bieganie rano z BCAA?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
thepanone
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie znam się zupełnie na odżywkach, szukam jakiegoś sposobu na dostarczenie energii przy bieganiu 20 min po przebudzeniu trwającym 40 minut, przed pracą. Nie czuję się dobrze po bananie, chleb chrupki suchy daję radę, ale trochę za mało energii. Trafiłem w sieci na informację o BCAA, które niby można brać na czczo, ale tę informację znalazłem na forum wariatów. Więc dopytuję na forum biegaczy: czy BCAA nadaje się przed bieganiem na czczo?
New Balance but biegowy
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Może warto, żebyś napisał jaki to bieg, jaka intensywność.
Według mnie nalepiej da ci energię obiad i kolacja z zeszłego dnia. Przez 40min to nawet mocne interwaly powinny wejść dobrze.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
zeluzg
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

może kawa z rana ?

BCAA jest do regeneracji z tego co wyczytałem.
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

A jak intensywnie rano biegasz? Na 40 minut spokojnego biegu energii powinno starczyć, by zrobić na czczo. Ja myślę, że brakuje energii przez nastawienie :oczko:
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Wyśpij się, na wieczór najedz się dobrze w większości węgle + tłuszcze [tłuszcze powinny być dodatkiem do węgli, a nie na odwrót, bądź też nie w proporcji 50-50 chodzi o udział procentowy makrosów], ew. mało białka [białko potrafi trawić się nawet do 6h po zjedzeniu].

A BCAA to KUP je, to będzesz wiedział jak działa i co daje i dla kogo ono może być użyteczne a dla kogo nie [tzn musiałbyś mieć bardzo długi staż treningowy około 5 lat i dłużej, żebyś wiedział czy BCAA jest tobie potrzebne czy też nie i jaką dawkę zastosować].

BCAA np masz w wątróbce wołowej czy żółtkach jaj, wołowinie, kurczaku, dziczyźnie.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Potwierdzam to co napisano wcześniej. Może tylko nie najadałbym się na wieczór, bo to niewskazane z każdego punktu widzenia.
Kiedyś przez lata trenowałem tak na czczo, od 1 do 1,5 godziny. Czasami robiłem sobie "wyzwanie" i biegałem 2,5 godziny. Dopiero po 2 godzinach zaczynał się kryzys energetyczny.
Jeśli na tak krótko przed bieganiem coś ma ci zapewnić energię, to chyba najlepiej cukry proste. Postawiłbym na łyżkę dobrej jakości, polskiego miodu.
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Paradoksalnie coś słodkiego przed biegiem może spowodować większe uczucie głodu - szybki wzrost poziomu glukozy we krwi i jej szybki spadek skutkuje uczuciem głodu. Gdy biegnę 2 godziny po posiłku jestem bardziej głodna niż, gdy biegnę na czczo.
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Uczucie głodu nie przeszkadza tak, jak ściana.
Gdy biegnę na czczo 20km (albo 30 i więcej) jest ok.
Jak zjem w połowie żel, to pod koniec biegu bywa ciężko. Jakby blokowało się przetwarzanie tłuszczów po dawce węgli.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Na 40 minut bieganie nie trzeba nic. Po 2 tygodniach nie będziesz czul żadnej potrzeby.

BCAA jest dobre, ale wtedy kiedy potrzeba. N.p. w czasie bardzo intensywnych interwalów albo siły. Przede wszystkim przy obcinaniu kalorii. A tak nie trzeba.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na 40 min biegu masz taki zapas glikogenu że w zupełności wystarczy. Moim zdaniem to powinieneś przestawić się na poranne bieganie.Wypić może kawę przed treningiem która Cię pobudzi lub jakąś przedtreningówkę np ALE ma w ofercie.
Hoower
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2018, 17:46
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 5.10

Nieprzeczytany post

BCAA jest na odbudowę mięśni generalnie. Energii z tego nie ma. Bieganie na czczo? Nie polecam. Chyba że na odchudzanie. :hej:
thepanone pisze:Nie znam się zupełnie na odżywkach, szukam jakiegoś sposobu na dostarczenie energii przy bieganiu 20 min po przebudzeniu trwającym 40 minut, przed pracą. Nie czuję się dobrze po bananie, chleb chrupki suchy daję radę, ale trochę za mało energii. Trafiłem w sieci na informację o BCAA, które niby można brać na czczo, ale tę informację znalazłem na forum wariatów. Więc dopytuję na forum biegaczy: czy BCAA nadaje się przed bieganiem na czczo?
Początki zawsze są najtrudniejsze...
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Hoower pisze:Bieganie na czczo? Nie polecam.
A ja polecam i to bardzo i nie tylko na odchudzanie.

https://www.zeitschrift-sportmedizin.de ... ltraining/
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Hoower pisze:BCAA jest na odbudowę mięśni generalnie. Energii z tego nie ma. Bieganie na czczo? Nie polecam. Chyba że na odchudzanie. :hej:
thepanone pisze:Nie znam się zupełnie na odżywkach, szukam jakiegoś sposobu na dostarczenie energii przy bieganiu 20 min po przebudzeniu trwającym 40 minut, przed pracą. Nie czuję się dobrze po bananie, chleb chrupki suchy daję radę, ale trochę za mało energii. Trafiłem w sieci na informację o BCAA, które niby można brać na czczo, ale tę informację znalazłem na forum wariatów. Więc dopytuję na forum biegaczy: czy BCAA nadaje się przed bieganiem na czczo?
Bcaa dodaje energii.
Dla mnie dodane energii gdy popijam na treningu.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
Deathecator
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2018, 10:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Boże co za głupoty piszecie to szok. BCAA jest do niczego, marketingowy twór ze świata kulturystyki do zbijania kasy. Badania wykazują, że przez to, że BCAA zawiera tylko ograniczoną ilość aminokwasów (właściwie to najczęściej trzy: walinę, leucynę i izoleucynę, czasem jeszcze nic nie wartą l-glutaminę i taurynę) to ma słabsze działanie antykataboliczne od pożywienia białkowe zawierającego pełniejszy profil aminokwasów. Znacznie lepsza jest więc już dobra odżywka białkowa z długą listą aminokwasów. Że BCAA daje siłę? No a jak ma nie dawać skoro to białko, które ma kalorie. Tylko, że więcej siły dały by Wam zjedzone odpowiedni czas przed biegiem cukry złożone, albo mała dawka prostych przed samym biegiem. BCAA to śmiech, wyciągnięto 3 aminokwasy, opakowano ładnie i wciśnięto ludziom bzdurę, a ludzie sportu na kontraktach z firmami suplementacyjnymi zarabiają na głupim owczym pędzie. Też wiele lat kupowałem BCAA, zamiast jedynie sensowną odżywkę białkową, nawet mam 2/3 puchy BCAA w tabl, pewnie jeszcze długo ważne, ktoś chętny może po kosztach wysyłki, śmiało piszcie, smacznego :)

W ogóle BCAA jako na odbudowę mięśni przy bieganiu to najśmieszniejsza rzecz jaką czytam od dawna ;) Przy bieganiu nie ma co odbudowywać. Chyba, że co bieg będziesz zakładał na plecy co raz cięższy plecak.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

j.nalew pisze:
Kangoor5 pisze:Jeśli na tak krótko przed bieganiem coś ma ci zapewnić energię, to chyba najlepiej cukry proste. Postawiłbym na łyżkę dobrej jakości, polskiego miodu.
Paradoksalnie coś słodkiego przed biegiem może spowodować większe uczucie głodu - szybki wzrost poziomu glukozy we krwi i jej szybki spadek skutkuje uczuciem głodu. Gdy biegnę 2 godziny po posiłku jestem bardziej głodna niż, gdy biegnę na czczo.
Głód w trakcie tak krótkiego biegania? Nie znam.
ODPOWIEDZ