Bcaa,dawkowanie.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Bartek Olszewski
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 2:25:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zastanów się, czy w ogóle jest Ci to potrzebne. Ale odpowiadając na Twoje pytanie, przede wszystkim odrazu po treningu. Ok 5g BCAA (czystego BCAA) jest ok. Możesz też przed treningiem łyknąć 3 gramy, ale przede wszystkim po. To ma służyć regeneracji. Branie 3 razy dziennie ileś tam jest bez sensu.
New Balance but biegowy
Pontillo8
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:58

Nieprzeczytany post

Myślę, że dużo zależy od wagi i nie możemy dawkować dokładnie tak, jak jest napisane na opakowaniu.
Krzychu N
Wyga
Wyga
Posty: 75
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:20
Życiówka na 10k: 49'58"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Powinno się brać ok 1g BCAA na 10kg wagi.
http://forenergy.pl/
Duży wybór odżywek firm ENERVIT, VITARGO.
Sprawdź ceny!!
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Krzychu N pisze:Powinno się brać ok 1g BCAA na 10kg wagi.
Przyjmuję sie , że to takie optimum.
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
piotr_j
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 286
Rejestracja: 29 wrz 2010, 12:28
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 03:44:07

Nieprzeczytany post

Może to podzielenie na dawki wynika z maksymalnej jednorazowo wchłanianej dawki?
Przy 5g pewnie nie ma problemu, ale przy np 8-9g?
Może lepiej przyjąc na dwa razy niż połowę wydalic?
W końcu regeneracja trwa pewnie przez całą dobę.
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

piotr_j pisze: W końcu regeneracja trwa pewnie przez całą dobę.
To nie jest takie proste. Najważniejszy jest czas zaraz po zakończeniu treningu 15min do max. 2h po zakończeniu , to tzw. okno anaboliczne i w tym czasie trwa pobieranie aminokwasów i innym elementów niezbędnych w odbudowie
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
Szugi
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 07 gru 2010, 17:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie masz dużo pięniędzy to po co ładujesz się w BCAA ( jeden z droższych suplementów). W dodatku Olimpa, lepiej weź BCAA od UNS'a albo Hi-Teca.

Dawkuj 1g/10kgmc przed treningiem biegowym.
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dominik89 pisze: Chcę biegać 120-140 km. Na dodatek siłka 3x w tygodniu.
Zacznijmy od podstaw. Chcesz biegać 120-140 km tygodniowo czy miesięcznie i ile teraz biegasz? Siłownia i bieganie , określ swój staż czy to sa miesiące czy lata. Co jest priorytetem budowanie sylwetki czy bieganie? Twoja waga i wzrost i poziom tkanki tłuszczowej. Jak wygląda twoja dieta ( co jesz, ile razy dziennie )

Mała wskazówka dla tych wszystkich którzy mają ograniczony budżet a chcą uzupełnić aminokwasy. Zjadajcie jaja kurze, to doskonałe źródło białka.
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
JakOszczedzic.pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2018, 20:23
Życiówka na 10k: 43:33
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ostatnio czytałem o badaniach, z których wynikło, że owszem BCAA coś daje, ale dwa razy więcej daje suplementacja wszystkich aminokwasów (białko serwatkowe).
5k 21:21
10k 43:33
HM 1:38:41
ODPOWIEDZ