Ochrona stawów- suplement diety - wasze doświadczenia

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
exorcist83
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 238
Rejestracja: 28 mar 2018, 15:25
Życiówka na 10k: 0:40:38s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, zakładam ten wątek aby poznać Waszą opinie na temat suplementów diety na ochronę stawów. Czy coś stosujecie, jak długo, jaki specyfik, czy zauważyliście jakieś działania tych suplementów. Ze swojej strony napiszę, że sporo swojego czasu zażywałem suplementu Ortopedina Flex w saszetkach. 30 saszetek w opakowaniu, dawkowanie - jedna dziennie. Skład to glukozamina, kolagen, kwas hialuronowy i wit.C. Trudno stwierdzić czy działa bo nie mam porównania, jak bym się sprawowały moje stawy bez tej suplementacji, jednakże powiem, że specyfik dobrze akceptowalny przez organizm - z racji tego, że rozpuszczany w wodzie. Cena kiedyś ok.26zł, teraz podrożało do ok.36zł. Następnie w wyniku tego ostatni miesiąc brałem w kapsułkach DoppelHerz Aktiv na stawy Complex z małżami nowozelandzkimi. Dawkowanie 2 kapsułki dziennie ( w opakowaniu 60 sztuk, cena ok.26zł ). Za krótko brałem by coś powiedzieć, ale czasami podrażniały żołądek, jak za mało popiłem. Skład to glukozamina, chondroityna, kolagen, jakieś witaminy i mikroelementy. Czekam na Wasze spostrzeżenia czy wogóle warto iść w ochronę stawów - czy jest to zbędne Waszym zdaniem. Tylko nie piszcie o żelkach Haribo i innych galaretkach :)
5K - 18.57.3, 10K - 39.34 , 15K - 1.03.50, HM - 1.30.53, M - 3.28.47.
New Balance but biegowy
krabul
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 447
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:49
Życiówka na 10k: 40:10
Lokalizacja: miasto100mostów

Nieprzeczytany post

Najlepsze na ochronę stawów - ćwiczenia mięśni, które ten staw stabilizują. Mam tu na myśli zarówno ćwiczenia jak i rozciąganie oraz rozluźnianie. Suplementy diety na stawy to ściema. Takie mam zdanie.
37:52 1:25:24 3:12:11
jass1978
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 862
Rejestracja: 08 kwie 2009, 14:22
Życiówka na 10k: 37:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Suplementy diety na stawy to ściema. Takie mam zdanie.
Nie tylko Ty masz takie zdanie. Badania naukowe dowodzą, że to ściema.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Jak napisales o nowozelandzkich malzah skojazylo mi sje z kava-kava XD.

Moze to Nieprosjsz o multi multi, ale obrazek wiele ma do przekazania.

A tak poważnie, to wit C+ kurkuma w formulacji longivida badz Oleozywicy standaryzowanej na 30-60% kurkuminoidow, albo jak wolisz NovaSol potrafia zdziałać cuda. Tylko nie kupuj zwykłego ekstraktu z kurkumy. I dorzuc piperyne jak nie bedzie w sjladziey, biodostepnosc zwiększy się nawet do 2000%.

Albo zelatyna lub kolagen.

Tutaj ciekawy temat o longvida
https://www.longecity.org/forum/topic/7 ... ntry743122

A tutaj garstka informacji
https://suplearths.blogspot.com/2018/07 ... y.html?m=1Obrazek
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Witam,

nadszedł czas aby wspomóc stawy suplementami. I teraz mam do wybory coś na wzór 4Flex lub METYLOSULFONYLOMETAN. Co Waszym zdaniem może być lepsze aby wspomóc stawy już prawie 40-latka?
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:Witam,

nadszedł czas aby wspomóc stawy suplementami. I teraz mam do wybory coś na wzór 4Flex lub METYLOSULFONYLOMETAN. Co Waszym zdaniem może być lepsze aby wspomóc stawy już prawie 40-latka?
Ja wyzej napisalem co pomoze.
Mozesz dorzuci do tego MSM jak chcesz.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
marco1980 pisze:Witam,

nadszedł czas aby wspomóc stawy suplementami. I teraz mam do wybory coś na wzór 4Flex lub METYLOSULFONYLOMETAN. Co Waszym zdaniem może być lepsze aby wspomóc stawy już prawie 40-latka?
Ja wyzej napisalem co pomoze.
Mozesz dorzuci do tego MSM jak chcesz.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Napisałeś kolagen. Każdy kolagen będzie dobry czy zwrócić uwagę na coś szczególnego co sprawia, że kolagen jest wysokiej jakości?
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:
Yahoo pisze:
marco1980 pisze:Witam,

nadszedł czas aby wspomóc stawy suplementami. I teraz mam do wybory coś na wzór 4Flex lub METYLOSULFONYLOMETAN. Co Waszym zdaniem może być lepsze aby wspomóc stawy już prawie 40-latka?
Ja wyzej napisalem co pomoze.
Mozesz dorzuci do tego MSM jak chcesz.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Napisałeś kolagen. Każdy kolagen będzie dobry czy zwrócić uwagę na coś szczególnego co sprawia, że kolagen jest wysokiej jakości?
Powaznie pierdolisz czy juz tak masz cos zjebanego? Przeczytaj z 15 razy w ciszy.

wit C+ kurkuma w formulacji longivida badz Oleozywicy standaryzowanej na 30-60% kurkuminoidow, albo jak wolisz NovaSol potrafia zdziałać cuda. Tylko nie kupuj zwykłego ekstraktu z kurkumy. I dorzuc piperyne jak nie bedzie w sjladziey, biodostepnosc zwiększy się nawet do 2000%.


Kolagen napisałem w ostateczności lecz to malo skuteczne jest.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Napisałeś kolagen. Każdy kolagen będzie dobry czy zwrócić uwagę na coś szczególnego co sprawia, że kolagen jest wysokiej jakości?[/quote]Powaznie pierdolisz czy juz tak masz cos zjebanego? Przeczytaj z 15 razy w ciszy.

wit C+ kurkuma w formulacji longivida badz Oleozywicy standaryzowanej na 30-60% kurkuminoidow, albo jak wolisz NovaSol potrafia zdziałać cuda. Tylko nie kupuj zwykłego ekstraktu z kurkumy. I dorzuc piperyne jak nie bedzie w sjladziey, biodostepnosc zwiększy się nawet do 2000%.


Kolagen napisałem w ostateczności lecz to malo skuteczne jest.

Wysłane z mojego DUK-L09 .[/quote]


Po co się tak pieklisz? Napisałeś? Napisałeś. Więc nie wiem o co chodzi. Kolagen to nazwa mi znana. Polecana przez znajomych. Dlatego się od razu tym zainteresowałem. Najpierw koncentruję się na tym co znam.
A jeśli chodzi o kurkuminę to znalazłem coś takiego:
https://mass-zone.eu/yango-kurkumina-95 ... gK4MPD_BwE
O to ci chodziło czy jeszcze coś innego?
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

O takie chodzilo

Tamta ta niejest dobra formulacja.

Jak nie ma piperyny, do dokup ja.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Kolagen masz jak ugotujesz nóżki swinskie i kości np wolowe. Proste i skuteczne.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Kolagen masz jak ugotujesz nóżki swinskie i kości np wolowe. Proste i skuteczne.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Masz rację, ale łatwiej bo szybciej jest kupić. Jakie działanie ma kurkumina na stawy? Bo coś poczytałem po polsku ale nigdzie nie ma mowy o wpływie na stawy poza działaniem przeciwzapalnym. Wątek z linku jest w zaawansowanym angielskim i nie przegryzę tego. A google tłumaczy jak tłumaczy. A że kosztuje nie mało to chcę wiedzieć.
Znalazłem takie coś:
https://www.ceneo.pl/56243150

Poza tym na polskich stronach jest mowa aby nie mieszać z piperyną jak się bierze kurkuminę longvida. Piperyna z kurkumą zaburzają wydalanie toksyn.

http://naturopatia-sanatum.blogspot.com ... a-czy.html
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:
Yahoo pisze:Kolagen masz jak ugotujesz nóżki swinskie i kości np wolowe. Proste i skuteczne.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Masz rację, ale łatwiej bo szybciej jest kupić. Jakie działanie ma kurkumina? Wątek z linku jest w zaawansowanym angielskim i nie przegryzę tego. A google tłumaczy jak tłumaczy. A że kosztuje nie mało to chcę wiedzieć.
Ja pierdole, powaznie w tym wątku masz zaawansowany angielski?

https://suplearths.blogspot.com/2018/07 ... y.html?m=1

poprzedni link, to tam masz angielski. I teraz translator google o wiele lepiej tłumaczy niz kiedslys.

I przejrzyji te strone pozadnie.

Za dobry formulacje kurkumy nalezy zaplacic, bo to dziala a nie zwykly ekstrakt z kurkumy za 12€ hehee ktory nie wiele daje.

https://suplearths.blogspot.com/2018/07 ... y.html?m=1

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ