ból kolana

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
grekuu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam jak szybko przechodzi ból kolana? a bardziej z boku pod kolanem? taki który uniemożliwia wchodzie wręcz po schodach? bo jak się stanie całym ciężarem ciała to boli jak skurczybyk byłem u ortopedy przepisałem mi voltaren max + plus żelowe schładzacze no i fizjoterapie ale mam dopiero za tydzień
New Balance but biegowy
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raz dwa...
grekuu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

he he śmieszne ;)


ogólnie z kolanami mam ostatnio dosyć poważny problem ;) i tu nie zaczęło się od biegania tylko pd racy w której dużo chodzę , raz jedno bolało lewe dłuższa chwilę żeby potem przestać miało a teraz drugie , najlepsze jest to że pojechałem z bolącym lewym kolanem w góry , nie bolało mnie jak wchodziłem pod górę , albo z górki , dopiero jak na płaskie wychudziłem to odczuwałem ból
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Objawy sugerowały by, że jest to przyparci rzepki do kości udowej,...
Nie wiem, czego oczekujesz od użytkowników forum,...Mamy zbadać, zrobić rezonans, przeprowadzić testy funkcjonalne ?
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak poprzednik pisze. Nie licz że tu jest wróż Maciej. Do takich dolegliwości potrzebna jest diagnoza i to nie na zasadzie rosyjskiego uczonego Macajewa. Trzeba zrobić przynajmniej RTG, USG a i może rezonans. To są koszta. Na początek proponuję zaprzestać czegokolwiek forsownego np. biegania. Ale pływanie lub/i rower okej. Zacząć od zera. Żadnego biegania przez parę dni. Proste ćwiczenie jakim są przysiady, ale te prawdziwe! Ale nie byle jakie. Tyłek "siada" na pięty, rzepka patrzy na palce. Właściwe ustawienie nóg i powiedzmy klasyczne 3 serie po 10 razy przez parę dni. Jeśli kolana będę boleć,to nie ma co biegać. Szukać trzeba przyczyny i zaprzestać biegania. W nodze masz potężne mięśnie. Czterogłowe z przodu uda, a z tyłu dwugłowy, półboniasty, półścięgnisty, krawiecki. One rządzą stawem kolanowym, ale i te w łydce nie są obojętne. Jakakolwiek dysproporcja nawet minimalna będzie powodować jakieś bóle... Może lepiej zacząć od jakich wzmocnień na siłowni i rozciągania niż od biegania. No ale jak kto woli. Każdy ból musisz sam umieć odczytać. Jeśli jest, to masz sygnał, że "tego nie rób".
grekuu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tak jak już pisałem , kolana mnie już wcześniej bolały jak nie biegałem , a dużo stałem albo chodziłem
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to po co o tym piszesz na portalu biegowym? :hejhej:
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

grekuu pisze:tak jak już pisałem , kolana mnie już wcześniej bolały jak nie biegałem , a dużo stałem albo chodziłem
Chętnie komuś podpowiemy ale nie dokonamy diagnozy. Kurczę, są lekarze, terapeuci, itd. Obawiam się że przyjdziecie kiedyś z hemoroidach.
grekuu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2019, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ogólnie myślałem że ktoś miał ten sam problem :D i się podzieli informacją jak długo coś takiego boli :D
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

A sprobuj z zastrzykiem Hyaluron pomaga natychmiast!
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

adam1adam pisze:A sprobuj z zastrzykiem Hyaluron pomaga natychmiast!
ZLITUJ SIĘ. NA CO I KOMU POMAGA KWAS.
Jest to terapia konkretnie celowana w konkretne schorzenie. To nie zastrzyk na ból głowy. Prawdopodobnie lub nawet na pewno, problem leży gdzie indziej a w kolanie następuje kumulacja.
ODPOWIEDZ