Brzuch zrzucenie oponki

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
lieft
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 178
Rejestracja: 08 cze 2005, 22:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po zimie mam oponkę na brzuchu, jadłem masę słodyczy /praca na zmiany nocne temu sprzyja/ i się porobiło. Wznowiłem treningi-bieganie-ćwiczenia ogólne /brzuszki, skłony, itp/, bez siłowni, wspomagam się: venom, bcaa, thermal pro evolution, napoje energetyczne.
Ćwiczę 6 dni w tygodniu po 45 min - 60 min. Za ok. 2-3 miesiące spodziewam się wymiernych i trwałych rezultatów.

Zachęcam do podzielenia się swoimi doświadczeniami z pozbyciem się brzucha i używanymi wspomagaczami.
Nie wygłaszajcie mentorskich porad, w stylu "a po co ci to" albo "zmień dietę", itp. Po prostu opiszcie swoje przypadki bez udzielania mi rad.
Pozdrawiam.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Zmień dietę!! :hej:

Żartuję. Trochę cierpliwości i na pewno sie pozbędziesz oponki. Oponkom mówimy zdecydowane "NIE".
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oponki sa swietne bo magazynuja cos ,co nam sie bardzo przyda , podczas dlugich letnich wybiegan .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
marnet
Wyga
Wyga
Posty: 97
Rejestracja: 21 gru 2007, 23:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Więc moje doświadczenie jest takie. Od zeszłego roku (kwiecień maj) zaczełem sobie truchtac, Regularnie biegam od tego roku (cel Marton Poznań) Wcześniej w okolich wrzesnia brałem termo fat burner czy jakos tak, jak teraz o tym pomyśle ... to poprostu wystarczyło zwiększyć dystans. To by było na tyle suplementacji. Teraz mój brzuszek jest płaski a rok temu byłem z 10 kg więcej :). Ale chciałem ostrzec osoby które biegają by zrzucić co nieco. Na początku zmienia się nasz wygląd ale waga mniej ... powód wyrabija się mięśnie i mimo że gubimy tłuszczyk to spadek wagi nie jest taki oczywisty. Łatwo jest wtedy się zniechęcić ale tak po 2 miesiącach mięśnie się uformują i jest spadek wagi tej nadmiarowej :). Najważniejsze to biegać no i jeszcze biegać acha i może biegać :) (oczywiście z głową) Z suplementów podanych przez Ciebie wyrzuciłbym napoje energetyczne (przecież masz dużo energii w oponce :) )
Pozdrawiam i Powodzenia
rraadd
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wrocław

Nieprzeczytany post

zgadzam się z marnet ;-)

regulernie bieganie na pewno zmiejszy twój brzuch ;-) wiem to po sobie- dziś ludzie jak mnie widzą to mówią że widać bardzo fajne efekty ;-) i to mnie motywuje

ponadto na brzuch proponuję też ćwiczenia - które też sam robię - a mianowicie aerobiczną 6 Weidera (A6W) - jak wpiszesz w google tą nazwę to wyskoczy ci instrukcja co to za ćwiczenia i jak je wykonywać

ja w tej chwili robię A6W trzeci raz i efekty są napradwę niezłe - polecam więc

tylko podstawowa zasada- regularne treningi
bieganie- to jest to !
minął roczek ;-)
Browser
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

rraadd a wiesz o tym ze Aerobiczna 6 weider krzywi kregosłup i go nadwyręza? wystarczy ajkbedziesz wykonywał po kazdym bieganiu gimanstykę siłową i tez będzie dobrze:)
gg 3305061
Awatar użytkownika
dr_tayson
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2008, 12:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Bieganie na niskim HR (albo HIIT) + dieta i będzie dobrze ;]

Jak zalezy CI konkretnie na brzuchu to A6W będzie ok, jak poprawnie będziesz wykonywał ćwiczenia nic Ci nie wykrzywi ;>
Jak CI ćwiczenia nie leza to zmień, bazując na zasadach ktorymi sie posłużył Weider a też będzie OK, mozesz nawet robić gigasety po 9 ćwiczeń ;]

Suplementacja OK.

PS. Efekty mozna nazwać "trwałymi" jak dany stan utrzymasz przez ok. te ... 9 miesięcy ;>
ruh hożuf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 710
Rejestracja: 26 gru 2007, 09:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Browser pisze:rraadd a wiesz o tym ze Aerobiczna 6 weider krzywi kregosłup i go nadwyręza? wystarczy ajkbedziesz wykonywał po kazdym bieganiu gimanstykę siłową i tez będzie dobrze:)
A skąd posiadłeś takie rewelacje, że tak zapytam?
rozgwiazda
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008, 00:19

Nieprzeczytany post

Wątpię, żebyś nawet po tonie słodyczy miał taki brzuch jak ja po urodzeniu dziecka:/ nie dość, że oponka to jeszcze przebita i sflaczała. Ogólnie bee. Samo bieganie dużo mi dało, ale bez ćwiczeń na te konkretne grupy mięśniowe by się nie obeszło. Do tego polecam oczyszczanie jelit, tak na wszelki wypadek, były dni kiedy wypijałam tylko 5 litrów wody nestle albo jadłam papkę z mleka i otrębów. To pomaga pozbyć się złogów jelitowych i resztek niestrawionych pokarmów z jelit, w efekcie zawsze trochę minimalizując obwód brzucha.
Gdy ciało biegnie, umysł odpoczywa.
Edda
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 559
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:33

Nieprzeczytany post

regularne bieganie (nie rzadziej jak co drugi dzien), lekka, zbilansowana (przestrzegana!!) dieta, A6W (nie mająca dobrych opinii; efekty jednak są), zero słodyczy, opychania
Browser
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 433
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

ruh hożuf pisze:
Browser pisze:rraadd a wiesz o tym ze Aerobiczna 6 weider krzywi kregosłup i go nadwyręza? wystarczy ajkbedziesz wykonywał po kazdym bieganiu gimanstykę siłową i tez będzie dobrze:)
A skąd posiadłeś takie rewelacje, że tak zapytam?

Poprosiłem matke mojego przyjaciela o opinie o tym ćwiczeniu. Jego matka jest rehabilitankta a zarazem ma ukończone AWF 5 letnie. innymi słowy wie co mówi.
gg 3305061
Edda
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 559
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:33

Nieprzeczytany post

Browser pisze:Poprosiłem matke mojego przyjaciela o opinie o tym ćwiczeniu. Jego matka jest rehabilitankta a zarazem ma ukończone AWF 5 letnie. innymi słowy wie co mówi.
nie rozumiem, co jest takiego w szóstce, co nadwyręża kręgosłup. To reszta ćwiczeń na brzuch (chociażby abs) też? Slyszałam zarzut, że A6W rozbudowuje tylko wybrane partie mięśni, innych w ogole nie angażując, ale kręgosłup?
Eaxene
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 23 wrz 2007, 01:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Toruń/ Grudziądz

Nieprzeczytany post

Ogólnie rzecz ujmując ćwiczenia mięśni brzucha moga w pewnym stopniu nadwyrezac kregoslup, ale żeby temu zapobiec to są przeciez ćwiczenia na mięśnie grzbietu ;) ćwicząc jedne mięsnie trzeba też ćwiczyć mięsnie im antagonistyczne [ chyba tak sie to pisalo nie? jak sie myle to sorki:P )

PS. a co do a6w to nie jestem do niej przekonany..
ruh hożuf
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 710
Rejestracja: 26 gru 2007, 09:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Browser pisze:
ruh hożuf pisze:
Browser pisze:rraadd a wiesz o tym ze Aerobiczna 6 weider krzywi kregosłup i go nadwyręza? wystarczy ajkbedziesz wykonywał po kazdym bieganiu gimanstykę siłową i tez będzie dobrze:)
A skąd posiadłeś takie rewelacje, że tak zapytam?

Poprosiłem matke mojego przyjaciela o opinie o tym ćwiczeniu. Jego matka jest rehabilitankta a zarazem ma ukończone AWF 5 letnie. innymi słowy wie co mówi.
No tak...
Z całym szacunkiem dla mamy przyjaciela, a nie mówiła, że szybkie bieganie nadwyręża nogi?
maneater1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 18 cze 2004, 20:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Tak się zastanawiam co skłania ludzi chcących się odchudzić do wspomagania się napojami energetycznymi ? Nie wspominam tutaj o innych specyfikach bo to jest osobny temat ale napoje energetyczne przy odchudzaniu ??? Przecież nawet dla średnio rozgarniętego laika powinno być oczywiste że to jest kompletnie bez sensu...
ODPOWIEDZ