kolano!!!

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
snop7
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 13 mar 2016, 12:04
Życiówka na 10k: 36:28

Nieprzeczytany post

Zacznę od tego, że biegam już kilka sezonów i pierwszy raz mam tego typu kontuzję. Tydzień temu w nd zrobiłem dłuższy trening 22km (nie robiłem niczego nowego na treningu, buty mają odpowiednią amortyzację). Dopiero po biegu zaczęło boleć mnie kolano, a dokładnie okolice pod rzepką, jakby głowa kości piszczelowej. Boli mnie do dziś. Boli podczas codziennych czynności, boli jak dotykam tego miejsca. Ból nie ustępuje. Przez uraz sezon biegowy dla mnie się skończył. Ktoś miał taką przypadłość, jak sobie z tym radzić?
New Balance but biegowy
john_doe
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2018, 08:55
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Umów się do ortopedy. Usg/rtg/rezonans. Pisanie że może to a może tamto - to jak wróżenie z fusów. Ból kolana to bardzo rozległy temat - od chondromalacja do bocznego przyparcia rzepki. Masz może płaskostopie ?
snop7
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 13 mar 2016, 12:04
Życiówka na 10k: 36:28

Nieprzeczytany post

Zrobiłem USG. Wynika badania-obrzęk ciała tłuszczowego Hoffy. Więzadłą, łąkotki bez uszkodzeń. W nd będą 2 tyg jak nie biegam. Od poniedziałku wzmacniam się izometrią plus lekkie rozciąganie. Do tego jestem po 2 sesjach u fizjo na sprzęcie RSQ1, ból mniejszy. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 10 dni wrócę do biegania.
ODPOWIEDZ