Orlen Maraton

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
krokomierz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 14 lis 2012, 18:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdy usłyszałem hymn na starcie maratonu w 2018 roku pomyślałem, że niebawem stulecie i taki patriotyczny akcent. W tym roku na starcie maratonu, który jest reklamą firmy sprzedającej paliwo i reklamuje się "Orlen Warsaw Marathon" usłyszałem hymn ponownie byłem równie zdziwiony co obok stojący Litwin.Kilka lat temu na starcie maratonu w Rydze wymieniano po kolei wszystkie państwa, z których biegacze w tym maratonie startowali i wszyscy krzyczeli głośne "ole". Nie zdążyłem na rozdanie nagród, ale mam nadzieję, że zagrano hymn Etiopii i Kenii dla Regasa Bejiga i Sheili Jerotich.
New Balance but biegowy
SławekK
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 22 mar 2013, 08:38
Życiówka na 10k: 38:24
Życiówka w maratonie: 3:12:39
Lokalizacja: Mława

Nieprzeczytany post

Byłem, zobaczyłem/przebiegłem, nawet życiówkę zrobiłem. Impreza ogólnie super, ale zawsze może być lepiej.
Zacznijmy od pozytywów:
1. Nowa trasa, ale tylko dlatego, że nowa i nie było Wilanowa.
2. Wcześniejsze (w porównaniu z poprzednimi latami) podanie terminu imprezy.
3. Wolontariusze jak zawsze 10/10
4. Punkty odżywiania - dużo, dosyć długie, informacja o punkcie mogła być trochę wcześniej (gdzieś na maratonie widziałem tabliczki w stylu: 200 metrów do punktu odżywiania) byłby czas na wzięcie żeli, ale to szczegół.
5. Ciepła woda pod prysznicem, mała rzecz a cieszy
6. Strefa masażu - duża, dobrze zorganizowana
To teraz minusy:
1. Trasa - profil. Myśliwiecka jeszcze do przełknięcia (podbiegnięcia) ale Tamka, zwłaszcza na 33km to gwóźdź do niejednej trumny. Oczywiście znajdą się tacy co powiedzą, że takie podbiegi to nie podbiegi, że w jedź w góry to zobaczysz itp. ale po to biega się (przynajmniej ja tak mam) maraton w mieście, po asfalcie żeby trasa była w miarę płaska i szeroka (przynajmniej na początku) co ułatwia osiąganie dobrych rezultatów.
2. Trasa - termin w jakim została podana - 3,5 tygodnia przed imprezą to trochę późno.
3. Trasa - przecięcie trasy na 15 i 33 kilometrze przez co wolniejsi biegacze musieli czekać aż elita przebiegnie. Jeśli "projektant" trasy tego nie przewidział to słabo, a jeśli wiedział, że tak będzie to jeszcze gorzej.
4. Trasa - niespodzianka na 41 km czyli agrafka na ulicy Sokoła której nie było na żadnej mapie
5. Start - miały najpierw ruszyć wózki, a minutę później biegacze - ruszyli wszyscy razem.
6. Wróćmy do trasy i pierwszych dwóch skrętów w lewo. Ostro, ciasno, nie można było puścić całą szerokością drogi?
7. Brak czegoś ciepłego na mecie (zupa, herbata) akurat w tym roku było w miarę ciepło, ale kilka stopni mniej i ciepłej herbatki na mecie bym się napił
8. Aktywność organizatora na fejsie. Jak ktoś pisze że będzie, trenuje i ogólnie super mega itp. to odpisze, da "łapkę" w górę, ale już na konkretne pytania to ciężko uzyskać odpowiedz
9. Lista startowa , a raczej jej brak - rozumiem, że RODO ale jeśli można opublikować wyniki to chyba i listę startową również. Dane osobowe w obu przypadkach są niemal identyczne
PS.
Trochę z innej beczki - "chłop z Radomia" który wziął 14 butelek Oshee twierdząc: jak za darmo to można brać :ojnie:
Obrazek
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

SławekK. pisze:3. Trasa - przecięcie trasy na 15 i 33 kilometrze przez co wolniejsi biegacze musieli czekać aż elita przebiegnie. Jeśli "projektant" trasy tego nie przewidział to słabo, a jeśli wiedział, że tak będzie to jeszcze gorzej.
Na oficjalnej mapce są podane limity czasu (na 15km 2:05:00). Więc było to wiadome, ale czy to przewidzieli....
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

SławekK. pisze:3. Trasa - przecięcie trasy na 15 i 33 kilometrze przez co wolniejsi biegacze musieli czekać aż elita przebiegnie. Jeśli "projektant" trasy tego nie przewidział to słabo, a jeśli wiedział, że tak będzie to jeszcze gorzej.
4. Trasa - niespodzianka na 41 km czyli agrafka na ulicy Sokoła której nie było na żadnej mapie
Pkt. 3. jak dla mnie jest to kompromitacja dla imprezy tej rangi.
Pkt.4. Nie dało się tej "agrafki" zrobić gdzieś na początku, w środku trasy :niewiem: Taka agrafka na końcówce trasy to strasznie na psychę przecież działa... :ojoj:
Awatar użytkownika
Woszkowaty
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 204
Rejestracja: 13 kwie 2018, 15:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:17:57
Lokalizacja: Opole

Nieprzeczytany post

Jaca_CH pisze:
Pkt.4. Nie dało się tej "agrafki" zrobić gdzieś na początku, w środku trasy :niewiem: Taka agrafka na końcówce trasy to strasznie na psychę przecież działa... :ojoj:
Jest mały plus takiej agrafki - widzisz jeszcze przed metą, kto jest przed Tobą i kto Cię goni, jest w jakimś małym stopniu przegląd zawodników.

Od siebie dorzucę jeszcze parę groszy:

- godziny pracy biura zostały podane w poniedziałek - trochę późno ;
- po jednym Pacemakerze na 03:15 i 03:30, gdzie np. w Krakowie jest ich po trzech lub czterech. Na 03:15 biegła dosyć spora grupa, mocno trzeba wtedy uważać na nogi swoje i współbiegaczy ;
- małe Expo .
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Nie znamy kulis imprezy, ale można się domyślić, że znów organizator był nowy, a przetarg na niego był organizowany bardzo późno, plus może miasto za dobrze z OWM nie współpracuje.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedna kwestia rzuciła mi się w oko - asysty rowerów, wg. regulaminu i FAQ na stronie były zakazane a tutaj gość z dość wysokiego miejsca chwali się asystą <https://www.instagram.com/p/BwZbRNDAeyn/>
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:
SławekK. pisze:3. Trasa - przecięcie trasy na 15 i 33 kilometrze przez co wolniejsi biegacze musieli czekać aż elita przebiegnie. Jeśli "projektant" trasy tego nie przewidział to słabo, a jeśli wiedział, że tak będzie to jeszcze gorzej.
Na oficjalnej mapce są podane limity czasu (na 15km 2:05:00). Więc było to wiadome, ale czy to przewidzieli....
Tak i nie - osobiście słyszałem dyskusję orgów przy mapie trasy, że będą zatrzymywać "maruderów" by przepuścić czołówkę. Uważam jednak też, że projektant nie uwzględnił czasów brutto a netto - to skutkowało kluczowymi 8 minutami więcej, na nieco szybszych "maruderów" ...
Generalnie, było tylko kilka przerwań kordonu i jedno OMC zderzenie - szybszy lekkim łukiem ominął wolniejszego, który nawet nie widział że komuś zabiegł drogę ...
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:
SławekK. pisze:3. Trasa - przecięcie trasy na 15 i 33 kilometrze przez co wolniejsi biegacze musieli czekać aż elita przebiegnie. Jeśli "projektant" trasy tego nie przewidział to słabo, a jeśli wiedział, że tak będzie to jeszcze gorzej.
Na oficjalnej mapce są podane limity czasu (na 15km 2:05:00). Więc było to wiadome, ale czy to przewidzieli....
Ciekawe, czy ci wolni kupując pakiet o tym wiedzieli :)
Żóraw !! - napiszesz coś ?
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

hooki pisze:Jeszcze jedna kwestia rzuciła mi się w oko - asysty rowerów, wg. regulaminu i FAQ na stronie były zakazane a tutaj gość z dość wysokiego miejsca chwali się asystą <https://www.instagram.com/p/BwZbRNDAeyn/>
Biegłem właściwie całą trasę ze Zbyszkiem. Nie miał żadnej asysty w sensie wykluczonym przez organizatora. Ewa używała roweru, aby pojawiać się koło nas w różnych miejscach na trasie. Nie jechała cały czas obok naszej grupy. Zdjęcie to jeden z momentów kiedy kilkadziesiąt metrów przejechała obok dopingując.
Podsumowując, biegłem, widziałem, nie mam żadnych zastrzeżeń :)
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
hooki
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spoko spoko, tylko regulamin jasno mówił, że na trasie nie może być rowerów w ogóle :) przeglądając zdjęcia rowery pojawiają się kilka razy co najmniej. Organizator na moje pytanie w tej kwestii niestety nie odpowiedział.
ODPOWIEDZ