"ściągający" ból kolana

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
odd_robson
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2018, 20:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim, to mój pierwszy wpis na tym forum i niestety dotyczy problemu z jakim się borykam od początku tego sezonu..

Jak w tytule, chodzi o ból lewego kola w okolicy zaznaczonej na zdjęciu.
Ból jest o tyle specyficzny, że pojawia się dopiero po +/- 3km biegu i daje na początku wrażenie "ściągania", po zakończonym biegu przechodzi w "tępe" uczucie podczas zginaniu, obciążania stawu, a po dwóch dniach nie ma po nim już śladu. Co ciekawe, mam wrażenie, że ból pojawia się na łatwiejszych odcinkach a podczas podbiegów słabnie... :niewiem:

Od czasu pojawienia się bólu znacznie zwiększyłem intensywność stretchingu i udało mi się go nieco zniwelować, niestety ostatnio przestałem zauważać już postępy i stąd mój post. Czy ktoś z Was borykał się z czymś podobnym? Możecie polecić jakieś ćwiczenia? Maści?

Dodam tylko, że biegam od kilku lat rekreacyjnie tj. 5-7km na ogół raz w tygodniu. Siedząca praca.

Z góry dzięki za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
MagikGT1980
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:09
Życiówka na 10k: 1:02:42
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A rozciągasz się po?Rolka?Może masz po prostu nie rozciągnięte udo


Wysłane z iPhone .
odd_robson
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2018, 20:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

niestety nie dysponuję rolką natomiast rozciągam się bardzo intensywnie, szczególnie po biegu.
tak jak wspomniałem, dało to ulgę natomiast tylko do pewnego stopnia.
czy źródło tego bólu może mieć nadal przyczynę w udzie?
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To może być problem z mięśniami 4głowymi uda. Któraś głowa jest mocniejsza/słabsza i mocniej ciągnie rzepkę. Tu nie o rozciąganie chodzi. A wzmacnianie proporcjonalne tego 4głowego. Ćwiczenia są proste od przysiadów począwszy (prawidłowo wykonywanych!!!) do wyprostów nóg na urządzeniach w siłowni. Bardzo dobre są ćwiczenia na wzmocnienie przyczepów rzepki i 4głowca. Są to ćwiczenia ekscentryczne wykonywane 2x dziennie na platformie 30*. Te ćwiczenie to przysiad jednonóż ale z wysoko uniesioną piętą (stopa na płaskiej platformie, a nie na jakimś podwyższeniu) . W obu rękach mamy obciążenie. Zaczynamy od 5 kg (hantle z dokładanymi ciężarkami) co tydzień dokładamy po x kg. To wzmocni więzadła rzepki i 4głowego. Opuszczamy się na jednej nodze, ale podnosimy na dwóch. Na początku mogą uda boleć...
Ciekawy jestem tego rozciągania po biegu tej partii ciała :hejhej:
Bieganie raz w tygodniu 5 km i rozciąganie się raz w tygodniu to raczej kompromitacja i ... pewnie boli od siedzenia.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Wygląda na objawy ITBS
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli to wewnętrzna strona kolana, to poczytaj o gęsiej stopce
odd_robson
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2018, 20:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bosak pisze: Bieganie raz w tygodniu 5 km i rozciąganie się raz w tygodniu to raczej kompromitacja i ... pewnie boli od siedzenia.
czyli mówisz, że już lepiej zostać w chacie przed tv? :oczko:
matti775 pisze: Wygląda na objawy ITBS
dzięki wielkie. diagnoza chyba się sprawdziła. po miesiącu "rehabilitacji" jest bardzo wyraźna poprawa choć to jeszcze nie koniec...
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"czyli mówisz, że już lepiej zostać w chacie przed tv?"

Skoro ja to mówię, to zacytuj ten fragment mojej wypowiedzi...
Doba ma 24 h x 7 dni = 168 h. A ty z tego czasu "poświęcasz" 0,5 h na bieganie... Pewnie policzysz jaki to ułamek czasu. A tak z ciekawości zapytam. Ile czasu poświęcasz tygodniowo przed TV? :hejhej:
ODPOWIEDZ