Wzrost wagi- szukany winowajca :)

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:
Yahoo pisze:Coś podobnego mogę polecić, bardzo kontrowersyjny shake potreningowy:
* maliny [120g]
* jagody [80g]
* banan [jeden]
* pestki dyni [4 łyżeczki]
* sok warzywny np z buraka bądź owocowy np z granata [około 300ml]
* surowa świeża wątróbka wołowa/drobiowa/świńska etc [około 100g]
* cynamon [szczypta]
* czosnek [1 ząbek]
* korzeń kurkumy [1-2 sztuki]
pojechałeś :hahaha:
wg mnie mega przekombinowany skład, pomieszane wszelkie możliwe smaki
nie każdemu wejdzie wątróbka surowa :ojnie:
czosnek z owocami ??
1-2 szt korzenia kurkumy (wychodzi ok.20-30g) to zdeka za dużo...
Tej wątróbki nie czuc ani smaki, ani zapachu, maliny i jagody neutralizuja smak i zapach watrobi.
Wierzbicka i Mauricz tak stosują. Wiec mozna im zadac pytanie co daje i dlaczego..

Czosnek jako antyoksydant z korzeniem kurkumy. (Mialem na mysli 2 male korzenie, badz 1 wiekszy)
Kazdy by dodal taka warosc jaka uzna za słuszną i rozsądną, nie nalegam nikomu tak czy tak.
Tego czosnku ledwo czuc.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13250
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Mikuła pisze: Lepsze w proporcji węgle-bialko 4:1 czy z większą ilością białka... jezeli w ogóle są wskazane w bieganiu?
Takie kombinowanie na twoim poziome nie jest wcale takie decydujące o wynikach. Mam wrażenie, ze im wolniejsi biegacze, tym bardziej szukają czarodziejskich szejkow.

węgle-białko + troche nienasyconych tłuszczy. To starczy. 4:1 jest OK.

W czasie przygotowania bazy wytrzymałościowej zadne antyoksydanty, bo powodują hamowanie adoptacji mięśni wolnoskurczowych. Trening z redukcja kaloryczna albo na opróżnionych glikogenach pomaga w poprawieniu wytrzymałości.

W czasie wiekszej intensywności w treningu (sila i IV) podnieś białko do 4:2 i wrzuć BCAA przed albo krotko po treningu.

Najwazniejszym substratem jest węgiel. Długołańcuchowe węglowodany.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze: Wierzbicka i Mauricz tak stosują. Wiec mozna im zadac pytanie co daje i dlaczego..
co z tego, że ONI stosują ??

Wierzbicka nic nie ćwiczy, co najwyżej długie spacery, do tego waży z 50kg,
Mauricz jest obecnie bardziej wykładowcą/szkoleniowcem niż sportowcem, a te szejki to podaje raczej swoim podopiecznym czyli PRO, ale tam wchodzą jeszcze inne ciekawsze rzeczy,

takie szejki trzeba układać pod siebie, a nie dlatego, że PRO tak robią, co najwyżej jakas inspiracja, pomysł...
najwazniejsze to kwestia solidnego testowania na sobie, obserwacji, do tego preferencje smakowe, kwestie zdrowotne, finansowe i inne,
co innego amator 3 treningi tygodniowo, a co innego PRO gdzie są nawet 2-3 treningi dziennie + mega regeneracja + mega suple + sen 10-12h
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:
Yahoo pisze: Wierzbicka i Mauricz tak stosują. Wiec mozna im zadac pytanie co daje i dlaczego..
co z tego, że ONI stosują ??

Wierzbicka nic nie ćwiczy, co najwyżej długie spacery, do tego waży z 50kg,
Mauricz jest obecnie bardziej wykładowcą/szkoleniowcem niż sportowcem, a te szejki to podaje raczej swoim podopiecznym czyli PRO, ale tam wchodzą jeszcze inne ciekawsze rzeczy,

takie szejki trzeba układać pod siebie, a nie dlatego, że PRO tak robią, co najwyżej jakas inspiracja, pomysł...
najwazniejsze to kwestia solidnego testowania na sobie, obserwacji, do tego preferencje smakowe, kwestie zdrowotne, finansowe i inne,
co innego amator 3 treningi tygodniowo, a co innego PRO gdzie są nawet 2-3 treningi dziennie + mega regeneracja + mega suple + sen 10-12h
No okej, tylko ja nie mam 3 treningow w tyg. Hehhe
Okolo 10-15h na tydzien a czasami i wiecej, ale to rzadko.

Nikomu nie narzucam, aby zrobil tak jak ja robię.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Mikuła
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:56
Życiówka na 10k: 34:31

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Mikuła pisze: Lepsze w proporcji węgle-bialko 4:1 czy z większą ilością białka... jezeli w ogóle są wskazane w bieganiu?
Takie kombinowanie na twoim poziome nie jest wcale takie decydujące o wynikach. Mam wrażenie, ze im wolniejsi biegacze, tym bardziej szukają czarodziejskich szejkow.

węgle-białko + troche nienasyconych tłuszczy. To starczy. 4:1 jest OK.

W czasie przygotowania bazy wytrzymałościowej zadne antyoksydanty, bo powodują hamowanie adoptacji mięśni wolnoskurczowych. Trening z redukcja kaloryczna albo na opróżnionych glikogenach pomaga w poprawieniu wytrzymałości.

W czasie wiekszej intensywności w treningu (sila i IV) podnieś białko do 4:2 i wrzuć BCAA przed albo krotko po treningu.

Najwazniejszym substratem jest węgiel. Długołańcuchowe węglowodany.
Czy mógłbyś polecić jakieś produkty, które spełniałyby te parametry?
Rozumiem, że z kreatyny zrezygnować.
Ten w proporcji 4:1 jest ok, ale te tłuszcze nienasycone...
Co mógłbyś polecić?

Co do tej wypowiedzi zawierającej: antyoksydanty, opóźnione glikogeny to już nie za bardzo rozumien :)

Teraz będę powoli zwiększał intensywność, więc coś w proporcji 4:2 będzie potrzebne (chyba, że to co do tej pory brałem jest odpowiednie)... no i to bcaa (w jakiej formie najlepsze?)

...długołańcuchowe węglowodany?

Proporcje już znam, ale w jakiej ilośc to przyjmować po treningu?
Ważę 80-81 kg, mam nadzieję wrócić do 78-79 kg.

Z góry dzięki za pomoc
Mikuła
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:56
Życiówka na 10k: 34:31

Nieprzeczytany post

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś suple na regenerację po treningu odpowiednie dla biegacza? Proporcje węgle-bialko już znam ale potrzebne info ile tego brać i jakieś przykłady. No i to bcaa w jakiej formie. Ile spożywać gram na moją wagę około 80 kg?

Pomóżcie bo od tygodnia "ma sucho jadę ", a teraz tempa czas zacząć...
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:
Yahoo pisze: Wierzbicka i Mauricz tak stosują. Wiec mozna im zadac pytanie co daje i dlaczego..
co z tego, że ONI stosują ??

Wierzbicka nic nie ćwiczy, co najwyżej długie spacery, do tego waży z 50kg,
Mauricz jest obecnie bardziej wykładowcą/szkoleniowcem niż sportowcem, a te szejki to podaje raczej swoim podopiecznym czyli PRO, ale tam wchodzą jeszcze inne ciekawsze rzeczy,

takie szejki trzeba układać pod siebie, a nie dlatego, że PRO tak robią, co najwyżej jakas inspiracja, pomysł...
najwazniejsze to kwestia solidnego testowania na sobie, obserwacji, do tego preferencje smakowe, kwestie zdrowotne, finansowe i inne,
co innego amator 3 treningi tygodniowo, a co innego PRO gdzie są nawet 2-3 treningi dziennie + mega regeneracja + mega suple + sen 10-12h
Jak to wierzbicka nie ćwiczy?
Zebys byl na bierząco, to bys wiedział ze ćwiczy.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Jak to wierzbicka nie ćwiczy?
Zebys byl na bierząco, to bys wiedział ze ćwiczy.
ależ ona ćwiczy... jak sama mówi uprawia raczej marszo-biegi (3xtyg po 45min) i to jeszcze na boso, no i właśnie teraz zaczęła chodzić na siłke... no masakra jakaś...

no i błagam - ortografia!
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13250
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Mikuła pisze:Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś suple na regenerację po treningu odpowiednie dla biegacza? Proporcje węgle-bialko już znam ale potrzebne info ile tego brać i jakieś przykłady. No i to bcaa w jakiej formie. Ile spożywać gram na moją wagę około 80 kg?

Pomóżcie bo od tygodnia "ma sucho jadę ", a teraz tempa czas zacząć...
Jeszcze raz, bo albo nie czytasz albo nie rozumiesz...

Az takie to nie jest ważne. Po treningu jest dobra bułka z masłem, serem i 2 jajka.
Możesz walnąć jakiego szejka albo zjeść batonika. A nawet możesz zajechać do MC, byle nie przesadzać. Nie umrzesz, nie będziesz szybciej ani wolniej przez to biegał. Do babci na obiad tez możesz iść.

Nie wierz w te mity, ze to takie ważne. Im wolniejsi biegacze, tym więcej takich mitów. A przede wszystkim nie z YT.

Tak dla uspokojenia twojej paniki...
BCAA po akcentach do 10g. Ale to jest ważne tylko przy redukcji kalorii.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Gdzieś mi się ostatnio rzucił w oczy artykuł na temat przeceniania roli suplementacji BCAA.
Chyba w papierowym wydaniu Ultra, albo Bieganie.

Jak to odszukam to podam szczegóły.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Gdzieś mi się ostatnio rzucił w oczy artykuł na temat przeceniania roli suplementacji BCAA.
Chyba w papierowym wydaniu Ultra, albo Bieganie.

Jak to odszukam to podam szczegóły.
To ja poproszę o przytoczenie tego artykułu bo BCAA to moja jedyna odżywka po ciężkim dlugim treningu.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13250
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
KrzysiekJ pisze:Gdzieś mi się ostatnio rzucił w oczy artykuł na temat przeceniania roli suplementacji BCAA.
Chyba w papierowym wydaniu Ultra, albo Bieganie.

Jak to odszukam to podam szczegóły.
To ja poproszę o przytoczenie tego artykułu bo BCAA to moja jedyna odżywka po ciężkim dlugim treningu.
Ja znajdę ~34 badan naukowych na temat BCAA... z tego bedzie okolo 7 o braku i reszta o pozytywnym działaniu. Co chce przez to powiedzieć? Zawsze trzeba przestudiować te badania i wybrać pasujące pod siebie aspekty.

Jak na razie naukowcy twierdza ze BCAA raczej pomaga.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Astraroth pisze:
KrzysiekJ pisze:Gdzieś mi się ostatnio rzucił w oczy artykuł na temat przeceniania roli suplementacji BCAA.
Chyba w papierowym wydaniu Ultra, albo Bieganie.

Jak to odszukam to podam szczegóły.
To ja poproszę o przytoczenie tego artykułu bo BCAA to moja jedyna odżywka po ciężkim dlugim treningu.
Ja znajdę ~34 badan naukowych na temat BCAA... z tego bedzie okolo 7 o braku i reszta o pozytywnym działaniu. Co chce przez to powiedzieć? Zawsze trzeba przestudiować te badania i wybrać pasujące pod siebie aspekty.

Jak na razie naukowcy twierdza ze BCAA raczej pomaga.
Pewnie zalezy od ilości tego bcaa i masy osobnika ktory ja bierze.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Mikuła
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:56
Życiówka na 10k: 34:31

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
Mikuła pisze:Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś suple na regenerację po treningu odpowiednie dla biegacza? Proporcje węgle-bialko już znam ale potrzebne info ile tego brać i jakieś przykłady. No i to bcaa w jakiej formie. Ile spożywać gram na moją wagę około 80 kg?

Pomóżcie bo od tygodnia "ma sucho jadę ", a teraz tempa czas zacząć...
Jeszcze raz, bo albo nie czytasz albo nie rozumiesz...

Az takie to nie jest ważne. Po treningu jest dobra bułka z masłem, serem i 2 jajka.
Możesz walnąć jakiego szejka albo zjeść batonika. A nawet możesz zajechać do MC, byle nie przesadzać. Nie umrzesz, nie będziesz szybciej ani wolniej przez to biegał. Do babci na obiad tez możesz iść.

Nie wierz w te mity, ze to takie ważne. Im wolniejsi biegacze, tym więcej takich mitów. A przede wszystkim nie z YT.

Tak dla uspokojenia twojej paniki...
BCAA po akcentach do 10g. Ale to jest ważne tylko przy redukcji kalorii.
Tak dużo pytam o te szejki, bo nie zawsze mam czas coś odpowiedniego do zjedzenia przygotować. Żyję "w biegu" :) Wiem też, że po treningu należy uzupełnić to i owo, żeby się zregenerować. Co roku, do czasu gdy nie robię biegów ciągłych- biegam dużo i stosunkowo wolno pod bazę, jest wszystko ok. Forma rośnie, nie jestem przemęczony. Gdy zaczynam kolejny etap przygotowań wszystko się sypie. Zamiast nadal poprawiać poziom, czuję się przemęczony, niezregenerowany, nogi są sztywne. Z prędkościami na pewno nie przesadzam. Mam głęboką nadzieję, że te suple coś zmienią...
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Cos o bcaa
Kangoor skomentuj nagranie.

https://youtu.be/BnkM3GrnPNc

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ