Suplement - ochrona stawów

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Lagmin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 07 lis 2018, 22:27
Życiówka na 10k: 43:03

Nieprzeczytany post

Używam kolagenu w proszku od KFD od jakiś 2 miesięcy. Wcześniej nie miałem dużych problemów ze stawami, ale tak raz na miesiąc potrafiło mnie zaskoczyć kolano i coś odczuwałem. Teraz nie mam takich problemów. Polecam!
New Balance but biegowy
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

IzydorGol pisze:Według mnie:
1. Kolagen, glukozamina, kwas hialuronowy i tym podobne wynalazki - NIE DZIAŁAJĄ;
2. Kurkuma, polecana przez kogoś wyżej, może i działa przeciwzapalnie, ale suplementy są bardzo drogie. Lepiej stosować kurkumę w połączeniu z imbirem i pieprzem w formie sproszkowanej przyprawy, dodawać do potraw, wyjdzie znacznie taniej;
3. MSM, czyli siarka organiczna w połączeniu z witaminą C, o ile w diecie występują niedobory - myślę, że warto spróbować;
4. Odstawić nabiał, spróbować suplementacji krzemem - terapia do długotrwaego stosowania, nie wychodzi drogo;
5. Stawy dobrze reagują na zmiany temperatury, można próbować sauny na zmianę z okładami lodem, powiedzmy, że trzy sesje w trakcie jednego posiedzenia.

Na koniec, każdy reaguje inaczej, trzeba szukać swojej drogi.
Kurkuma w wesji przyprawy to nie to samo co formulacja np NovaSOL i nie wiele daje w profilaktyce i leczeniu.
Ona nie dziala jak trzeba.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
KasiaJ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2019, 15:20
Życiówka na 10k: 15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odpowiednia dieta jest tutaj kluczem do sukcesu. Suplementy to nie wszystko. Nie "odwalą" za was roboty, są tylko cichym pomocnikiem dzięki którym organizm przyswaja lepiej witaminy, minerały i inne substancje. Dlatego też sama stosuję restrykcyjną dietę dla biegaczy by wzmocnić stawy. W tym wpisie padło wiele bardzo dobrych wskazówek. Przede wszystkim należy jeść ryby, warzywa i polecane jest jeść tą galaretę. Ja osobiście jem galaretę wieprzową a nie rzadko zjadam po prostu ugotowaną nogę wieprzową na świeżo. Stosowanie kolagenu też jest ok.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Biorę "złotą łopatę" :bum: ale podrzucam artykuł, na który trafiłem, dotyczy suplementacji kolagenem:
https://www.damianparol.com/kolagen-czy ... ementowac/
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1526
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Dla mnie odpada, z tego samego powodu co żelatyna. Aktualnie kolega suplementuje (na bolące od ponad roku kolano), więc będę informowany o rezultatach.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
ODPOWIEDZ