ITBS - moje boje

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
mdj
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, mnie chyba spotkało to samo nieszczęście. Po niedzielnej dziesiątce boli mnie górny bok kolana i czasem promieniuje bo pośladka. Nie jest to 'bolący' ból, raczej taki rwący. Oprócz tego, podczas zginania nogi coś mi w tym kolanie przeskakuje. ITBS? Czy zwykłe przemęczenie? Jak rozluźnić te mięśnie? Przzestać biegać do weekendu? Wieczorem wrzucę fotkę kolana z zaznaczonym miejscem bólu. Jutro mam wizytę u rodzinnego, wezmę skierowanie do ortopedy.
Do biegania nakłonił mnie mój synek.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przeczytaj ten wątek i zobacz zaproponowane ćwiczenia.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pojawił się też artykuł w temacie:

http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=25&id=2407
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Bardzo dobry artykuł wiele mi wyjaśnił a właściwie utwierdził w tym co sprawdziłem wczoraj od jakiegoś czasu borykam sie z bólem w okolicy biodra , ostatnio po powrocie do treningów zaczęła mnie boleć stopa po zewnecznej stronie tuż pod kostka potem po około 6 km kolano myśle sobie itbs , wczoraj spojrzałem na swoje buty i zauważyłem ze w tym bucie( z bolaca noga) pianka od wewnętrznej strony jest totalnie rozwalona poszarpana jakby ( biegam w Nike lunargleid 2) myśle zobaczę na swoje stare Nike lunargleid( 1200 km przebiegu ) to samo od wewbecznej strony pianka zniszczona , poszedłem dalej tym tropem włączonym sobie film jak przebiegam metę na polmaratonie aby zobaczyć jak wyglądają moje nogi podczas biegu i rzeczywiście lewa noga a właściwie stopa schodzi mi do środka polmaraton miałem 1 sierpnia bez żadnych problemów lecz po tym polmaratonie zacząłem biegać dużo wiecej kilometrzarz w granicy 100 km tyg i w październiku 31 kontuzja najpierw ból w okolicy mięśnia dwuglowego i biodra potem ból kolana ,poszedłem wczoraj do sklepu aby przymierzyć buty które maja jakieś wsparcie aby stopa nie spadała do zewnątrz najlepiej sie czułem w Nike structure triax 14 bardzo stabilnie wyglada na to ze od pocxatku biegalem w niewłaściwych butach co prawda lunarglaid majamale wsparcie ale w moim przypadku to za mało myśle ze to jest przyczyna moich dolegliwości z kolanem i biodrem stopa jeśli sie mylę albo ktoś ma inny pomysł niech mnie uswiadomi;)
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
sova100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2008, 16:52

Nieprzeczytany post

Najpierw popraw błędy i interpunkcję, bo czyta się koszmarnie.
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A jakie fajne skarpety na zdjęciu ;) Widać, że weteran bo jeszcze ze starym logo :) A artykuł bardzo dobry. W końcu ktoś konkretnie wrzucił niezbędne info, bo co raz więcej osób ma z tym problemy i na prv mnie zagaduje też :D
adrianzary
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

powiem uczciwie byłem u fizjoterapeuty, dał mi ćwiczenia na TFL czyli napreżacz powięzi szerokich i robiłem je ponad 3 miesiące. poprawa tylko bezposrednio po robieniu ćwiczeń. po godzinie wraca wszystko do normy czyt. bólu
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

Wczoraj byłem u specjalisty od kolan i stwierdził, że to co mi dolega, to właśnie ITBS.
Wcześniej byłem tego prawie pewien, ale potrzebowałem diagnozy lekarskiej.
Od jakiegoś czasu robię już ćwiczenia, doszły masaże, a jutro moja ukochana mnie oklei. Perspektywa paru tygodni rehabilitacji nie jest aż tak przerażająca.
Pozdrowienia dla wszystkich cierpiących!
patryk1978
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2010, 08:15
Życiówka na 10k: 45:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Tez to mam.Pierwszy raz na długim wybieganiu-jednym z moich pierwszych.tylko kolanko.
potem bieganie po lesie i masci (idiota) ,ale na maratonie juz po 10 km dogonił mnie ból po 24km całkiem przegonił i dowidzenia meto.
grałem w piłke na trawie -czasem coś tylko w posladku sie odezwało *choć to może nie najlepsze okreslenie dla tej części ciała- generalnie piłka no problem
byłem u Marszałka ok robiłem te cwiczenia ok
nie biegałem po betonie itp. ok
kilka miesiecy robiłem Multisport w klubie Fit.sporo na ergometrze, siła ,aerobic,bierznie,spiningi- wszystko.
i wlazło mi az w pod łopatke .troche walczyłem ...
od 7 dni nic nie robie a te rozciaganie juz mnie szczerze wkurza bo ile można sie rozciągać.
ide jutro po skierowanie do ortopedy
moja rada- bądzcie czujni- bo ten "pas"łaczy sie na twoim tyłku z plecami i koncza sie żarty
serio
Ruda
Ekspert/fizjoterapia
Posty: 432
Rejestracja: 17 lis 2006, 18:48
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:20
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciawaraz pisze:Bardzo dobry artykuł wiele mi wyjaśnił a właściwie utwierdził w tym co sprawdziłem wczoraj od jakiegoś czasu borykam sie z bólem w okolicy biodra , ostatnio po powrocie do treningów zaczęła mnie boleć stopa po zewnecznej stronie tuż pod kostka potem po około 6 km kolano myśle sobie itbs , wczoraj spojrzałem na swoje buty i zauważyłem ze w tym bucie( z bolaca noga) pianka od wewnętrznej strony jest totalnie rozwalona poszarpana jakby ( biegam w Nike lunargleid 2) myśle zobaczę na swoje stare Nike lunargleid( 1200 km przebiegu ) to samo od wewbecznej strony pianka zniszczona , poszedłem dalej tym tropem włączonym sobie film jak przebiegam metę na polmaratonie aby zobaczyć jak wyglądają moje nogi podczas biegu i rzeczywiście lewa noga a właściwie stopa schodzi mi do środka polmaraton miałem 1 sierpnia bez żadnych problemów lecz po tym polmaratonie zacząłem biegać dużo wiecej kilometrzarz w granicy 100 km tyg i w październiku 31 kontuzja najpierw ból w okolicy mięśnia dwuglowego i biodra potem ból kolana ,poszedłem wczoraj do sklepu aby przymierzyć buty które maja jakieś wsparcie aby stopa nie spadała do zewnątrz najlepiej sie czułem w Nike structure triax 14 bardzo stabilnie wyglada na to ze od pocxatku biegalem w niewłaściwych butach co prawda lunarglaid majamale wsparcie ale w moim przypadku to za mało myśle ze to jest przyczyna moich dolegliwości z kolanem i biodrem stopa jeśli sie mylę albo ktoś ma inny pomysł niech mnie uswiadomi;)
Idziesz dobrym tropem. Ne jestem przekonana, czy jeśli problem jest duży sama zmiana obuwia pomoze, czy w Twoim przypadku nie będą potrzebne wkładki- inna jest jedna i druga noga . Nie rozumiem tylko dlaczego piszesz, ze buty, które nmają wsparcie aby nie uciekała na zewnatrz. Jeśli masz koślawe, to właśnie powiinien but kierować stopę bardziej na zewnatrz
http://www.ortoreh.pl
"Droga jest celem"
Ruda
Ekspert/fizjoterapia
Posty: 432
Rejestracja: 17 lis 2006, 18:48
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:20
Kontakt:

Nieprzeczytany post

adrianzary pisze:powiem uczciwie byłem u fizjoterapeuty, dał mi ćwiczenia na TFL czyli napreżacz powięzi szerokich i robiłem je ponad 3 miesiące. poprawa tylko bezposrednio po robieniu ćwiczeń. po godzinie wraca wszystko do normy czyt. bólu
Tak jak przeczytałeś najczęściej potrzebna jest także terapia manualna, w innym wypadku, to rzeczywiście poprawa chwilowa
http://www.ortoreh.pl
"Droga jest celem"
rudobrody
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 25 sie 2010, 10:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

OK. A jeżeli ból pojawia się po bieganiu, w trakcie biegu zanika? W moim wypadku wędruje sobie od boku lewego kolana, kilka centymetrów w dół i w górę, zależy od dnia. Tak jak wspomniałem delikatny ból towarzyszy mi non stop od kiedy po tygodniu przerwy wyskoczyłem od razu na 16km.
Awatar użytkownika
goldie77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 548
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź - Chojny-Kurczaki

Nieprzeczytany post

rudobrody pisze:OK. A jeżeli ból pojawia się po bieganiu, w trakcie biegu zanika? W moim wypadku wędruje sobie od boku lewego kolana, kilka centymetrów w dół i w górę, zależy od dnia. Tak jak wspomniałem delikatny ból towarzyszy mi non stop od kiedy po tygodniu przerwy wyskoczyłem od razu na 16km.
ja mam podobnie, chociaż ostatnio nic mnie nie boli - może dlatego że staram się dobrze rozciągać a w dni niebiegowe tak siadam albo leżę, żeby ten cały pas lewy (bo u mnie lewa strona) ciągle była rozciągana - u mnie dodatkowo pogarsza sprawę fakt skrzywienia lędźwiowego, mam niżej lewe biodro od prawego i większą koślawość lewej stopy w kostce a no i rwę kulszową miałem... i w zasadzie nie powinienem biegać ani jeździć na rowerze. Rozciągać się i nie forsować za bardzo - i u mnie działa.
Ruda
Ekspert/fizjoterapia
Posty: 432
Rejestracja: 17 lis 2006, 18:48
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:20
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ból ITBS pojawia się tez często jak biegacie bardzo wolno, wtedy miednica zupełnie inaczej się ustawia i aktywuje się mięsień posladkowy wielki aktywując miednicę. Widocznie biegacie dosc szybko, ale prawidłowo ustawiacie miednicę nie w przodopochyleniu
http://www.ortoreh.pl
"Droga jest celem"
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No proszę jak na wiosnę posypały się te kontuzje. Współczuję wszystkim i zdrowia życzę!
ODPOWIEDZ