miękko nieciemno w Warszawie

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
merfi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 17 wrz 2017, 20:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Mam 34 lata, uważam się za w miarę wysportowanego, mam dobrą wagę. Kilka lat temu miałem kilkumiesięczną przygodę z bieganiem, wystartowałem na 10.
Na dobre bakcyla złapałem jednak dopiero teraz (ok. 3 mce temu). Biegam 3x w tygodniu. Najpierw myślałem o 21km na jesień ale wygląda na to, że zacząłem zbyt mocno. Po dłuższym wybieganiu (oczywiście po tych kilkunastu km stwierdziłem, że dociągnę do 21 km i dobiegłem w 2h bez dużego zmęczenia) na drugi dzień pojawił się ból w okolicach stawu skokowego / łydki/ czasem śródstopia. Po kilku dniach było ok. Ok 10 dni przerwy, zacząłem biegać po miękkim i było ok. Znowu się podpaliłem, znowu chyba za mocno i po tempówce 10 km znowu ból w następne dni.
Dojrzewam do porządnego badania u specjalisty ale tu chciałem zapytać o co innego.
Stwierdziłem, ze przynajmniej na razie bardziej kręci mnie szybkość a krótszy bieg będzie też zdrowszy. Staram się biegać po miękkim.
Biegam ok 25-30 km / tydzień i czuję, że byłoby całkiem ok, gdybym tylko zawsze mógł biegać po miękkim.
Ale poza weekendami zostaje bieganie wieczorami.
Znacie jakieś miejsce w Warszawie (najlepiej Żoliborz / Bielany ale mogę dojechać) z miękką nawierzchnią, ale oświetloną?
Bardzo dobrze biega mi się w lasku bielańskim, ale po ciemku chyba średnio. Chyba, że powinienem się przekonać do czołówki?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2017, 23:41 przez merfi, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Fort Bema ma oświetloną pętle wokół fosy, nawierzchnia powiedziałbym szutrowa. Tyle że ta pętelka ma 1,2 km.
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co to ma wspólnego z działem "kontuzje"? :lalala:
merfi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 17 wrz 2017, 20:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rzeczywiście średnio tu pasuje, przepraszam.
Do poszukiwania miękkości skłoniła mnie kontuzja. Pomyślałem, że udzielający się w tym dziale będą bardziej "czuli" mój problem niż w innych działach.
W ramach rehabilitacji po dzisiejszym treningu na Fortach (dziękuję Vein1975 - będę tam wpadał chyba częściej) czuję, że bez konsultacji lekarskiej i odpoczynku raczej się nie obędzie. Boli głównie dół łydki, po wewnętrznej stronie nad kostką, tak na godzinie 7-8, nie mięśniowo, pewnie przeciążeniowo. Pierwsze kroki z rana są trudne, pierwsze 2 km biegu są niekomfortowe. Generalnie jakby nie czuję mocy, stabilności w stawach.
ODPOWIEDZ