Pasmo biodrowo piszczelowe

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
stepien23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2022, 20:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, mam takie pytanko,czy rolujecie pasmo biodrowo piszczelowe? Bo są różne zdania? Pytam bo ostatnio po rolowaniu tegoż pasma doznałem chyba urazu,otóż bolą mnie okolice biodra i tak jakby czasem promieniuje do nogi. Czy to możliwe żebym przy rolowaniu nabawił się kontuzji?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Tu w sumie trochę o tym:
viewtopic.php?p=1088125#p1088125

Nie wiem jak to wygląda od strony teoretycznej i takiej już mocno profesjonalnej, ale ja z tym bokiem uda mam takie doświadczenia, że jeśli pojawiał się jakiś ból w tej okolicy to rolowanie go nic mi nie dawało i zwykle wiązało się to z sztywnością naprężacza nieco wyżej. Zresztą nawet teraz trochę tak mam. Niestety ostatnio po każdym biegu siadałem od razu do pracy, a to jest combos, bo wtedy ten i tak już nieco zmęczony bieganiem naprężacz spina się jeszcze bardziej.

Wydaje mi się, że da się nabawić kontuzji od rolowania, choć sam tak nigdy nie miałem. W zeszłym roku samym rolowaniem sobie nic nie zrobiłem, ale zaraz po rolowaniu zacząłem robić różne rozciągania na biodra, przesiedziałem w takiej pozycji ala lotosu z 20 minut i jak wstałem to coś mi porządnie strzeliło w biodrze i parę dni kulałem.
stepien23
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2022, 20:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawi mnie tylko co się tam stało?co uszkodziłem tą rolką, bo chyba nie kości?
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1576
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Jak mija kolejny dzień a ból wciąż jest to bym poszedł do fizjoterapeuty na konsultację. Raczej jakieś błahe rzeczy przechodzą w parę dni.

Ja tak jak pisałem, kiedyś coś miałem na tyle spięte, że rolowaniem i późniejszym nieuważnym rozciąganiem spowodowałem "naciągnięcie" któregoś z mięśni w tamtym obszarze i trzymało mi to mocno przez parę dni, dopiero po tygodniu nieśmiało wracałem do biegania. Ale nie mam pojęcia czy to przypadek jak u Ciebie, nikt Ci tu tego nie oceni. Trzeba iść do fizjo/orto.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1307
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja chwilę roluję przed biegiem, ale ja to rolowanie traktuję jako wstępną rozgrzewkę. Natomiast po biegu nigdy nie rolowałem.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
ODPOWIEDZ