Dieta redukcyjna - początkujący potrzebuje rady :)

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
hiliko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry wszystkim :)

Ponieważ, spóźniona pół roku ;), wzięłam się za noworoczne postanowienia, wkręciłam się w bieganie (póki co wyniki słabiutkie, ale bardziej mi zależy na razie na wytrzymałości niż na szybkości, bo dopiero zaczynam, a w dodatku (jeszcze) palę), a także w zdrowe odzywianie. Zastanawiam się, czy dieta +/- 1700 kcal przy treningach co drugi dzień (spalanych kcal 500-600, robię lekko ponad 6km w 50 min. póki co) jest odpowiednia? Kalorie liczę przy jednej z popularnych aplikacji, to mi nieco ułatwia sprawę.
Dodam, że oczywiście - chciałabym co nieco zrzucić. W tym momencie ważę jakieś 73-75 kg (nie wiem dokładnie, bo nie mam wagi w domu) przy wzroście 168 cm. Nie narzekałabym na redukcję ok. 10 kg, ale w zdrowy sposób, a nie jakieś głodówki.

Będę bardzo, bardzo wdzięczna za odpowiedzi!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak rozumiem to z redukcją się nie śpieszysz. Na początku zacząłbym od 2000kcal tak na tydzień lub dwa i przez ten czas patrzysz co się z wagą dzieje(no niestety musisz sobie kupić wagę). Jak leci to trzymasz tą kalorykę do momentu aż przestanie spadać. Jak przestanie to obcinasz kolejne 100kcal itd. Natomiast jeśli nie będzie spadać lub zacznie lekko rosnąć to obcinasz o te 100-200kcal. Uchroni cię to przed wilczym głodem który pojawi się jeśli zejdziesz z kaloryką za nisko. Oczywiście nie pojawi się z dnia na dzień, ale jak się pojawi to będzie ciężko.

Nie wycinasz na siłę tłuszczy, miej je w diecie w ilości około 30% kaloryki czyli jakieś 60g. Białka od 1 do 1,5g na kilogram i reszta węglowodany - nie cukry proste, tylko węglowodany. Do każdego posiłku wrzucasz przynajmniej 200g warzyw lub więcej w zależności ile posiłków. Szukaj potraw o wysokim indeksie sytości (gotowane ziemniaki mają go na wysokim poziomie i nie są kaloryczne). Jeśli przekąska to owoc, a nie słodka bułka lub batonik, ale jeśli trafi Ci się batonik to nie ma tragedii, tylko bierz pod uwagę wtedy że taki 50g batonik ma tyle kalorii co normalny posiłek (nie za wielki ale jednak) który będzie bardziej sycący.

Chyba tyle. Powodzenia
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

hiliko pisze:Nie narzekałabym na redukcję ok. 10 kg, ale w zdrowy sposób, a nie jakieś głodówki.
No to na poczatek: glodowki (albo raczej posty) = zdrowy sposob :spoczko:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pod warunkiem, że po poście nie nadrabiamy wszystkiego z nawiązką ;) ale posty u biegaczy to raczej takie średnie rozwiązanie chyba :niewiem:
Jan123

Nieprzeczytany post

Niestety najlepsza dieta to MZ.
liczenie kalorii i nie jedzenie poniżej 1200 kalori czy powyżej 2000 kalori
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niezbyt załapałem sens wypowiedzi, a przynajmniej w jej drugiej części...
Jan123

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Niezbyt załapałem sens wypowiedzi, a przynajmniej w jej drugiej części...
Chodzi o to czy biegasz czy nie to dieta poniżej 1200 kalorii jest nie dopuszczalna nie zdrowa .

I najlepiej aby nie przekraczać 2000 kalorii chyba ,że się biega maratony
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:I najlepiej aby nie przekraczać 2000 kalorii chyba ,że się biega maratony
Kur*a, tylko nie to :niewiem:
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na jakiej podstawie takie wyliczenia, że 1200<dieta<2000 kcal. Wagi, wzrostu czy treningu co drugi dzień ?
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
Skoor pisze:Niezbyt załapałem sens wypowiedzi, a przynajmniej w jej drugiej części...
Chodzi o to czy biegasz czy nie to dieta poniżej 1200 kalorii jest nie dopuszczalna nie zdrowa .

I najlepiej aby nie przekraczać 2000 kalorii chyba ,że się biega maratony
O ile się ktoś chce redukować. Jeśli nie chce to spokojnie może jeść więcej.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Pod warunkiem, że po poście nie nadrabiamy wszystkiego z nawiązką ;) ale posty u biegaczy to raczej takie średnie rozwiązanie chyba :niewiem:
Ja nie widze przeszkod, wszystko zalezy od protokolu, ale jego mozna sobie dobrze ustawic pod swoj rozklad.
Ja generalnie jade na IF, celuje w 14h postu codziennie. Niby niedluzo, ale u mnie dziala.
A gdybym sie jeszcze bardziej przykladal, to byloby pewnie bardzo dobrze :hejhej:

Polecam uwadze:
https://idmprogram.com/fasting-a-history-part-i/
na stronie 6 i 7 sa podane przyklady protokolow.
masny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2017, 22:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a co sądzicie o suplementach wspomagających zrzucanie?? Zastanawiam się nad citroseptem slim. ktoś już może ma, zaczął stosować?
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

masny pisze:a co sądzicie o suplementach wspomagających zrzucanie?? Zastanawiam się nad citroseptem slim. ktoś już może ma, zaczął stosować?
Suplementy odchudzaja skutecznie, tyle ze portfel :hej:
Nostradamus
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2016, 18:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przeczytaj sobie skład tych suplementów i zamiast kupować takie gotowce można wypić zieloną herbatkę 30 min przed biegiem.
ODPOWIEDZ