suplementy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
serafin96
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 36:58
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie suplementacji, co polecacie?
Biegam 6-7 razy w tygodniu (60-90km), trenuje biegi od 3000m do 10000m
waga 57kg, wzrost 170cm, wiek 19 lat
New Balance but biegowy
makjaruk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli nie jesteś alergikiem to minerały i witaminy przyjmuj naturalnie - owoce i warzywa. Masz mikser?
malgosiaczek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2015, 14:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja biorę tylko chela mag B6 bo mnie skurcze łapały podczas biegania.
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Żadnych. Zbilansuj dietę i będziesz miał wszystko.
Triathlon to moje hobby
maciaz91
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 23 maja 2012, 21:10

Nieprzeczytany post

Dzień przed mocnym treningiem możesz wziąć węglowodany, np. vitargo carboloader, po ciężkim treningu uzupełnij białko, bcaa też nie zaszkodzi. Pamiętaj, żeby się dobrze nawodnić. Dla regeneracji możesz włączyć kąpiel solankową raz w tygodniu.
Pozdrawiam.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

Jak biegasz to coś cię boli, nie wytrzymujesz takiego obciążenia ? Jak jadasz i co jadasz ? Masz trenera, i lekarza personalnego ?
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Ja bym doradziła jeszcze witaminę D. Po okresie zimowym masz prawie pewne niedobory (jak znakomita większość społeczeństwa na naszej szerokości geograficznej, stad niektórzy lekarze zalecaja w ogóle suplementację w okresie X-IV) a z diety praktycznie bez szans na wystarczajaca podaż. Jednym z objawów niedoboru jest osłabienie mięśni, a np. mnie koszmarnie bolały stawy, ortopedzi byli bezsilni i dopiero endo zorientowała się, w czym rzecz. Oczywiście dla pewności można zrobić badanie poziomu wit. D w krwi.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

slapcio pisze:Ja bym doradziła jeszcze witaminę D. Po okresie zimowym masz prawie pewne niedobory (jak znakomita większość społeczeństwa na naszej szerokości geograficznej, stad niektórzy lekarze zalecaja w ogóle suplementację w okresie X-IV) a z diety praktycznie bez szans na wystarczajaca podaż. Jednym z objawów niedoboru jest osłabienie mięśni, a np. mnie koszmarnie bolały stawy, ortopedzi byli bezsilni i dopiero endo zorientowała się, w czym rzecz. Oczywiście dla pewności można zrobić badanie poziomu wit. D w krwi.
Dlaczego witaminę D ma się niedobory ? Wczym ona występuje, mógłbym poszukać w googlach, ale zapytam tutaj. Co osoba znająca się w temacie mogłaby napisać. :)
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

jajka, pełne mleko i produkty mleczne, oleje roślinne, wątróbka, tran

+ dużo czasu na słońcu
Krzysiek
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

malgosiaczek pisze:Ja biorę tylko chela mag B6 bo mnie skurcze łapały podczas biegania.
– chroni przed skurczami mięśni, dlatego szczególnie polecana jest sportowcom,
Wiesz oczym mowa, pewnie nie wiesz, sól himalajska:
http://zycienaszczycie.pl/sol-himalajsk ... sto-z-gor/
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

malgosiaczek pisze:Ja biorę tylko ..... bo mnie skurcze łapały podczas biegania.
Bo liczy się bioretencja?
Jeśli cię skurcze łapią, to przestań pić destylowaną wodę butelkowaną ze sklepu a zacznij kranówę.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Buniek pisze:jajka, pełne mleko i produkty mleczne, oleje roślinne, wątróbka, tran

+ dużo czasu na słońcu
...nie przesadzajac z filtrami :oczko:

Niemniej w okresie zimowym z diety kiepsko (zreszta, to być może ewolucyjne podłoże wykształcenia jasnej skóry w naszych szerokościach geograficznych!) : mleko tłuste to ok 2mikrog/100g, watróbka ma z połowę tego, żółtko -ok. 3 mikrogr. Jeszcze ryby moga być bogatym źródłem wit. D3, zależnie od gatunku i miejsca połowu. Jeśli chodzi o oleje roślinne to trzeba pamiętać że ergokalcyferol (D2) jest mniej czynny biologicznie od zwierzęcej D3. A całkowite zapotrzebowanie organizmu ze wszystkich źródeł łacznie: synteza skórna, dieta, suple - to 800-2000 I.U. (20-50 mikrogr zależnie od wieku, płci, wagi itp.) - to stanowisko Endocrine Society. Latem synteza skórna pokrywa do około 80-90% zapotrzebowania, zima jest kicha.
Stad teraz często zaleca się dorosłym w okresie zimowym profilaktycznie suplementować te 1000 I.U. (25 mikrogr) żeby zapobiegać pozakostnym skutkom niedoboru. Co do tranu (to dla mnie suplement) np. Mollers to 10 mikrogr =400 I.U./dawka 5ml, lepiej nie pić więcej żeby nie przehulać z wit. A. No i z D3 przy niektórych schorzeniach, typu kamica nerkowa, trzeba ostrożnie. Najlepiej dać sobie krwi utoczyć i już wiadomo, czy trzeba okresowo suplementować, czy nie (szanse na to ok. 10% :oczko: )
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

slapcio pisze:
Buniek pisze:jajka, pełne mleko i produkty mleczne, oleje roślinne, wątróbka, tran

+ dużo czasu na słońcu
...nie przesadzajac z filtrami :oczko:
Olej kokosowy na ciało i zapomnij o kupowaniu czegokolwiek ;p no i jazda na słońce.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

slapcio pisze: Najlepiej dać sobie krwi utoczyć i już wiadomo, czy trzeba okresowo suplementować, czy nie (szanse na to ok. 10% :oczko: )
Piszesz, że szanse są 10%, a ja jakoś niedoboru nie zauważyłem, nie zauważyłem oznaków niedoboru tej witaminy. Nawet badań krwi nie robiłem.
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Oznaki niedoboru sa w większości niespecyficzne, bardzo często pozakostne i przypisywane innym przyczynom. Choćby częstsze łapanie infekcji, osłabienie na przedwiośniu, problemy autoimmunologiczne itp. Piszac o 10% szans na brak niedoboru odnoszę się do badań populacyjnych, które mówia jasno: około 90% z nas ma długotrwałe niedobory wit. D.

Do poczytania, autorem jest lekarz który wcale nie podchodzi na "hurra!" do kwestii suplementacj D3: http://www.endokrynologia.net/content/n ... witaminy-d
ODPOWIEDZ