Dieta dla biegacza nowicjusza.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
rasmatey
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2011, 21:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum przywitać się nie zaszkodzi.
Jestem Mateusz i biegam już ponad miesiąc systematycznie ok. 60 minut na trening.
Chciałbym prosić was o pomoc w rozpisaniu diety. Z tym, że moim priorytetem nie jest schudnąć
chciałbym jednak zacząć prawidłowo się odżywiać by polepszyć swoje osiągnięcia w bieganiu i zadbać o swoje zdrowie.
Do tej pory odżywianie moje polegało na jedzeniu pieczonych ziemniaków z jajkiem sadzonym, tostów, pomidorów, ogórków, kanapek z serem, płatków z mlekiem i porcji słodyczy.
Prosiłbym o jakieś wskazówki dotyczące rozpisania diety / systematyczności spożywania.
Co jeść, jak jeść i ile jeść? Z tym , że jestem osobą nie jadającą mięsa - z wyjątkiem ryb.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
CríostóirSweeney
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 324
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 03:56:13
Lokalizacja: Éire

Nieprzeczytany post

Dużo warzyw (szczególnie zieleniny) i owoców, kasz różnego rodzaju, dużo strączkowych wyłącz chleb ze swojej diety i wszystkie przetwory zbożowe, mało mięsa, więcej ryb i owoców morza, trochę jaj, mało nabiału, ze słodkich rzeczy to czarna czekolada, nie pij napojów z kofeiną i wypoczywaj. Nie pij alkoholu i napojów gazowanych. Spożywaj tylko olei nie rafinowanych i na zimno tłoczonych. Szczególnie olej z konopi. Dzienna dawka (garść) orzechów nie prażonych i nie solonych.
Pamiętaj im mniej przetworzone tym lepiej.

Możesz tego jeść ile chcesz i kiedy chcesz. Nic prostszego:)
Smacznego!!!

pozdro
Obrazek

Run first, train later...
anna_27
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2011, 15:53
Życiówka na 10k: 53.58
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Staines,UK

Nieprzeczytany post

pamietaj tez ze osoby ktore biegaja potzrebuja weglowodanow.. makarony, ryze, szczegolnie te pelnoziarniste! Przede wszystkim jednak duzo warzyw i owoco. Jesli nie jesz miesa, to musisz w jakis sposob zastapic proteiny- jajka, sery.. Dobrze tez odrzucic kawe- odwadnia oprganizm, i wszelkie napoje gazujace!
Run to live, live to run!
rasmatey
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 13 paź 2011, 21:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź. Kawy, napoje , alkohol tego nie pijam jedynie wodę.
mesmeroo
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 30 wrz 2011, 18:13
Życiówka na 10k: 47min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ustroń, Śląsk

Nieprzeczytany post

hmm a dlaczego wyłączyć chleb ??? w ogóle pieczywo wyłączyć oraz produkty zbożowe ? :orany: z tego co czytałem to np. chleb pełnoziarnisty jak najbardziej może znajdować się w diecie, ale nie wiem może ze złego źródła czytałem :hej:
Awatar użytkownika
pine
Wyga
Wyga
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Nieprzeczytany post

chleb biały można sobie odpuścić (bo to zapychacz jest) ale żytni, pełnoziarnisty jak najbardziej jeść można.
mesmeroo
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 30 wrz 2011, 18:13
Życiówka na 10k: 47min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ustroń, Śląsk

Nieprzeczytany post

Ja szczególnie mogę polecić świeżo wyciskany sok z pomarańczy chociaż raz dziennie to bardzo duża dawka witamin, głownie witaminy C przez co mniejsza szansa zachorowania na zimę w sam raz :) mogą być także inne owoce ale świeżo wyciskane ale byle nie soki typu tymbark itp. tam nie ma ani 0,001 tego co w świeżym soku :oczko:
Szrank
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Owszem sok z pomarańczy na 100g daje nam 50mg witC, działa bakteriobójczo i antywirusowo, więc do śniadania jak znalazł :). Ale nie każdego stać na taki wydatek, więc jeżeli chodzi o witaminę C, to proponuję poszukać w aptece witC w wersji chelatowej :).
Pamiętajmy również że wszystkie zielone warzywa mają mnóstwo witC ;), więc sięganie po suplementy nie zawsze jest potrzebne, dużo by o tym pisać :).

rasmatey - jeżeli chcesz nadal pomocy w uregulowaniu swojej diety, to napisz do mnie :), chętnie pomogę.
rallye993
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2011, 17:02
Życiówka na 10k: 62
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie wszystkich,
jestem na forum od niedawna i piszę pierwszy raz,
mam 34l biegam od 3mcy 3-4 razy w tyg. po ok 6km, od 6mcy jestem na diecie Montignaca
czyli dieta oparta na IG poziom cukru , polega głównie na jedzeniu produktów nie przetworzonych ,pełnoziarnistych, surowych, itp.
Podstawa w tej diecie to ,makarony, kasze,fasole,prawdziwy ciemny chleb, warzywa, ryby,mięso chude,orzechy,wątróbki, drób,i wiele innych,
MOŻNA JEŚĆ ILE SIĘ CHCE
ale pod warunkiem nie łączenie grup produktów(węglo,białko,tłuszcze) i nie dojadania między posiłkami!!!
Rewelacja polecam! :ble:
przed dietą miałem masę 86kg
teraz 78kg :hahaha:
ODPOWIEDZ