Ból górnej części stopy podczas biegania

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Fatall1ty
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, ostatnio pojawił się u mnie problem podczas biegania/grania w piłkę nożną. Po około 4-5 minutach truchtu zaczyna mnie boleć górna część stopy (patrz obrazek), nie jestem w stanie normalnie biegać bo ból jest naprawdę mocny. Wcześniej wszystko było ok. Biegam w halówkach po bieżni bądź hali. Miał ktoś podobny problem? Co robić? Butów nie wiążę mocno więc to nie to

Obrazek
New Balance but biegowy
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie "przysiadłeś" tej stopy? Chodzi mi o to czy nie docisnąłeś tego miejsca w jakiś sposób np. do podłogi? Może wiązałeś but w jednej nodze, a tą docisnąłeś pośladkiem do podłogi. Mi się to kiedyś zdarzyło. Trwało to jedynie 10 sekund może, a ból przechodził miesiąc. Tam są prostownik, ścięgna i takie tam wrażliwe miejsca. I ból jest faktycznie mocny. Oczywiście żadnego sportu.
Fatall1ty
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@bosak
Nie przypominam sobie, wczoraj próbowałem znowu biegać lekkim truchtem i wytrzymałem 5 minut, potworny ból był przy ściąganiu palców do ziemi (tak jakbym chciał stanąć na palcach). Ma ktoś jakiś pomysł? Nie wyobrażam sobie życia nie mogąc biegać
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już ci napisałem co zrobiłeś (nie wiem jak), i że miesiąc przerwy pomoże. No ale możesz se biegać. Kto komu zabroni :hejhej:
Tylko, czy te 5 minut to cie zadowala? :spoczko:
Thingol
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 21 cze 2012, 10:59
Życiówka na 10k: 41,26
Życiówka w maratonie: 3,34,36

Nieprzeczytany post

Cześć,

miałem podobny problem. Podczas jednego z biegów zaczął boleć mnie grzbiet stopy. Niestety badanie USG nie wykazało żadnych widocznych dolegliwości. Fizjoterapeuta też niewiele pomógł w tej sprawie. Borykałem się z tym problemem przez 8 miesięcy. Problem ustąpił wówczas, kiedy przerwałem bieganie na 4 miesiące, a w tym czasie skupiłem się na ćwiczeniach siłowych.

Wytrwałości.
ODPOWIEDZ