Spuchnięte śródstopie (ball of the foot)

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
nowyużytkownik2018
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwie 2018, 00:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obrazek
Dokładnie w tym miejscu na samym środku śródstopia mam lekką opuchliznę i po przenoszeniu ciężaru na tę część stopy odczuwam lekki ból. Pojawiło się to na prawej stopie, która najbardziej pracuje podczas treningu (biegam na bieżni żużlowej).
Biegam dopiero od roku - niemal cały rok w najzwyklejszych halówkach, teraz od 2 tyg. w minimalistycznych Vapor Glove; przez cały ten okres starałem się lądować przodem stopy, opuszczając piętę dopiero na koniec lądowania - biegałem na dystansie 5-10km 3x/tydzień, ostatnio 9-11km.
Przez cały okres biegania w halówkach nie miałem żadnej kontuzji poza ostatnimi kilkoma tygodniami, kiedy but zaczął się sypać w środku pod wyściółką i zrobił mi się odcisk i wtedy też pojawiło się to opuchnięcie na środku. Wtedy też zrobiłem sobie tydzień przerwy i potem zacząłem biegać w Vaporach - pierwszy trening super, ale na drugim stara dolegliwość już zaczęła dawać znać. Biegam po żużlu i nadepnięcie na kamyczki tą częścią stopy z pewnością wzmacnia ból, gdy biegnę po płaskim to jest znośnie, ale nadal coś nie tak.
Nie wiem czy to od ogólnego wysiłku treningowego, czy przez ostatnie sypiące się buty czy może wylądowałem raz na jakimś większym kamyczku i organizm tak zareagował.

Czytałem, że czasami wystarczy zrobić przerwę, więc poczekam co najmniej tydzień. Znacie jeszcze inne sposoby jak to "leczyć" i jak zapobiegać?
New Balance but biegowy
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może to modzele?
nowyużytkownik2018
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwie 2018, 00:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Może to modzele?
Tak naprawdę nie widzę na zewnątrz żadnej zmiany skórnej, która charakteryzuje odciski - po prostu to miejsce jest twardsze i może lekko zaczerwienione.
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I to wyklucza modzele? :spoczko: Idź do lekarza.
asor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciężko stwierdzić tak na oko co to może być. Nie obciążaj stopy przez jakiś czas, zobacz czy przejdzie. Jak nie to idź do lekarza. Na Migdałowej w Warszawie przyjmują specjaliści od stóp, skonsultuj z nimi sprawę
nowyużytkownik2018
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 22 kwie 2018, 00:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć!
W sumie opuchlizna sama zeszła, poczekałem tydzień i wróciłem do biegania. Zdecydowania muszę uważać na lądowanie na kamyczkach, bo opuchlizna potrafiła wrócić. Teraz jest wszystko OK, do tego postanowiłem dodać ćwiczenia na tę część stopy, żeby ją wzmocnić: http://livehealthy.chron.com/exercises- ... -3100.html
ODPOWIEDZ