Suplementecja dla biegaczy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Anabol - zgadza sie . Pizza to tez anabol .

No chyba ze mowimy o sterydach anabolicznych .

Skladniki sa naturalne , ziolowo- mineralno- witamionowe ,w mega dawkach .

Wylacznie wysilek fizyczny na wysokim poziomie, sankcjonuje uzywanie tego specyfiku , aby nie zakonczyc eksperymentu , majac drogi mocz .

Ocenianie produktu na podstawie etykietki, mowi bardzo wyraznie o poziomie wiedzy.
Wedlug mnie ta etykietka jest po prostu glupia .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
New Balance but biegowy
Nipponson86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Wojtku nie ukrywam , że jestem zupełnie "zielonym" biegaczem i swoje zdanie na temat tego produktu opieram na opinii znajomego, który uprawia kulturystyke od 4 lat i twierdzi on, że ten produkt Vitola niszczy zarówno wątrobę jak i nerki.Wierz mi , że nie opieram się na wyglądzie etykiety, lecz na zdaniu osoby, którą znam.Specjalistą nie jestem.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja z kolei przeczytalem bardzo wiele opinii na temat tego produktu na necie .

Biore to z przerwami , kiedy mniej trenuje, od kilkunastu miesiecy i jakos nie odczuwam efektow ubocznych .

Fakt , biore polowe zalecanych dawek , bo przeczytalem procent RDA na etykiecie i nie widze sensu aby sie tym napychac .

Moja idea jest zawsze taka sama - doswiadczyc maksymalnych korzysci przy minimalnym wkladzie .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
dr_tayson
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2008, 12:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Jeszcze jest kwestia czy zajmujemy sie odżywkami czy suplementami ;> Bo to jest różnica ;]

Odnośnie biegania to:

1. Białko --> gdy brak w diecie (a prawie zawsze brak ;>)

2. Aminokwasy --> głownie glutamina, BCAA nie polecam gdyż ostatnie badania wskazują że skracają czas maxymalnej dyspozycji czy dużym wysiłlku na rzecz intensywniejszych krótszych

3. ZMA --> regeneracja, przed snem, zdecydowanie krótszy i efektywniejszy sen ;]

4. Omega, CLA --> dla zachowania rownowagi organizmu

5. Thermogeniki --> gdy komuś zalezy nie tyle na zwiekszenia wydolności poprzez bieganie a redukcji tk. tłuszczowej

6. Elektrolity itp --> okołotreningowo dla wyrównania balansu pierwiastków


PS -> jak bierzemy się za suplementacje to tylko sprawdzone firmy, testowane produkty oraz ze znajomością składu ;>

wojtek --> patrząc na skład tego niedźwiedzia ;> to wydaje mi się ze pod kątem biegania..... zamień to na dobry kompleks aminokwasowy a gwarantuję lepsze rezultaty ;p
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pomyślałem, że podepnę pod artykuł dyskusje, którą zacząłem tutaj w 2003 roku. :)

SUPLEMENTACJA W BIEGANIU
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Skład: http://www.bazarek.pl/produkt/0/265797/ ... vitol.html

Nic specjalnego, dla testerów watrę wytestowania.
W składzie johimbina alkaloid uzyskiwany z kory lub liści drzewa Yohimbe.
Także adenozynokobalamina.

Nie mozna tego stosować j/n

- ciąża i okres karmienia (można podawać jedynie podstawowe dawki na przestrzeni niewielu tygodni)
- anemia megaloblastyczna
- choroby nowotworowe

Można powiedzieć że jest to mieszanka mocno anaboliczna...
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
Awatar użytkownika
glodny1988
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 19 lip 2008, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

a ja chetnie przeczytalbym podobny artykuł z tym ze o tzw. spalaczach tłuszczu, temat dosyc czesto pojawia sie na forum.
Awatar użytkownika
asik_zoo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 13 sie 2009, 23:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Nieprzeczytany post

Ciekawy artykuł, ale raczej dla bardziej zaawansowanych biegaczy. No bo ilu amatorów biega po 20-30 km dziennie?
Biorę już prawie rok Rutinoscorbin, Aspargin (magnez i potas) i multiwitaminę (ten ostatni preparat zwykle w dawce przekraczającej normalną o połowę).
Kiedyś spytałam panią w aptece czy długotrwałe zażywanie Asparginu może być szkodliwe, zaznaczając, że trenuję intensywnie do maratonu. Pani powiedziała, że to bardzo dobrze, że biorę Aspargin. Wydaje mi się, że miała rację, bo jak tylko próbuję go odstawić, to zaczynają boleć mnie mięśnie nóg.
Co o tym myślicie?
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

asik_zoo pisze:Co o tym myślicie?
kiedyś myślałem jak Ty :) wydawałem sporo na odżywki, witaminy itd. Jednak pewnego dnia gdzy opakowania były prawie puste zamówiłem internetowo spory następny zapas. Opakowania już puste a paczka nie przychodziła.... czułem sie coraz gorzej.... okazało sie, że paczka zaginęła na poczcie. Po paru dniach zacząłem czuć sie lepiej, i lepiej i lepiej i tak do dziś zostało. Z preparatów witaminowych obecnie jem tylko pyłek pszczeli i miód. Reszta to dieta - duzo warzyw i mnóstwo owoców :)


Pozdrawiam
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odkąd zaprzestałem łykania chemii czuje się lepiej.
sakii
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 28 maja 2010, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w tym artykule jest podana dieta z użyciem suplementów. Jedno mnie tutaj zastanawia. Przed posiłkami jest podawana l-karnityna. Może mi ktoś wyjaśnić do czego i jaki to ma cel, oprócz nabijania kabzy jej producentom? Przecież l-karnityna jest suplementem, któego podawanie ma sens tylko i wyłącznie bezpośrednio przed treningiem. W innych sytuacjach nie działa, a wręcz est szkodliwa.
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

sakii pisze:w tym artykule jest podana dieta z użyciem suplementów. Jedno mnie tutaj zastanawia. Przed posiłkami jest podawana l-karnityna. Może mi ktoś wyjaśnić do czego i jaki to ma cel, oprócz nabijania kabzy jej producentom? Przecież l-karnityna jest suplementem, któego podawanie ma sens tylko i wyłącznie bezpośrednio przed treningiem. W innych sytuacjach nie działa, a wręcz est szkodliwa.
nie wiem czy przeczytałeś artykuł w całości, ale ta suplementacja z użyciem l-karnityny na pół godziny przed posiłkiem jest podana jako przykład złej suplementacji mającej właśnie na celu nabijać kabzę producentom
Krzysiek
sakii
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 28 maja 2010, 12:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Buniek pisze:
sakii pisze:w tym artykule jest podana dieta z użyciem suplementów. Jedno mnie tutaj zastanawia. Przed posiłkami jest podawana l-karnityna. Może mi ktoś wyjaśnić do czego i jaki to ma cel, oprócz nabijania kabzy jej producentom? Przecież l-karnityna jest suplementem, któego podawanie ma sens tylko i wyłącznie bezpośrednio przed treningiem. W innych sytuacjach nie działa, a wręcz est szkodliwa.
nie wiem czy przeczytałeś artykuł w całości, ale ta suplementacja z użyciem l-karnityny na pół godziny przed posiłkiem jest podana jako przykład złej suplementacji mającej właśnie na celu nabijać kabzę producentom
masz rację, wycofuję swoje wątpliwości
ODPOWIEDZ