Brzuch

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
olek7221
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam , na wstępie przepraszam , jeżeli to nie ten dział . Mam pytanie , odnośnie biegania . Czy podczas bieganie , sprint i długi dystans wyrabia się "kaloryfer" ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
natny
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 18 maja 2012, 17:53
Życiówka w maratonie: 4:09:41
Lokalizacja: DE

Nieprzeczytany post

dajmy na to, że masz lepiej rozwinięte mięśnie brzucha, ale są schowane pod warstewką tłuszczyku. Jeśli biegasz, żeby schudnąć to jest możliwe, że po dłuższym czasie spalisz ten brzuszek, i owe mięśnie się odsłonią.
Niestety, trza mieć wyrobione mięśnie, nu i spalić brzuszek, który (jak kobitom biodra) z różnych przyczyn spala się jako jeden z ostatnich.

Jeśli chcesz mieć 6ściopak nie w lodówce, a na ciele, to bieganie nie jest najlepszym sposobem na zrobienie tego.
"It's not about how good you play. It's about how good you look on a stage"
olek7221
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tzn. mam zarysy mieśni , jak zepne brzuch to są bardzo widoczne , jakby były juz gotowe , ale bieganie pomoze mi w tym jakis sposob ?
Awatar użytkownika
aro05
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 329
Rejestracja: 20 cze 2012, 14:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jedno z aktualniejszych badan sugeruje, ze "kolejnosc spalania" jest nastepujaca:
1. tulow 54%
2 .nogi 36%
3. ramiona 10%
Oczywiscie trzeba zwrocic uwage na przebieg badania, ktory to moze miec wplyw na koncowe wyniki(proporcje) choc kolejnosc nie powinna sie raczej zmienic.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23222084
Awatar użytkownika
aro05
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 329
Rejestracja: 20 cze 2012, 14:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

olek7221 pisze:Tzn. mam zarysy mieśni , jak zepne brzuch to są bardzo widoczne , jakby były juz gotowe , ale bieganie pomoze mi w tym jakis sposob ?

Jesli dorzucisz do tego prawidlowe odrzywiania ale z deficytem kalorycznym, to bieganie jak najbardziej pomoze ci w pozbyciu sie tkanki tluszczowej. Teraz nalezy tylko znalesc odpowiedni rodzaj wysilku, bo jak wiemy, roznice moga byc spore w wykorzystywanoi tkanki tluszczowej jako paliwa w zaleznosci od rodzaju aktywnosci (chociazby je intensywnosci).
Daniel S
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ruda Śląska

Nieprzeczytany post

Witaj! Powiem Ci z własnego doświdczenia, trenowałem 7 lat kulturystykę (amatorsko) tzn. nigdy nie startowałem w zawodach. Trenowałem brzuch 2-3 razy w tygodniu, pod warstwą tłuszczu miałem bardzo mocno wyczuwalne mięśnie brzucha, ale nigdy kaloryfera nie miałem. Teraz gdy zacząłem biegać i zrzuciłem wagę z 102kg do 75kg mam wreszcie wymarzony kaloryfer :) Tak jak napisał Ci (natny) jesli już masz wyrobione mieśnie brzucha, możesz być na 100% pewny, że po kilku tydodniach biegania na Twoim brzuchu pojawi się 6 pack ;)
nemo_nikt
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 213
Rejestracja: 02 mar 2012, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest też opcja że autor tego tematu jest szczupłą osobą, której tkanka tłuszczowa jest znikoma. Mięśnie widać, jest zarys a przy napięciu istny grzejnik. Jeżeli tak sytuacja wygląda to raczej powinno się ukierunkować swoje wysiłki w bardziej specjalne ćwiczenia.

Niech autor poda więcej informacji o sobie np. BMI, % tkanki tłuszczowej, grubość fałdu skórnego. A najlepiej to wkleić zdjęcie, wtedy będziemy wiedzieć od czego zaczynamy.
marcintomczyk89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2013, 09:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam

Ja słyszałem kiedyś że dopiero po jakiś 45 minutach biegania zaczyna się spalać brzuszek :) ale nie wiem czy to prawda czy tylko jakiś kwejk. Z tego co wiem na kaloryfer jest dość popularny trening 6 weidera czy coś takiego :)
Daniel S
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ruda Śląska

Nieprzeczytany post

nemo_nikt pisze:Jest też opcja że autor tego tematu jest szczupłą osobą, której tkanka tłuszczowa jest znikoma. Mięśnie widać, jest zarys a przy napięciu istny grzejnik. Jeżeli tak sytuacja wygląda to raczej powinno się ukierunkować swoje wysiłki w bardziej specjalne ćwiczenia.
Np. takie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Md2cjzMe4eY
marcintomczyk89 pisze:Witam

Ja słyszałem kiedyś że dopiero po jakiś 45 minutach biegania zaczyna się spalać brzuszek :) ale nie wiem czy to prawda czy tylko jakiś kwejk. Z tego co wiem na kaloryfer jest dość popularny trening 6 weidera czy coś takiego :)
Nie do końca to prawda. Tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 20 minutach ciągłego wysiłku. Także jak dojdziesz do 45 minut np. ciągłego biegu, to możesz byc pewny, że przez ok 25 minut spaliłeś trochę tkanki tłuszczowej, a ile to już zależy od tempa biegu i dystansu.
ODPOWIEDZ