Teraz jest Pt, 15 listopada 2019, 13:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Suplement - ochrona stawów
Nowy postNapisane: Śr, 7 listopada 2018, 23:50 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Używam kolagenu w proszku od KFD od jakiś 2 miesięcy. Wcześniej nie miałem dużych problemów ze stawami, ale tak raz na miesiąc potrafiło mnie zaskoczyć kolano i coś odczuwałem. Teraz nie mam takich problemów. Polecam!

Nowy postNapisane: So, 17 listopada 2018, 15:18 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

IzydorGol napisał(a):
Według mnie:
1. Kolagen, glukozamina, kwas hialuronowy i tym podobne wynalazki - NIE DZIAŁAJĄ;
2. Kurkuma, polecana przez kogoś wyżej, może i działa przeciwzapalnie, ale suplementy są bardzo drogie. Lepiej stosować kurkumę w połączeniu z imbirem i pieprzem w formie sproszkowanej przyprawy, dodawać do potraw, wyjdzie znacznie taniej;
3. MSM, czyli siarka organiczna w połączeniu z witaminą C, o ile w diecie występują niedobory - myślę, że warto spróbować;
4. Odstawić nabiał, spróbować suplementacji krzemem - terapia do długotrwaego stosowania, nie wychodzi drogo;
5. Stawy dobrze reagują na zmiany temperatury, można próbować sauny na zmianę z okładami lodem, powiedzmy, że trzy sesje w trakcie jednego posiedzenia.

Na koniec, każdy reaguje inaczej, trzeba szukać swojej drogi.
Kurkuma w wesji przyprawy to nie to samo co formulacja np NovaSOL i nie wiele daje w profilaktyce i leczeniu.
Ona nie dziala jak trzeba.

Wysłane z mojego DUK-L09 .

Nowy postNapisane: Pn, 1 lipca 2019, 10:56 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Odpowiednia dieta jest tutaj kluczem do sukcesu. Suplementy to nie wszystko. Nie "odwalą" za was roboty, są tylko cichym pomocnikiem dzięki którym organizm przyswaja lepiej witaminy, minerały i inne substancje. Dlatego też sama stosuję restrykcyjną dietę dla biegaczy by wzmocnić stawy. W tym wpisie padło wiele bardzo dobrych wskazówek. Przede wszystkim należy jeść ryby, warzywa i polecane jest jeść tą galaretę. Ja osobiście jem galaretę wieprzową a nie rzadko zjadam po prostu ugotowaną nogę wieprzową na świeżo. Stosowanie kolagenu też jest ok.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]