:21 / 42km: 3:06:05
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 12:32 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

marcinnek_ napisał(a):
Pieniądze to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć know-how.

No prosze Cie...
Pieniadze zalatwiaja BARDZO wiele. Jesli tylko bedzie zapewniony odpoowiedni budzet, to zorganizowanie biegu nie jest proba wyslania czlowieka na ksiezyc.

Co tam wybitnie skomplikowanego trzeba zrobic, ze wymaga to az takiego know-how? Trzeba:
- ustalic trase (tutaj faktycznie moga byc proby rzucania kłód pod nogi, bo rzadzaca Hanna GW jest z innej opcji anizeli wlodarze Orlenu - jednak to sprawa ewentualnej zlej woli);
- powiesic tablice, namalowac kilometraz etc. - 2 gosci w kombiaku zrobi to w 2 dni;
- postawic radiowozy na dojazdach i zmienic organizacje ruchu (ten fragment dla mnie jest zagadka, kto za to placi, bo przeciez robi to Policja?);
- wynajac ludzi do stania na punktach dozywiania (jeszcze lepiej znalezc ochotnikow, ktorzy zrobia to za darmo);
- kupic (a najlepiej dostac za darmo od sponsorow) pićko i banany;
- wynajac duza hale jako biuro zawodow / targi - im dalej od Centrum tym bedzie taniej;
- wynajac spolke organizujaca eventy, ktora zrobi festyn ludowy na mecie (wodzirej, hostessy, piszczenie dziatwy, kolorowe swiatelka etc.);
- zamowic blaszki na tasiemkach, aby rozdawac konczacym bieg;
- wynajac agencje PR aby zrobila halas dookola imprezy - oplacila prase i portale branzowe oraz wydruk makulatury reklamowej;
- zaplacic spolce do mierzenia czasu;
- oplacic agencje sportowa, aby przyslala kilku szybkich Murzynow do zrobienia przyzwoitego czasu;
- wynajac taksowke, ktora zabierze z trasy szeregowego Szosta, gdy ten w polowie wyscigu znow stwierdzi, ze jednak nie warto biec do mety.

Pewnie jeszcze jakies szczegoly - ale majac wiele miesiecy na przygotowania, jesli tylko zapewnione jest finansowanie - nie dostrzegam zadnego wiekszego problemu przy probie organizacji biegu. Dla wiekszej pewnosci mozna jeszcze podkupic jednego z pracownikow firmy, ktora to wczesniej robila.

No a w sytuacji idealnej, gdy przelew z Orlenu bedzie odpowiednio duzy - nowy organizator, aby uniknac tych wszystkich powyzszych niedogodnosci, moze po prostu wynajac spolke ktora robila ten bieg wczesniej, jako podwykonawce. Zostawiajac sobie odpowiednio suty fragment budzetu jako czysty, zupelnie bezwysilkowy zysk.

marcinnek_ napisał(a):
W Janowie skończyło się dwoma padniętymi końmi i kompromitacją z wystawieniem tej samej klaczy dwa razy na jednej akcji.

Obawiam sie, ze za malo wiem co tak naprawde zdarzylo sie w Janowie - ze szczatkowych i niejasnych informacji ktore pojawiaja sie w mediach, byla tam proba ordynarnego oszustwa / przewalu na kasie. No ale to akurat zachowanie oczywiste, gdy pojawia sie sytuacja: finansowana z budzetu panstwowa stadnina vs. prywatni cwaniaczkowie.

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 14:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Robert napisał(a):
marcinnek_ napisał(a):
Pieniądze to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć know-how.

No prosze Cie...
Pieniadze zalatwiaja BARDZO wiele. Jesli tylko bedzie zapewniony odpoowiedni budzet, to zorganizowanie biegu nie jest proba wyslania czlowieka na ksiezyc.

Co tam wybitnie skomplikowanego trzeba zrobic, ze wymaga to az takiego know-how? Trzeba:
- ustalic trase (tutaj faktycznie moga byc proby rzucania kłód pod nogi, bo rzadzaca Hanna GW jest z innej opcji anizeli wlodarze Orlenu - jednak to sprawa ewentualnej zlej woli);
- powiesic tablice, namalowac kilometraz etc. - 2 gosci w kombiaku zrobi to w 2 dni;
- postawic radiowozy na dojazdach i zmienic organizacje ruchu (ten fragment dla mnie jest zagadka, kto za to placi, bo przeciez robi to Policja?);
- wynajac ludzi do stania na punktach dozywiania (jeszcze lepiej znalezc ochotnikow, ktorzy zrobia to za darmo);
- kupic (a najlepiej dostac za darmo od sponsorow) pićko i banany;
- wynajac duza hale jako biuro zawodow / targi - im dalej od Centrum tym bedzie taniej;
- wynajac spolke organizujaca eventy, ktora zrobi festyn ludowy na mecie (wodzirej, hostessy, piszczenie dziatwy, kolorowe swiatelka etc.);
- zamowic blaszki na tasiemkach, aby rozdawac konczacym bieg;
- wynajac agencje PR aby zrobila halas dookola imprezy - oplacila prase i portale branzowe oraz wydruk makulatury reklamowej;
- zaplacic spolce do mierzenia czasu;
- oplacic agencje sportowa, aby przyslala kilku szybkich Murzynow do zrobienia przyzwoitego czasu;
- wynajac taksowke, ktora zabierze z trasy szeregowego Szosta, gdy ten w polowie wyscigu znow stwierdzi, ze jednak nie warto biec do mety.

Pewnie jeszcze jakies szczegoly - ale majac wiele miesiecy na przygotowania, jesli tylko zapewnione jest finansowanie - nie dostrzegam zadnego wiekszego problemu przy probie organizacji biegu. Dla wiekszej pewnosci mozna jeszcze podkupic jednego z pracownikow firmy, ktora to wczesniej robila.

No a w sytuacji idealnej, gdy przelew z Orlenu bedzie odpowiednio duzy - nowy organizator, aby uniknac tych wszystkich powyzszych niedogodnosci, moze po prostu wynajac spolke ktora robila ten bieg wczesniej, jako podwykonawce. Zostawiajac sobie odpowiednio suty fragment budzetu jako czysty, zupelnie bezwysilkowy zysk.

marcinnek_ napisał(a):
W Janowie skończyło się dwoma padniętymi końmi i kompromitacją z wystawieniem tej samej klaczy dwa razy na jednej akcji.

Obawiam sie, ze za malo wiem co tak naprawde zdarzylo sie w Janowie - ze szczatkowych i niejasnych informacji ktore pojawiaja sie w mediach, byla tam proba ordynarnego oszustwa / przewalu na kasie. No ale to akurat zachowanie oczywiste, gdy pojawia sie sytuacja: finansowana z budzetu panstwowa stadnina vs. prywatni cwaniaczkowie.

Obawiam się, że mało wiesz na temat koni i organizacji maratonu :oczko:

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 15:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Dlaczego zaraz mało wie? Robert pewnie wie dokładnie tyle ile powie TV Reżimówka. W Narodowej TV nawet ostatnio podawali na jakim to kiepskim sprzęcie musi trenować Anita Włodarczyk. Zapomnieli tylko dodać, że większość czasu trenuje w Cetniewie, a na Skrze to ją widzieli jak kręciła właśnie ten reportaż :).

Co do meritum. Wielokrotnie na tym forum wypowiadałem się o tej imprezie w samych superlatywach. Uważam, że to była najlepsza impreza biegowa pod każdym względem w Polsce. Nie wiem jaka będzie w 2017. Mimo ukończenia trzech edycji nie wezmę udziału w niczym firmowanym przez świętego Antoniego patrona obłąkanych i jego kolegów :). Po prostu bieganie to bieganie a nie polityka. Choćby to był najbardziej zarąbisty maraton na świecie i rozdawali w pakiecie sztabki złota z podobizną Lecha, to dla zasady nie wezmę udziału.

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 16:23 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Dla mnie OWM jest jedną z lepszych imprez biegowych w jakich uczestniczyłem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zostanie zoorganizowany na podobnym poziomie jak w tym i poprzednich latach.
Ja na pewno wystartuję :taktak:

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 16:30 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Maraton w Łodzi, będzie miał ponownie problem z konkurencją OWM, który to z dużą pewnością odbędzie się 23 kwietnia 2017 roku :hahaha:

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 16:51 
Redaktor Naczelny

radslo1 napisał(a):
Mimo ukończenia trzech edycji nie wezmę udziału w niczym firmowanym przez świętego Antoniego patrona obłąkanych i jego kolegów :). Po prostu bieganie to bieganie a nie polityka. Choćby to był najbardziej zarąbisty maraton na świecie i rozdawali w pakiecie sztabki złota z podobizną Lecha, to dla zasady nie wezmę udziału.

Radek, narazie to jest jakieś political fiction, nie chciałbym, żeby bogu ducha winnemu (narazie) Orlenowi się dostało. Ja po prostu gdybam, co będzie jak się nowi organizatorzy zorientują, że jest trudniej niż myśleli i potrzebna jest frekwencja.

Ale może być i tak, że będziemy tylko gęby rozdziawiali ze względu na ich profesjonalizm. Wszystko jest właściwie jeszcze otwartą kartą. Patrzę na to z zainteresowaniem jako obserwator naszego życia biegowego i politycznego.

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 16:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Przynajmniej maraton w Poznaniu zyska :ble: kiedy uczestnicy pokażą "gest Kozakiewicza" :hahaha: :hahaha:

Nowy postNapisane: Wt, 23 sierpnia 2016, 17:25 
Redaktor Naczelny

Nic nie zyska. Maraton Orlenu nigdy nie był konkurencja dla Poznania, Poznań jest jesienią, Orlen wiosną.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]